TeknolojininElektronik

Ne iklim silahı tehdit

İklim silah - gezegenin hava, kara ve deniz alanını etkiler farklı bir dizi tedbir. Üzerindeki tesirine Dünya'nın seçilen noktasında yıkıcı etkilere neden olabilir. Klima silah - belirli gezegen kısmı, aynı zamanda tüm kıtaya sadece yok etmek mümkün büyük güce sahip kitle imha, silahlar. sel veya kuraklık, ayrı bir sitede iklimi değişen neden olabilecek İklimsel silahlar, bu endüstriyel tesislerin çeşitli üzerinde etkisi olan, toprağı yok etmek, ya da insan yapımı felaketler neden olabilir.

oluşturma ve daha kısıtlamalarla ilgili iklim silah geliştirme Ama. Belli bir alanın iklim üzerinde herhangi bir etkiye sahip amacıyla, enerji izolasyonu çok büyük miktarda alır. Dahası, potansiyel etkisi kolayca kontrolden çıkıp yaratıcısı aleyhine dönmüş olabilir.

Böyle çalışmaların yürütülmesi konusundaki uluslararası kongre yasağı rağmen, şimdiye kadar yapılan çalışmalar yürütülmüştür. Modern bilim adamları bir iklim kontrollü tip silahları yaratmak mümkün değildir iddia ediyor. Ama akılda tutulması öncesinde yüzden fazla yıl yetkilisinin çok gizli gelişme olduğunu. Hatta birçok gelişmiş ülkede son yüzyılın ortasında iklimi etkileyebilir önlemler geliştirmeye başladı. Örneğin, hayatlarının sonuna yardımıyla Sovyetler Birliği'nde jet motorlarının güçlü siklon ortaya çıkmasına yol açan atmosfer ısınmaya. Ve çünkü yarım asır fazla oldu ...

Yirmi yıl önce, Alaska'da bir radar istasyonu inşaatı başladı. Nesne antenler çok sayıda 13 hektarlık bir alana yerleştirilmiş olmasıdır. Program HAARP denir. Proje bilimsel araştırma olarak sunulur olmasına rağmen, yaygın Hava Kuvvetleri ve güçleri tarafından kullanılan , ABD Donanması ve iklim silahı çok benzemektedir. Amerika Birleşik Devletleri konuda gizlilik sıkı tedbirlere göre inşa ediyor sivilleri izin vermedi. Az özellikli daha sistemi bu etkiliyor olduğu navigasyon sistemi uyduları, blok locators. Ayrıca, elektromanyetik radyasyon insanların psikolojik durumunu etkileyebilir. Böyle bir yükleme depresyon, tüm şehirlerde atılmak olabilir.

Öte yandan elektronik darbeler kalan çok sayıda sırayla küresel felakete yol açacaktır gezegenin manyetik kutuplar, yerini değiştirebilir. darbe iklim silah türüne göre ayrılır:

- hidrosfer, tsunami, çağırmaktır faktörünü çarpıcı çamur kaymalarına, sualtı volkanik patlamaları.

- litosfer, jeofizik fenomenlerin çeşitli sebep. Litosferik iklimsel silah depremler, heyelan, çığ provoke edebilir, yerkabuğunu değiştirir.

- manyetosferik, elektromanyetik fırtına sorununa yol açabilecek elektronik devre dışı bırakma ve bir fırtına sırasında insanlar sadece deli gidin.

İklimsel Rus ve ABD silah reklamı değildir, ama onun gelişme gerçekleştirilir olması, hiç şüphe yoktur. Etkileri gerçekten korkunç, bu nedenle iklimsel silah kıyamet silah olarak kabul edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.