Haber ve ToplumErkekler konular

Şartlı taktik işaretler: sınıflandırma

koşullu taktik işaretler nedir? Ne için bunlar gereklidir? Bu yazıda bu soruları ve daha fazlasını cevap verecektir. Taktik çağrı işaretleri askeri haritalar ifade etmek için kullanılır koşullu grafikleri, savunma yapıları, askeri teçhizat, iletişim hatları, personel, engeller, havaalanları, lojistik ve diğer kurumlar yerleştirerek şemaları, eylem ve ordu ve düşman planları hükümleri.

plan

Taktik semboller eşlenir olduğu bilinmektedir. Bugün, kavga birlikler örgütleyerek ve savaş yere onsuz çok çalışmanın komutanı sırasında onlara rehberlik.

komuta ve kontrol sırasında kullanılan patron (komutanı) ayarını Savaşı (operatif) ile Kart, bir çalışma kartı denir. Bu generaller savaşıyoruz hangi temel askeri belgelerin biridir.

o zaman sorun çok çabuk çözülebilir çünkü her komutan her zaman, grafikteki çalışmaya hazır olması gerekir. Düzgün çalışan bir harita, bir savaş durumunda askeri işini kolaylaştırır yaptı. Bu arada, böyle bir belge uzun süre kullanılabilir.

görelilik sembolleri

Taktik işaretler her komutanı bilmelidir. çalışma harita üzerinde açtığı durum, semboller, işaretler ve Kısaltmaların topluluğudur.

Semboller ve bu özelliklerin tarafından görüntülenen taktik işaretler bunlar nesnel gerçekliği yeniden olarak, bu muharebe durumdur, asker yönetiminde önemlidir. Onlara, sen gönderme, tabur (alansal büyüklük), para ve çaba miktarını, manevraları amacını ve bunları elde etme yöntemlerini eylemin doğasını görebilirsiniz.

kartı kullanırken Bu nedenle, her koşullu sembol ordu ve düşman araçlarını savaşan bir adam yattığını unutulmamalıdır.

Dil ordu

Taktik işaretler askeri dil, kurumsallaşmış eğitim ve bir çeşit tarla kılavuzları. Nedenle kesinlikle onların anlayış, uygulamanın netlik benzersizliğini gözlemlemek için gereklidir. bu karakterlerin ortak sistem sürekli gelişen ve değişiyor. Bu askeri teknoloji ve savaş birimleri ve uçağın her türlü birimlerinin yöntemlerinin evrimi ile ilişkili doğal bir fenomendir.

Taktik işaretler basit ve sezgisel olmalıdır. Onlar haritasında durumun uygulamasını hızlandırmak için teknik yönteme yeteneği sağlamak için gereklidir. Buna ek olarak, farklı bir içeriğe sahip olmamalıdır, bunlar birçok yönden yorumlanamaz.

işaretlerinin Görüntü

Nasıl harita üzerinde askeri taktik işaretler uygulanan? Lineer ve yarı kapalı karakteri (birliklerinin pozisyonu, sınırları farklı amaçlar için sınır pozisyonları yanlış alanlar vb) ölçekli çizilen plana çizin. Bu nedenle çoğu zaman geleneksel büyük ölçekli karakterleri olarak adlandırılır.

Kıvırcık düzenli geometrik şeklin karakterleri (ayrı tanklar) yanı Sözleşmenin kurucu işaretleri (böylece iletişim, komut mesajların, bazı mühendislik yapıları ve tesisleri, atarlar, ve benzeri) dokular ve çizgilerden oluşan bazı olarak, nokta hedefler ölçek dışarı denir edilir bu boyutları uymadan harita üzerinde çizilir.

işaretin merkez topraklarında konu yerde yerleştirilmiştir, böylece diyagram benzer semboller üzerinde işaretlenmiş Nokta hedefleri uygulanır. amaç ve haritanın yönünü belirterek nesnenin koordinatları merkez işaretini sağlanmalıdır.

komuta geometrik konfigürasyonda bir yanından uzanan düz bir dikey çizgi, KP yerleştirildiği alan noktasına alt ucunda durur şekilde çekilir. Taktik işaret "Dur" aynı görünüyor - bu başlangıç çizgisine kadar olan mesafeyi gösteren birliklerin hareketinin bir rota üzerinde çizer.

Hareket ya da (batıya veya koruma önünde) bir Batı tarafında meydana KP sembolü bunun tersi yerleşimini gösteren dikey çizginin sağında bulunan ve edilecektir ki, hatırlanmalıdır.

Uygulama koşulları

harita görüntüsü veya grafiksel belgeleyen spesifik veya taktik durum hakkında Prosedür ve karmaşık taktik geleneksel sembolleri "durumun uygulaması" olarak adlandırılır - "taktik koşulları"

düşmanın durumun tam uygulama şu şekildedir:

 • piyade, tank, motorize piyade, uygular müfreze kadar olan topçu birliklerinin detay;
 • roketatar, bireysel araçlar için ayrıntıları ile kitle imha silahlarının yerleştirilmesi;
 • Radyasyon durum hacminde, sen hareket etmek gerekiyor.

