TeknolojininElektronik

Nasıl "Aptallar" bir multimetre kullanılır? teller multimetre çalmaya nasıl

Ölçme aleti elektrik, denge ağırlığı için bir mesafe, zaman sayacı belirlemek için aralık ile aynı ölçmek için kullanılan bir araçtır. Onun farkı, yani farklı büyüklüklerini ölçebilir, çok fonksiyonlu olması gerçeğinde yatmaktadır. Çoğu multimetrelerin size ölçmek için gerekenleri seçmek sağlayan bir anahtar bulunur.

O cihaz ölçer?

edebilen multimetre iki şey elektriksel olarak bağlı olması durumunda, bir sinyal uygulayarak akım, empedans ve voltaj ve kontrol devresi sürekliliği. Bu, örneğin, yararlı, kablo yükleme ve büküm veya lehim teli zaman. Bir bip bağlantı yoktur ve hiçbir bağlantısı olduğunu gösterir. Ayrıca iletken arasındaki elektrik bağlantısı yoktur emin olmak için cihazı kullanabilirsiniz. Bu tanımlamak için yardımcı olacak bir kısa devre.

Multimetre diyotlar test edebilirsiniz. Bir akım sadece bir yönde geçirilir, bir tek yönlü valf benzerleridir. uygulanması Farklı üreticilerin değişebilir. o zincirde veya iyi durumda dahil edilip belirsiz ise diyot ile çalışırken, test olasılığı en kabul edilecektir. tester multimetre tam olarak nasıl çalıştığını öğrenmek için özelliği varsa, talimatları okumalısınız.

Daha pahalı cihazlar, örneğin, kontrol ve kapasitörler ve transistörlerin performans özelliklerini ölçmek için olabilir.

elektrik mühendisliği temelleri

ile ilgili bilgiler multimetre nasıl kullanılacağı "kukla" olarak ayarlayın. Direnç, gerilim, akım - belirlenen sembollerin birimlerinde ölçülebilen parametreler. Örneğin, uzaktan elektronik bunun içinde metreye veya sembol m olarak ifade .:

 1. Gerilme elektronlar zinciri boyunca itilir kuvvetini ifade etmektedir. Daha büyük değer daha kuvvetinin uygulanması eşdeğerdir. cinsinden ölçülen volt (V) '.
 2. akım gücü devre boyunca hareket eden elektronlar olarak ifade edilmiştir. Daha büyük bir değer elektrik daha büyük bir tüketimine karşılık gelir. Ölçülen amper (A).
 3. Direnç şey geçmesine kadar zor elektronlar ifade eder. o ne kadar yüksekse, zor akım geçmesine. ohm (Ω, omega) olarak ifade edilir.

birimini gösteren sembol denklemde değişken farklıdır. Örneğin, Ohm kanunu olarak ifade edilir:

 • U = IR nerede - akım, U - gerilim ve R - direnci.

Volt Amper ve Ohm V, A, Q'dan ifade etti.

Sembol arama tablosu

değişken

tayin

ölçü birimidir

tayin

gerilim

U

volt

V

şimdiki

ben

amper

bir

direnç

R,

om

Ω

"Aptallar" için multimetre nasıl kullanılacağını anlamak için basit bir benzetme yardımcı olmak için faydalı olacaktır. borudaki su Mevcut benzer bir hareket. Büyük bölümü daha güncel tüketimidir. basınçlı su hareket yaratır - bir gerilim; Daha yüksek basınç daha güçlü akımı artarken, su "iter". Direnç - boru bir engel olarak. Örneğin, bir tüp, döküntü tıkanmış yoluyla, su zorlukla akacaktır. Onun direnci engellerden arınmış, borunun daha büyük olacaktır.

