TeknolojininElektronik

Pil alırsa ben ne yapmalıyım?

Çoğu zaman, Android tabanlı akıllı telefonlar ve tabletler kullanıcıları çok hızlı pil oturur olduğunu. Pil operasyonun hatta bir gün kaçırmamalısınız. Pil oturur ve bu sorunu çözmek için yollar neden bu yazıda temel nedenlerinden bak.

akıllı telefonlar olarak, bağlı büyük ekran ve yüksek frekans işlemci varlığına geleneksel mobil telefonlar ve tabletler, güç tüketimi farklı. Bu tür cihazlarda, büyük ölçüde GPS navigasyon, Wi-Fi ve Bluetooth-bağlantısı, İnternet yazılımları (tarayıcı, Skype, ICQ) kullanarak pili oturur. Ayrıca önemli ölçüde Video pil tüketimini etkiler, oyun oynamak, film izlemek ve müzik dinlemek, fotoğraf makinesi flaş kullanmak. Ne etkileyen önemli bir faktör bataryayı oturur akıllı telefonlar içinde, ağ sinyalinin düşük seviyesidir. Bu durumda, makine istek sayısında birkaç kez arttı sonuçlanan yoğun bir arama başlatır. Bu etkenler nedeniyle, akü önemli yükünü alır. Yeter birkaç saat boyunca bu modda makineyi çalışmak ve cihaz şarj gerekecektir.

Biz baktım tüm nedenleri açık enerji tüketen bazı fakat Android tabanlı cihazlar var ikincil, ama az obur tüketiciler. Bunlar: görsel efektler ve hizmetler (haberler, hava durumu, haritalar, çeşitli Google, hisse senetleri), düzenli olarak internet sunucusu ile senkronize edilir.

Şimdi cihazın pil ömrünü uzatmak yardımcı olmak için anahtar öneriler düşünün. Listede verilen danışma mutlaka tam olarak yapılmamaktadır, her kullanıcının yalnızca uygun gördüğü kısmını seçebilir. Ancak, daha bağlantısız özellikler ve widget'lar, pil daha az sürer.

Haydi başlayalım:

  1. Bluetooth, Wi-Fi, NFC, 3G için gerek kalmadan dahil edilmemelidir. gerektiğinde sadece bu işlevi kullanın ve onların oturumun sonunda kapatmayı unutmayın.
  2. makinenize kurmayın canlı duvar kağıdı ve farklı widget çok. Bu animasyon güç tüketimini önemli ölçüde etkilemektedir sürekli güncellemeleri gerektirir.
  3. Kablosuz ağlarda konum özelliklerini devre dışı bırakın.
  4. Görev Killers kullanmayın - uygulamayı arka plan programları kapatmak için. Birçok kullanıcı çalıştırmak zorla kapatma gereksiz uygulamalar inanıyoruz arka plan cihaz güç tüketimini azaltmak. zorla kapatma fonksiyonunun kullanımı uygulamaları kendi arka plan işten daha sadit pil olduğunu yeniden başlatmanız gerçeğine götürür. Herhangi android olan bir işlevi kullanmak daha iyidir - işini kapanış uygulama veya uzun süre erişilmeyen olanlar.
  5. Titreşim, Titreşim ve arka ışık sensörü düğmelerini kapatın. titreşim ve ses sinyallerinin aynı anda kullanılması olacaktır pil tüketimini.
  6. ilgisiz uygulamalar ve eski programları kaldırın.
  7. Eğer ayrılmaya karar widget'lar ve uygulamaları maksimum zaman senkronizasyonu ayarlayın.
  8. Otomatik güncelleme programları kapatın.
  9. Google Maps tam tersi anlamları "Konum Bildirme" ve "tik" kaldır "Konum Geçmişini." Google Asistan programı kapatın.
  10. Ekran parlaklığını azaltın ve monitör zaman aralığını kapatın.

Bu liste sonsuza devam edilebilir. Bu makalenin amacı, moda uygulamalara genel bir fikir açmalarının istenmesini ve sonra her biri ayrı ayrı tutmak ve hangi devre dışı bırakmak için hangi işlev karar verebilecek durumda. Önemli olan pil gücü düşük olduğunu anlamak ve bu fenomenin başa çıkma yöntemleri farklı olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.