Haber ve ToplumDoğa

Rhone Nehri: açıklama, özellikler, fotoğraflar

Rhone Nehri - İsviçre ve Fransa'da en görkemli su yolları biri. Bu sanayi, tarım ve kültür için önemlidir.

özellik

Nehrin uzunluğu 812 km'yi bulmaktadır. Yüzölçümünün 98 metrekare olduğunu. M. km. Nehir İsviçre'de başlar. Ron buzulların erimesinden alanında, Lepontine Alplerden kökeni alır. İlk başta geçerken, güneybatı gönderilir Cenevre Gölü. Haritada, nasıl görebilirsiniz yukarıdaki nehir yatağı. Su akışı daha sonra Lyon portundan gider ve Lyons Körfezi Akdeniz sularına aktığı olduğu aşikardır. Rhone büyük bir delta (biraz fazla 12.000 metre kare. Km) iki kola ıraksar. Sağ tarafta hızlı nehir Saône, Ardèche ve Ain Nehri'nde toplanır ve sola - Durance, Isère'nin ve Drôme.

Önemli

Mitolojiye göre, nehir oldu Ron, onuruna seçildi cesur, hızlı, inatçı, motivasyonu yüksek ve bunların her neden mümkün. Bu su birikintisi İsviçre'de kaynaklıdır ve Cenevre geçiyor. Lyon limanı aynı zamanda efsaneler kadınların onuruna seçildi daha sessiz su yolu Sona çalıştırır. Genellikle kendi resimleri ve heykeller Fransız mimarisinin görülebilir.

Rhone kıyısında böyle Brigham ve Arles Avignon ve Lyon, Cenevre ve Sion ve Mortelimar ve Valence gibi sayısız şehirlerdir.

nakliye

Rhone Nehri gemi hareketi için mükemmel bir seçenektir yana, tüm kıyı şehirleri arasında ulaşım bağlantıları çok iyi yapılır. 4 metrelik bir taslak ile bile damarları kolayca akar suyun expanses geçebilir. Bu özel parça birden fazla inşaat kaynaklandığını baypas kanalları ve ağ geçitleri. hangi Of Nehri 13 vardır. Bu mahkemeler Lyon (Rhone Nehri üzerinde büyük limanı) deniz suyundan daha yüksek neredeyse 165 metre tırmanmak için izin verir. Bu fonksiyonun yanında, barajlar ile toplamı geçitleri köprünün bir tür oluşturmak üzere. Diğerleri ise nehir bölgelerinde bunu nehir yukarı hareket söz konusu olduğunda, nehir üzerinde sadece hareket edebilir.

Nehrin değeri

Bu özellikler sayesinde, Ron Fransa'da nakil sisteminin ana arter olarak tanındı. Sayısız köprüler nehrin expanses ile dekore edilmiştir ve bunlar, demiryolu bağlantıları ve yayalar bile hareketini taşımak için oluşturulur. Nehrin diğer önemli özelliği tüm yakın yalan şehirlerin güç kaynağı özel bir rolü, birçok nükleer enerji santralleri, hidroelektrik santralleri, rüzgar santralleri Rhône'nin su kaynaklarının pahasına çalışırlar. Nehir suyu Fransız sanayisinin gelişimi için mükemmel bir araçtır. Rhone üzerine Fransa'da tarımın kalbi olarak kabul edilir. Sulama ve yakındaki otlaklar ve üzüm bağları zenginleştirme, alanlar, yalnızca bir dizi nehir geçer olmasından kaynaklanmaktadır olabilir. Bu durum sadece üst kısmını geçirir içinden çünkü İsviçre'de, kaynakları, önemli değildir.

kıyı bölgesi ve kirlilik

Nedeniyle Rhone bankalar sanayi tesislerinde ve enerji istasyonları ile noktalı olması nedeniyle, bu var olmaya devam edemedi çünkü yerel flora ve fauna bir kısmının, beton plaka kullanılarak kıyı bölgesini güçlendirmek için karar verildi. Nehrin güney kesiminde en kirli olarak kabul edilir. kesinlikle balıkçılık Orada yasaktır. Bunun nedeni suya sık emisyonları oldu. Bunlardan en büyüğü, 2008 (uranyum sızıntısı) olarak işlendi 2011 ( "MARCOULE" NPP patlamadan sonra).

manzaraları

Bu suyolu ana özelliği burada konumlar ve güzel sahne turist aşktı. Genellikle Rhone Nehri ile çevrili olup, kültürel mimari ve doğal miras, karşıdan karşıya köprü bakarak dürbün Fransa'nın konuk olarak görülebilir. Her kasaba ve köyde sayısız kilise, şapel ve katedraller vardır. Bunlardan en ünlü Notre Dame, Azize, Aziz Nikolaos Kilisesi ve diğerleri kabul edilir. Burada farklı dönemlere ait güzel kaleler görebilirsiniz. Birçoğu dağlar veya tepeler üzerinde yer alırlar. çarpıcı manzaralar sunan muhteşem kuleleri vardır. Rhone Vadisi ve çarpıcı splendour. İşte çağımızın en iyi başladığı tarih olan muhteşem üzüm bağları, yalan.

nehir üzerinde büyük limanı

Sağdaki Rhone ana cazibe Aslan port adını verdi. Aynı zamanda Fransa'nın en büyük liman merkezidir ve ülkenin en eski olduğunu. Bu Fransa ve Marsilya başkenti arasında yer almaktadır. Zengin bir tarihe sahip modern endüstriyel ve ticari merkezidir. Fransa'da kalabalık şehir kendi topraklarında yaşayan insanların sayısında üçüncü sırada yer alıyor. kişilerin toplam sayısı yaklaşık 500 bin kişiye ulaşıyor. Lyon Rhone-Alpes bölgesinde merkezi olarak kabul edilir. nedeniyle tıbbi değere dünya çapında ünlü Bu büyük şehir. Sonuçta, kansere karşı mücadele için büyük bir Avrupa Araştırma Merkezi orada bulunmaktadır.

Fransa her yerinden öğrenciler dört ülkeden en iyi üniversitelerinde eğitim almak Lyon geliyor. Tüm dünyada turist antik mimari yapılar Romalılar dönemi ziyaret sevgiyle bir araya gelirler. Her biri UNESCO tetikte koruma altına alınmıştır. nehirler Rhone ve Saone Port başka bir adı vardır, Eduar Errio gibi geliyor. Onlar sayesinde, Lyon Akdeniz denizler ücretsiz erişimi vardır. Ayrıca Rhone nehri Fransız ve Avrupa kentleri arasında iletişim sağlar. Lyon liman nehir, aynı zamanda deniz yoluyla sadece kabul edilir nedeni budur. o yük ve yolcu taşımacılığına içinden.

özetlemek gerekirse

Fransa ve İsviçre gerçek bir hazine ve gururum nehir - Ron. Bu eşsiz yerde bir çok turist geliyor. Her bina uzun süre yansıyan zengin gezi programında, lezzetli yemek, nefes kesen manzarası, zengin tarihi mirası ile dolu unutulmaz bir tatil geçirmek için her zaman mümkündür. nehir bul oldukça basit. Öncelikle harita üzerinde Cenevre Gölü bulmalıyız. Rhone kanal başladığı Hemen açıktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.