BilgisayarlarEkipman

Ekran boyunca fare çalışır: ne yapmalı?

Bilgisayar ve bileşenleri - öngörülemeyen teknik. çalışmalarında başarısızlıkları ve arızalar çeşitli oldukça yaygındır. Ne bir fare ekran boyunca çalışıyorsa? Ne durumu düzeltmek için neler yapılmalı? Nasıl Sorun tehlikelidir? Bütün bu göründüğü kadar zor değil anlamak. Önemli olan - panik yok. Öyleyse neden fare ekran boyunca çalışabilir? Nasıl bu durumu düzeltebilirim?

TeamViewer

Yani, birinci senaryo - Bir bilgisayara uzaktan bağlantı bulunmasıdır. Yani birisi uzaktan verilen bir makineyi kontrol edebilir vardır. Bu durumda, fare ekran boyunca çalışır neden sorusu ortaya çıkmaz.

TeamViewer uygulamasını kapattıktan sonra, veya analogları fare taşımak ve eylemleri gerçekleştirmek kendiliğinden durur. Kural olarak, böyle bir durum kullanıcı tarafından kasıtlı olarak oluşturulur ve sorunlara neden olmaz.

virüsler

Fare ekranın etrafında çalışır? Suçlu virüsler bilgisayar nüfuz olasıdır. Çoğu zaman, onlar sadece işletim sisteminin bütünlüğünü yok olmaz, aynı zamanda bağlı cihazı etkisiz hale.

Bilgisayarınızda virüs varlığını şüpheleniyorsanız hemen uygun tarama gerçekleştirmek için tavsiye edilir. Aynı zamanda "spyware" için bilgisayarınızı kontrol edilmesi tavsiye edilir.

arıtma sonra, fare ekran boyunca çalışır durum kaybolur. Her durumda, eğer nedeni işletim sisteminde virüs varlığında yatıyordu. Ancak, çoğu zaman da sorunun başka yerde.

nesneleri

Neden ekranda fare çalıştırmak? Aşağıdaki senaryo yaygındır, ancak birkaç kişi bunu biliyorum. şey, üçüncü taraf nesnelerin çeşitli kolunda düştüğüydü imlecin hareketine yol açar. Daha doğrusu, o seğirme başlar.

En yaygın nedeni - bu cihazı tıkanma oluyor. Zaman zaman fareyi temizlemek için gerekli. Özel bir ped farelerle bilgisayarı olarak çalıştırılması tercih edilir. Ek bir koruma olarak hizmet vermektedir.

yabancı bir nesne kez çıkarılır (toz, kir ve gıda parçacıkları olabilir), imlecin davranışını gözlemlemek mümkündür. Halen seğirmektedir? O zaman farklı bir yerde sorunun kaynağına bakmak gerekir!

Çalışma yüzeyi

Neden fare imleci ekran üzerinde çalışır? Fenomen nedeniyle uygunsuz çalışma yüzeyi üzerinde fare oluşur olasıdır. Bu düzensiz veya kendisini sallayarak olabilir.

Fare ekran boyunca çalışır şekilde, çok yaygın bir nedeni, By. Kolayca düzeltildi - veya kullanıcı yeni bir çalışma yüzeyini seçer, ya da daha az hassas fare satın. Çoğu zaman, sorun ile çalışarak çözülür fare altlığı. Bu hareketlilik cihazını önlenmesine yardımcı olur ve aynı zamanda gereksiz hasar ve tıkanmaya karşı korur.

duyarlılık

Fare imleci ekran üzerinde çalışır? Son yaygın senaryo - Bir çırpılmış hassasiyet ayarı cihazın başka bir şey değildir. Herhangi bir fare olarak benzer bir seçeneği vardır. Bu hassasiyetini ayarlamak için izin verir. Yüksek hızlarda hafif dokunuşta başlangıç pislik imleç. Buna göre, fare çalışır ekran boyunca, bu gerekli olmadığını şaşırttı.

Nasıl bu sorunu çözmek için? Şunları yapabilirsiniz:

  1. az hassas fare satın alın. Sadece cihaz değiştirilecek olduğu durumlarda uygulanır. yedek yardımcı olacağını değil gerçektir.
  2. Ayarlama fare hassasiyeti. En yaygın senaryo. Eğer durumu çözmek için izin birçok uygulama vardır.

ayarlar normal değerlere ayarlanır sonra artık fare ekran boyunca çalışan aldığı herhangi bir sorun olacaktır. Ya da sorun devam tüm bu çözümlerin sonra, eğer?

işletim sistemi

Sonra birkaç ipucu takip etmek önerilir. Fare ekranda etrafında çalışır, ancak sırayla ekipman için ayar yok, uzaktan kontrol yazılımı PC bağlı değildir, ve virüsler elenir?

Bu durumda, önerilir:

  1. Fare seğirme değil bugüne kadar sisteme geri döndürün. Sistem hatası suçlu muhtemeldir.
  2. Kayıt defteri PC temizleyin. Hatalar sadece sisteme düzgün bağlanmamıştır edilebilir, ama aynı zamanda kayıt "doldurmasını" çağrılacak.
  3. Işletim sisteminin yeniden uygulamak. Kullanıcı bir korsan kopyası vardır Hele.
  4. / Yükle fare sürücüleri güncellemek. Bazı bilgisayar fareleri yüklü sürücüleri gerektirir. işlev veya işlev bozuk olmayabilir uygun yazılım aygıtı yüklemeden önce.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.