BilgisayarlarEkipman

Bilgisayar ses kartı

Ses kartı - Bilgisayarınızda ses ile çalışmaya olanak sağlayan bir yarı iletken devresi. En erken bilgisayarlar, yaklaşık 10 yıldır, seslerin kullanımını tahmin etmedi ve onlardan duyuyordu hepsi, çeşitli elektro-mekanik röleleri ve yerleşik da sistemin ve bazı uygulamalar ve oyunların yer aldığı dile hoparlör, monoton squeaking tıklar.

Ses kartının atası IBM PC, yazıcı bağlantı noktasına bağlanır ve dijital mono ses oynayabilir firması Covox cihaz Inc, düşünülebilir. Buna ek olarak, bu gerçeği Covox ilk haline geldiğini göstermektedir harici ses kartı.

1988 yılından bu yana, şirket Yamaha'nın işlemci tabanlı Yaratıcı ses kartları üretmeye başladı. Ancak, yapay sondaj aletleri mükemmel olmaktan uzak hala ve ses dosyaları belleğe büyük miktarda işgal - sesin dakikası başına yaklaşık 10 MB.

Daha sonra, ses kartı MIDI ses depolama temsil etmeye başladı ve multimedya dosyalarını, belirli bir ses çıkarması ekibi bir başvuru içeriyordu.

yaklaşık 1998 den daha güçlü işlemci gelişiyle, çoğu üretici EAX ses kartı teknolojisi entegre olması ve ses işlemcisi PCI veri yolu geçti ve şu ana kadar bilgisayarınızın sesini çıkarma ilkesi önemli ölçüde değişmez.

Modern ses kartları entegre, gömülü ve dış ayrılır. Dahili haritalar genel yapılır anakart düzeni. Tüm ses giriş ve çıkışları üzerinde de bulunmaktadır. Ses işleme alır CPU. Ses kartı sürücüsünü yükleyin gerekli değildir.

Şu anda, birçok anakartlarda bilgisayarların artan işlemci performansı nedeniyle kapasite ve yüksek performanslı artmış farklılık ses kartları, entegre etmiş.

Dahili ses kartları PCI Express konnektörlerine bir tüketicinin isteği üzerine bağlanabilir. Bunlar yüksek kaliteli ses sağlar kendi güçlü işlemci var. Bunlar arasında medya, yarı profesyonel ve profesyonel ses kartları bulunmaktadır.

Multimedya ses kartı ev kullanıcısı için tasarlanmıştır. Akustiği 5.1 bilgisayar setleri ile kombine ses kalitesi Hi-Fi düzeyi ve iyi bir görünüm, verebilmektedir.

Yarı profesyonel ses kartları iyi ses aşırı bağlanmanın ile tüketiciler için tasarlanmıştır. Kural olarak, kalite ile birlikte bunlar yüksek maliyete göre ayırt edilir.

Profesyonel ses kartları müzisyenler ve üreticilerin, aranjörlerden ihtiyaçlarını sağlamak için tasarlanmıştır ve bu kayıt ve müzik üretimi, en yüksek oynatma kalitesi ve minimum ses bozulma ilgilidirler. Bu tür kartlar herhangi bir 3D ses idare edebiliyoruz. Onlar için özel olarak geliştirilen yazılım ve ek profesyonel ekipman mevcuttur.

Dış ses kartları - bir kural olarak, bilgisayar durumda dışında bulunan ve USB 2.0 veya FireWire arayüzü üzerinden bu cihaza bağlanmak. Bunlar aşağıdaki sorunları çözmek için izin:

  • ses kalitesini etkileyebilir ve fonetik sesler oluşturmak diğer bilgisayar bileşenlerinden elektromanyetik girişime Kurtulmak. gömülü haritaları, bu sorun, genellikle cihazın maliyetinde bir artışa yol açar ek yalıtım ile çözülmüştür.
  • Mikrofon de dahil olmak üzere bir kablo çok sayıda bağlama karıştırıcı, dış ses kartı engellemek için, amplifikatör aynı bilgisayar üzerinde diğerleriyle birlikte tellerin demeti takılmak için çok daha kolaydır.
  • Uzaktan ses kartı bir dizüstü bilgisayara, örneğin arzu edilen bir yarık, sahip olan herhangi bir mobil cihaza bağlı olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.