Onun askerlerinin Uygulama durum:

 • üst düzey yönetici tarafından belirlenen hedefler;
 • Kendi seviyesinin altında iki düzeyde ayrıntıları ile pozisyon tabur (örneğin, alay komutanıydı karakterleri şirketleri ve taburları çeker).

Durumun anahat için bu renkleri kullandı:

 • Temel - mavi, kırmızı ve siyah;
 • desteği - yeşil, kahverengi, sarı.

diğer renkler ve temel veya ek rengi tonlarının kullanımı yasaktır.

kurallara uyum

birçok kişi ilgi Silahlı Kuvvetler Taktik işaretler. iş kartı yapmanın sanatı ustası için, sen kısaltmalar, işaretler ve semboller gözlemlemek gerekir. Onlar plan üzerinde durum ve savaş belgelerin oluşturulması uygulanmasını hızlandırmak için kullanılır.

genellikle yanlış yazılan mektup temelden etiketleme anlamını değiştirir ve verileri bozabilir gibi, bu kesik ve kullanma hakkı bilmek önemlidir. Tank şirket ve TP - - Örneğin, bir brifingde kısaltmalar mp sağladı taktik füze.

değil pişmiş edification kullanılan ve özlü işaretler kiralamada ise önemleri kenarlarında veya ona lejantta açıklanmalıdır.

topografik işaretler

RF Taktik işaretler her yetkili servisini bilmelidir. Harita üzerinde alanı inceleyerek, bu iki şekilde senkron olarak düşünülebilir:

 1. onun çizim çizgisi üzerindeyken özellikleri ve Dünya'nın yüzeyinin görünümünü düşünün.
 2. unplaced onun ilçesinde varlığını ve niteliğini öğrenin.

Bu nesneler, şemalarda, geleneksel topografik semboller olarak çizilmiştir. bağıl notların kendi sistemine sahip, her biri aşağıdaki temel gruba ayrılmıştır haritalarda gösterilen Tüm yerel nesneler,:

 • yerleşim;
 • toprak ve bitki;
 • hidrografya;
 • ayrı olarak referans nesnesi;
 • Sosyo-kültürel, sanayi ve tarım binaları;
 • Yol ağı;
 • idari çitler ve sınırları.

topraklarında farklı nesneler için benimsenen Görelilik sembolleri, özel tabloda belirtilen tipiktir. Bunlar topografik haritalar yapıldığı, tüm bölümler ve Rusya Federasyonu'nun bakanlıklar için zorunludur. Her bir homojen sınıf için (örneğin, yol, köprü, kasaba için) ırk konusu tanımlayan ortak bir semboldür içerir.

Çevredeki nesnelerin sınıf birkaç jenerik versiyonları varsa, onlara temel sembol kısmen takviye veya değiştirilmiş göstermek için.

göreceli sembolün Türleri

hedeflerine ve Rus silahlı kuvvetlerinin özelliklerine Taktik işaretler şu tipe ayrılır:

 • ölçeği;
 • açıklayıcı;
 • pulsuz.

ölçek işaretleri

Yani, zaten ne taktik sınıflandırma sembolleri biliyorum. Kontur (ölçek) koşullu semboller yerel tesisleri işaretlemek için kullanılan, boyutları harita ile belirlenebilir. Örneğin, bataklık alan, yerleşme, orman.

Devrenin oluşan her relyativny ölçekli sembolü - nesnenin sınır bölgesi ve onun desen işaretleri, isimler, karakterler dolum üniformasını doldurur.

benzerliklerinin ve toprak gerçek silueti gerçek yönlendirilmesini muhafaza ederken, doğru çizilen bir harita üzerindeki tüm hatları ölçek. Bir noktalı çizgi, değilse diğer karakterleri ile çizilir alanı (yollar, kanallar, çitler) diğer çizgiler ile aynı uygulanan.

ölçek sembolleri

temel taktik işaretler vardır Galiba evde bulduk. Ve scaleless koşullu sembolleri nedir? Bu harita ölçeğinde, ayrı elemanlar, kuyular, evler ve benzeri enkarne yerel küçük nesnelerin tasvir için gereken işaretler. ölçekte böyle bir haber çalarken harita üzerinde bir nokta olurdu.

Görelilik vnemasshtabny sembolü doğru işaret onun özüne nesnenin konumunu ve resim noktaları aktarmaya lider olarak bu içerir.

Orada bu birincil nokta:

 • altta doğru açıyla karakteri - üst köşede;
 • etiketler simetrik formlarını (yıldız işareti, kare, daire, dikdörtgen) sahiptir - desenin merkezinde;
 • geniş bir tabana sahip bir rakam şeklinde sembolleri - taban merkezinde;
 • Resmin alt merkezinde - Çeşitli görüntülerin bir birleşimidir karakterlerle.

Bunlar önemli noktalar nesneler ve onların kökenli uzantısı arasında harita mesafelerin tam boyutlardadır.

