TeknolojininElektronik

Plazma ya da LED - Yalnızca seçim

hayır - plazma veya LED - tekil ve eşsiz bir seçim anlaşılmalıdır. Bu, belirli bir televizyon modelini görülecektir alıcının ihtiyaç ve koşullarına kaynaklanmaktadır. Her teknoloji üzerinde bırakıldığında piyasa modelinin artılarını ve eksilerini kendi belirledi. Biz LED-TV kavramını ele alırsak, gerçekte aynı LCD TV'ler, ama onlar arka plan ışığı için farklı bir yöntem kullanır.

Tasarım LED TV bulunmaktadır

operasyon LED ekran veya TV prensibi çok basittir. Aydınlatma lambası orijinal ayar anahtarı tasarlanabilir önce sıvı kristal düzlemi düzenlenmesi. Kristallerin polarizasyon düzlemi, büyük farklı elektrik akımının etkisi nedeniyle bu nedenle değiştirmek mümkün olduğu ışık akısı veya tamamen geçmesi veya LED-ekran dinlenmeye ve ekran görünür ışık veya karanlık alanlar olacaktır olacaktır.

geçerek sıvı kristaller piksel çok sayıda ya da panjur, ışık filtresi üzerine düşer. Her piksel, yeşil, kırmızı ve mavi olmak üzere üç alt pikselden desteklenmiştir. Bu klasik bir 3-renk kombinasyonu mümkün ekranda herhangi gösterişli renk elde etmek için yapar.

plazma ekran tasarımı TV'ler Özellikleri

Plazmadaki her piksel mikrolampu neon ve ksenon ve cıva küçük bir miktarının mevcudiyetini temsil eder. parıldamaya onları çağıran onlar aracılığıyla elektrik akımı vermek, burada farklı renkleri - kırmızı, yeşil ve mavi. Her koni için besleme gerilimini regüle özel kaynağı, büyüklüğü rengi verilen emisyon koni yoğunluğuna bağlı olacaktır.

Plazma ya da LED - Yalnızca seçim

en iyi ne LED veya plazma görelim. LED-TV çok ince matristir, hafifliği herhangi düzlem sayesinde yerleştirmek kolaydır. Piksel boyutları çok küçüktür ve bunların alansal yoğunluğu çok yüksek çözünürlüklü görüntü sağlayan son derece yüksektir ve bu HDTV ile mükemmel netlik ve uyumluluk garanti eder. Tam HD destekleyebilen Modelleri. 3D'ye 2D dönüştürmek mümkündür. Mevcut modeller kullanıcı dostu arayüzü Smart Hub İnternet @ TV fonksiyonu ve Skype kullanarak internete bağlanmak zorunda.

Geliştirilmiş renk üretimi Wide Color Enhancer (Plus) ve transfer hareketleri resimler (Clear Motion Rate) 800 Hz. fonksiyon AllShare + kullanarak, kolayca, sorunsuz, uyumlu herhangi bir dijital cihaz bağlanabilir. Uzaktan kumanda evrensel teşekkür AllShare + 'dır. Tüketicilerin çoğu hala nedeniyle yüksek gerilim arka ışığının eksikliği LED LCD Full HD TV'ler tercih ederim. LED arka aydınlatma sayesinde resim çok parlak ve yüksek kaliteli, güç tüketimi, tabii ki, çok daha az.

plazma veya LED, oldukça yüksek, ama plazma TV'ler bu parametre hala yüksek LED TV'ler olsun, bugünün modelleri Kontrast. Bu nedenle çarpıcı miktarı ile siyah görüntünün şaşırtıcı derinliği (seviye) elde etmek mümkündür. Plazma ekranlar sadece yakın görüntüleme için gözlerini yorabilir, ama odada bir geniş alan unutulmaz ekran TV sağlamak ve yüksek kontrastlı ekran görüntüleme açısı ile ilişkili değildir. Plazma yanıt süresi göz ardı edilebilir.

Yine, sorunu çözmek için - plazma veya LED - işlemci yardımcı olacaktır. 18 tibitny plazma işlemcisi renklerin tonlarında trilyonlarca ulaşmasını sağlar. düşük ışık ve görüntünün hacmi ve derinliği tamamen korunmuş olsa bile gerçeğe en yakın, büyük stok tonları bir nesnenin rengini iletir. LED-TV milyar ilgili renk tonları kolları 10 tibitny işlemci vardır.

sağlanan plazma siluet Editör fonksiyonun tanımı ya da yanlış konturun çıkarılmasını geliştirmek. "Siluet" nesnenin hatlarını tanımlayan ve hafif resme karanlıktan görüntü geçişleri düzeltir. Sonuç olarak, yanlış kontür görünüşe olmadan net bir görüntü yayınladı. Gerçek 100 Hz yumuşak geçişler ve gerçekçi hareketli görüntüleri sağlar. cam panel ve matris özel filtre ultra filtre Parlak 2 kıran arasında monte edilmiştir ve dış ışık nötralize fakat serbestçe paneli görüntü geçer. Şimdi ekranda parlamayı önlemek bir plazma için uygun bir yer aramaya gerek yoktur.

Plazma Vs LED TV'ler aynı görünebilir, ancak bu çok kısa özetten de gördüğümüz gibi, kesinlikle böyle değildir. Bu nedenle, belirli bir model seçerek, bunu bir ay içinde zaten eskimiş görünür olmayacak olmasını sağlamak için sınırlıdır. kaliteyi seçin!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.