SağlıkTıp

Menenjit belirtileri

Menenjit korkunç hastalıktır, sonuçları geri dönülmez olabilir. Kendi başına, beyin ve spinal membranların iltihabı başka bir şey değildir. farklı patojenler. Genellikle - bu klamidya, virüsler, mantarlar, bakteriler vb. Farklı menenjit belirtileri. Burada bu ve birçok diğer şeyler ve biz gitmek.

Ne menenjit nedenleri

hastalıkların yüzde sekseni aşağıdaki bakterilerin neden olduğu:
- Haemophilus influenza;
- meningokok;
- pnömokok.
Aslında, insan vücudunda kendi varlığı norm. onlar beyin bulaştırmak başladığında sorunlar sadece başlar. Bazı durumlarda, bu bir zayıf bağışıklık sistemi ve transfer kaynaklanmaktadır kafa travması. Menenjit burun ya da kulak iltihabik bir hastalığın sonrasında ortaya çıkabilir.

E. Coli, örneğin, daha az muhtemel olması olan menenjit ajanlar. Aynı Klebsiella için de geçerli. Bir kişinin omurilik veya beyin üzerinde ameliyatı olsaydı Onlar durumda açıklanan hastalığa neden olabilir. Çoğu zaman, enfeksiyon hastanede gerçekleşir.

Listeria - kimin dokunulmazlık çok zayıf kişilerde menenjite yol açabilecek bir bakteridir.

menenjit belirtileri genellikle küçük çocuklarda görülebilir. Yetişkinlerde, çok daha az sıklıkta görülür.

Menenjit: Çocuklarda Belirtiler ve yetişkinler

Çoğu durumda, hastalık akut hale gelir. menenjit belirtileri genellikle ateş, şiddetli ile başlayan kas ağrıları, vücudun genel zayıflık. Ayrıca, farklılıklar olabilir. menenjit belirtileri bazıları patojen bağlıdır: Enterovirus - bağırsak bozukluğu, meningokokkok - döküntü, pnevmokokkok - tükürük bezleri ile ilgili problemler.

Doğada dökülen bir baş ağrısı, - Hastalığın en belirgin işaretlerinden biri. Hızla güç kazanıyor ve çok yakında büyük bir rahatsızlık başlar edilmektedir. Bu baştan Çocuklar ağlayıp çığlık. Ağrı hareketi ile artar.

menenjit belirtileri - ayrıca mide bulantısı ve kusma olduğunu. Cilt sonra çok hassas hale gelir. çok daha hızlı - Tipik olarak, bir yetişkin, enfeksiyondan sonra çocuğu menenjit günün tüm ana belirtileri yaşamaya başlar.
Gençler ve yetişkinler çok sinirli olurlar. Uyuklama, konfüzyon. menenjit spinal doku ve beyin etkilenirse. Kan akışı bozulur. Tabii ki bu inme yol açabilir.

Hastalığın tedavisi

Yatış zorunludur. Hatta herhangi eylemi kendilerini almaya çalışmamalıdır. Daha iyi bu korkunç hastalığın ilk şüphe de doktor.

Bakteriyel menenjit olmayan etki ya da sadece birkaç saat içinde ölüme yol açabilir. neden ateş olmadan bir çocuk, ve ayrıca, o huysuz ve sinirli oldu ise - acele bir doktor çağırmak. Tedavinin başarısı büyük ölçüde ilk adımlarının atıldığı tam olarak ne zaman bağlıdır.

Için menenjiti tedavisi serebral kan akışını artırmak için, ilaçlar, bir dizi kullanarak. Bu antihypoxants, antioksidanlar, nootropikler içerir.

yüzde doksanını - bakteriyel menenjit tedavisi söz konusu olduğunda, derhal bir hastanın hayatta kalacaktır olasılığını başladı.

Hastaneden deşarj menenjitten İyileştikten sonra henüz bir nörolog tarafından gözlemlenen uzun süre var. Bunlar ağır egzersiz, hayal kırıklığı ve duygusal karmaşa önlemek zorundayız. Ayrıca, beyin gerginlik, güneşte uzun süre bol miktarda sıvı için tavsiye edilmez. Alkol kullanımı küçük dozlarda bile, kabul edilemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.