AC ve DC

Eğer bir multimetre nasıl kullanılacağı için öğrenmesi gereken bir diğer bilgi. "Aptallar" için olduğunu bilmek isteyecektir sabit akım aynı yönde hareket ediyor. Bu kaynak, örneğin, geleneksel bir pil olabilir. Çeşitli multimetrelerin farklı DC gerilimi ve akımı ifade eder. Tipik olarak, bu DCV ve DCA veya V ve A boyunca doğrusal

Alternatif akım yönü, ikinci başına birçok kez değiştirir. ev ağı olarak, (- saniyede 60 kez ABD'de) 50 kez oluşur. Farklı multimetre olarak AC gerilim ve akım farklı belirtilmiştir. Tipik olarak, ACV ve ACA veya yakınında ya da V ve A üzerinde bir dalga (~)

Paralel ve seri bağlantı

multimetre kullanarak bağlantı sırasını belirlemek için gerekli olduğunda, bu tanımlamak istediğinize bağlıdır. Bunu, aynı elemanın her birinden akan seri devre akımı. Bu nedenle, bu ölçmek için cihaz bağlamak için gerekli olan sekans olup. bir paralel devre olarak, her bir öğe, aynı gerilime sahiptir. Bu nedenle, ölçüm metre paralel olarak bağlanmalıdır.

Ön paneldeki semboller ne?

Eğer bir multimetre kullanmadan önce bilmeniz gereken diğer bilgi ise. "Mankenleri" için hiçbir yazı vardır, özellikle de, ön panelde sembollerinin çoğunluğu ile sıralamak için zor olur. endişelenmeyin. Bu birim, V, A, Q ile temsil edilmektedir.

Çoğu multimetrelerin metrik güç ölçü birimlerini ilişkin yanısıra mesafe ve toprağa davranırlar önekleri kullanır. Sayaç, örneğin, - bir birim mesafe kilometre - 1000 metre, milimetre -. Aynı kilogram miligram ve ağırlık gram için de geçerlidir 1/1000 m. multimetre kullanılan en yaygın metrik önek:

 • μ (mikro) 10 -6 =;
 • m, (mili) 10 -3 =;
 • K (kilo) = 10 3,
 • M (Mega) 10 Haziran =.

Bu metrik ön ekler Amp, volt ve ohm kullanılır. Örneğin, 200kΩ - 200 000 ohm tekabül iki yüz kiloomah.

sınırların ayarlanması

Bazı multimetrelerin otomatik olarak ayarlanır, diğerleri ölçüm aralığının el ile yükleme gerektiriyor. İkinci durumda, her zaman beklenen değerden biraz daha fazla bir aralık seçmek gerekir. Bir cetvel ve bir mezura gibi görünüyor. Eğer uzunluğunda 60 cm olan bir şeyi ölçmek istiyorsanız, 50 santimetrelik hattı çok kısa ve bir mezura kullanmak zorunda.

Aynı multimetre için de geçerlidir. , Değeri 600 V 200 mV, 2 V, 20 V, 200 V, için seçenekler vardır, 200 mV çok küçük olduğunu vardır 1.5 V olması bekleniyor Bir AA pil voltajı ölçmek istiyorum varsayalım, sen 2 V. Hatta daha sonraki daha yüksek bir değer seçmek gerekir seçenekler çok büyük, onların seçim (bu milimetrenin olmadan santimetre bölünmelerle 5 metrelik ölçüm bandı kullanmaktır) doğruluk kaybına yol açacaktır.

Diğer karakterler ne?

Aşağıdaki tanımlamalar, genellikle ölçüm cihazları kullanılır:

 1. Dalgalı hattı. Bir araya metrik ön semboller V çevresinde yer alır. Değişken Ölçüleni belirtir.
 2. Düz çizgi, kesikli çizgi. Yakınında veya V veya A üzerindeki ve B sabit bir voltaj ya da akım anlamına gelmektedir.
 3. Paralel yaylarının bir dizi. Elektrik bağlantıları test edilmesi. halka hakkında bilgi için, teller multimetre aşağıda tarif edilir.
 4. AC, DC. Hatlar yerine alternatif (AC) ve DC (DC) akım kısaltılmış adı kullanılabilmektedir.
 5. içinden çizilen çizgiler ile üçgen. Bu diyotlar test etmek için kullanılabilir.

seçim Seçenekleri

İyi bir multimetre ne olmalı? Kullanıcılardan gelen yorumlar dikkatini ilk etapta ödenmesi gereken onun aşağıdaki özellikleri ayırmaya olanak sağlar:

 • teller birkaç kullanımdan sonra kopmak olmamalıdır;
 • otomatik kapatma kullanılabilirliği;
 • düğmeleri ve konnektörleri yerinin kolaylık;
 • ölçüm aralığının otomatik seçimi;
 • Yeterli boyutlu LCD ekran;
 • doğruluk sınıfı;
 • ölçüm aralıkları.