Ölçüm haritası

görelilikte tarafından işaretler (genişlik haritada ölçülemez) Sadece uzunlukta bir ölçekte eksprese edildiği yollar, dere ve diğer yerel doğrusal nesnelerin sembolleridir. belge üzerinde Onların tam yeri işaretinin ortasına (uzunlamasına eksen) tahmin etti. ölçek ve karakter anahat dışına aralık grafiği bağlı - O kadar yerel, küçük öğeler (vb müstakil nesneler, ağaçlar, kuyular,) ölçek işaretleri söndürmek edilir ve daha kapsamlı (nehirler, yerleşim, vs.) hatırlamak gereklidir.

Scaleless etiketler onlar tarafından işgal edilen nesneye veya alanın boyutunu belirleyemezsiniz, bu nedenle örneğin, harita üzerinde köprünün genişliğini ölçmek imkansızdır.

yorumsal semboller

Göreliliği açıklayıcı işaretler deneklerin çeşitleri göstermek için kullanılır ve özellikleri ilave edildi. vb vardır baskın ağaçlar ve - Örneğin, ok yönü nehir akışı, figürinin yaprak döken veya konturu içinde bir iğne yapraklı ağaç ormanlar gösterir.

Askeri araçlar için İşaretleri

teknolojisindeki Taktik işareti çok önemli bir rol oynar. Onların ayırt etmek askeri araç ve onların ünitesine kısmen mensup tespit, onlar şartlı numaraları ve kimlik sembollerle temsil edilmektedir.

Taktik işareti (bileşik) - bir kare, daire, dikdörtgen, üçgen, eşkenar dörtgen ve benzeri şeklinde çizilmiş olan bir geometrik şekil. Bu işaretlerin varyant sayısı artırılması gerekmektedir. Bugün, bu nedenle, ağaçlar ve yaprakların farklı yönlere, harfler, sayılar, resimlerde kendi çizgileri içinde uygulamak için izin verdi. Bazen etiketin bir parçası basitçe boyamak. (Bileşik) gibi işaretleri üst düzey bir danışman atanmış ve periyodik olarak değiştirilir.

Referans numaraları üç basamaklı bir sayı vardır. belirli bir süre için askeri birimin her komutan birkaç yüz oda ayırır. Örneğin, 200-288 ya da 700-555. askeri birliğinin komutanı savaş araçlarının numaralandırılması sırasını ayarlar. Böylece farklı teknikler için aynı numaralar tekrarını izin verdi.

tekniğine izlerin

Taktik kimlik işareti ilişkisel odası önünde makinenin (kulenin tarafı) sol ve sağ taraflarında çizilir. Nedeniyle açık bölgeler tarafı (kule) varlığı şartlı numaradan önce savaş makinesi harekete sırasında koymak izin verilir.

siyah (kırmızı) - bu etiketlerin yaz aylarında ve kış aylarında ya da askeri teçhizat bir maskeleme renge sahiptir çölde, operasyonlar sırasında beyaz boya ile uygulanır.

Rakamlar askeri teçhizat tasarım özelliklerine bağlı olarak, 20-40 cm klimalı odalar yüksekliğini çizilir. Genişlikleri üçte ikisi kadar yükseltir. Parametreler taktik sembol ilişkisel basamaklı sayılar yüksekliğinin üçte ikisinden az olmayacak, ancak bunların fazla olmalıdır. Bu etiketlerin çizgilerin kalınlığı yüksekliklerinin altıda eşittir.

uygulama

alanlarda nerede orada gerçek bir bölünme oldu ve nerede eğitim egzersizleri, Şartı uyarınca bir geometrik figür, taktik atanan Sensör algılama sembolleri. Her bölüm, rakamlar, harfler, noktalar, sektörler, alay ayrı bir bölüm tabur gösteren çizgiler birikmiştir içinde olan, belli bir işareti atanır.

yönetmelikler bir karakterin içine korusun olmasa da yaprakları çizmek, ama pratikte bu gerçekleşmedi. Bunlar egzersiz sonrası görüntüleri ve kalıcı işaretler askerlere dönerek, teknik üzerinde kalmıştır. onlar en sık doktrin öğreterek sunulan birkaç yıllardır.

Charter (iki tarafta) kulenin her iki tarafında ve onun parçalarının (aracın arka) arkasındaki numarayı temsil etmek zorundadır. Ama sadece sözde uygulanmıştır hepsinden önemlisi eğitim piflirimlerde eğitimi için kullanıldı, "arabanın önüne ateş". Bu tür sayıların olmadan manevralarının baş komuta kulesi tespit etmek zor olduğu gerçeği, bazı makine kaynaklanmaktadır.

Ama zırh ile Afgan savaşı sırasında sadece cesur semboller Görevlisi, Özel Kuvvetler, aynı zamanda her zamanki işaretleri kaldırmak zorunda kaldı. Hatta uçaklar ve helikopterler üzerinde Çeçen savaşı, sayılar boyadılar. Renkli parlak noktalar ararlar ve üzerinde ateş odaklanmak, düşmanı tespit etmek tekniği ve yardıma maskesini.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.