Mültimetre: bağlantıların nasıl

Ölçme cihazları problara kırmızı ve siyah kablolar ile satılan. uçlarında biri bir sonda devresini test etmek için kullanılır, multimetre bağlanır. Negatif değerler için - Kırmızı pozitif ve siyaha sonda kullanmaya karar verdi.

Sadece 2 teller rağmen, yerler karışıklığa neden olabilir onları daha çok bağlamak için. açıklama kullanım kılavuzuna başvurmalıdır için çok telleri bağlamak için bir yol, ölçüm nesne ve modeline bağlıdır.

erir ve devreyi keser büyük cari sigorta korunmaktadır En multimetrelerin. Bu cihaz arızası önleyecektir.

Problar elemanı ya da devre bölümüne bağlanmak için, dijital görüntü sonucunu göstermektedir. Anahtar gerilimi, akımı veya direnç ayarlar ve ayrıca ölçümler sınırlar.

bileşiğin bütünlüğünü belirlenmesi

Nasıl teller multimetre çalmaya? Bunun için:

 • kırmızı Ω jakına tel ve siyah ekleme - COM;
 • Paralel yay şeklinde ses sinyali sembolüne ayarı;
 • Test noktalarına probları bağlamak;
 • İki prob arasındaki bağlantı (sıfıra yakın m. e. direnç) vardır ve yokluğunda sessiz olması durumunda cihaz bipleyecektir.

Multimetre: Kullanıcı direnç ölçümü

dirençlerle sorun üreticileri kullanıcıların özelliklerine göre kodlanmıştır rengini hatırlamak istediğiniz olmasıdır. İşte direncini belirlemek için bir multimetre kullanmak için:

 • Kırmızı testi w için kurşun ve siyah takın - COM;
 • temas direnci potansiyel bağlamak;
 • istenilen bir ölçüm sınırı seçin;
 • değerini okumak.

Göstergelerinizin 1 görüntüler, limiti çok düşük. Sen gelene kadar doğru okuma kadar yüksek bir değere göre ayarlayın. değeri sıfıra yakınsa, o zaman sınırı çok yüksektir. Gerçek kanıt üretmek azaltılması gerekir. değeri alt limitin hala 0 ise, ölçülen direnç sıfırdır.

stres tayini

olmalı DC voltajını ölçmek için:

 • V içine kırmızı kurşun ve siyah eklemek - COM;
 • , Negatif ya da zemin ile - pil veya devreler ve siyah pozitif tarafına kırmızı probu bağlanabilir
 • Beklenen aralık DC gerilim ölçme konumuna ayarlandığında anahtarı sınırlamak;
 • okumalar sayılır.

Cihaz üzerinden prizlere yanındaki maksimum akım ve gerilim belirtmek için. multimetre devresi Bu değerler ise hasar görmüş olabilir.

alternatif voltajı belirlemek için, uygun sınır seçmek gereklidir. Bu prosedürde, bir prob bileşik önemli değildir.

Mevcut ölçüm

 • COM terminaline Siyah teli.
 • amaçlanan ölçüm aralığına karşılık gelen yuvasına Kırmızı teli yerleştirin. Multimetre 832, örneğin, 200 mA ve 20 A'ya kadar akım için konektörler vardır
 • sınırı ayarlama DC ölçüm amaçlanan aralığı geçin.
 • OKUMA.

Bu enstrüman üzerinde belirtilen kontrol akımını sınırlamak şartlarına uyması gerekir. Bu, belirli bir ölçüm aralığı multimetre için ayarlanmıştır ya da devre hasar görmüş olabilir, aksi halde sigortayı çalışır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.