BilgisayarlarEkipman

Intel Pentium 4: özellikleri, test ve yorumlar

Intel Pentium 4 hat yıllardır onların varlığını hakkı kanıtlamıştır çünkü üreticiye diğer modifikasyonlar ile karşılaştırıldığında en başarılı olarak kabul edilir. Bu yazıda, okuyucu bu işlemciler, onların teknik özellikleri ve test böylece iyi olanı bilecek ve potansiyel alıcı yardımcı olacaktır geribildirim bilgisayar aksesuarları piyasada doğru seçim yapmak.

frekanslar için yarış

geçmişin gösterdiği gibi, kuşak işlemciler nedeniyle frekansların üreticileri için ırkına teker teker değiştirildi. Doğal olarak, aynı zamanda yeni teknolojileri tanıtıldı, ancak ön planda değildi. Kullanıcılar ve üreticilerin Hem işlemcinin etkin frekansı elde edilecektir gün gelecek anlıyoruz ve bu dördüncü nesil Intel Pentium ortaya sonra oldu. 4 GHz - bir çekirdeğin frekans - sınırı idi. Gerekli çok fazla güç için Kristal. Buna göre, muazzam ısı şeklinde güç dağılımı bütün sistemi sorguladı.

Sonraki tüm değişiklikler , Intel işlemciler, hem de rakip meslektaşlarının 4 GHz içinde üretilmeye başlandı. Zaten çoklu çekirdek ve genel olarak veri işleme performansını optimize edebiliyoruz özel talimatlar getirilmesini kullanarak teknolojinin var olduğu düşünülmektedir.

Bir sonraki sefere

iyi sonuçla piyasada yüksek teknolojiler tekel alanda değil, kendi deneyimlerine elektronik bu zaten ikna Birçok üretici de (DVD-R diskler, DVD + R, ve ZIP-Drive tüm soyu tükenmiş yerini almış) olabilir. Ancak, Intel ve Rambus şirket hala iyi para kazanmak karar verdi ve ortak bir gelecek vaat ürünü yayınladı. pazar ilk olduğundan işlemci, Intel Soket 423 ve Rambus ile iletişim çok yüksek hızda RAM çalıştı Pentium 4,. Tabii ki, birçok kullanıcı dünyanın en hızlı bilgisayarının sahipleri olmak isteyen.

Piyasada tekel ol, iki şirket bir iki kanallı bellek modunda açılmasını engelledi. yeni öğeler test Geçirilen inanılmaz performans artışı gösterdi. Yeni teknoloji derhal bilgisayar aksesuarları her üreticileri ilgilenmeye başladı. Üretici platform yükseltilebilirliğini sağlanmamış çünkü Soket 423 ile ilk Pentium 4 tarih, oldu. olarak çıktı Şu anda talep bu platform bileşenleri için, devlete ait işletmelerin bir dizi ultra hızlı bilgisayarlar almak zorunda kaldı. Tabii ki, bileşenlerin yedek çok daha ucuz tam yükseltme.

doğru yönde adım

oyun oynamak, ama dokümantasyon ve multimedya içeriğin izlenmesi ile çalışmayı tercih değil kişisel bilgisayarlar, çoğu sahipleri hala Intel Pentium 4 (Soket 478) yüklenir. profesyoneller ve meraklıları tarafından yürütülen testler Milyonlarca göstermek tüm ortak kullanım görevler için yeterli Bu platformun gücü o.

Willamette'i ve Prescott: Bu platform iki modifiye tanelerini kullanır. özelliklerine göre, son modifikasyon az iki işlemci arasındaki fark SSE3 kısa adını, alınan verilerin optimize etmek için 13 yeni talimatlar için destek sağlar. işin kristalleri frekans aralığı aslında, pazarın ihtiyaçlarını karşılamak, aralık 1,4-3,4 GHz yer almaktadır. Üretici oyuncular ve overclock dikkatini çekmek için idi Soket 478, ek bir dal işlemcilerini tanıtmak cesaret. Yeni hat Intel Pentium 4 işlemci Extreme Edition denir.

Avantajları ve soket 478 dezavantajları

BT profesyonellerinin İncelemeler bakılırsa, Intel Pentium platform soket 478 üzerinde çalışan 4 işlemci, hala oldukça popüler. Her bilgisayar sahibi üç temel bileşenden (anakart, işlemci ve RAM) satın alınmasını gerektiren, modernize gelemez. Sonuçta, en amaçlar için, yeterince daha güçlü çipini takmak tüm sistemin performansını artırmak için. işlemci çok daha dayanıklı aynı anakart daha uzun olduğundan, ikincil piyasada yararı, kalabalık.

Eğer yükseltme yaparsanız, o zaman dikkat hala performans testlerinde iyi sonuçlar göstermektedir Bu kategoride Extreme Edition, en güçlü temsilcileri, verilmelidir. Soket 478 için güçlü işlemci dezavantajı iyi soğutma gerektiren büyük bir güç kaybı vardır. Bu nedenle, kullanıcı maliyetleri ve iyi bir soğutucu satın alma ihtiyacını eklenecektir.

Düşük fiyat İşlemcileri de

Okuyucu benzersiz Intel Pentium 4, işaretleme etiketi ile Celeron modelleri ile piyasada deneyimlidir. Aslında - mikroişlemci birimi (önbellek) iç bellek belgesi azaltılması ve devre dışı bırakma ile daha düşük güce sahip daha küçük çizgi aparatıdır. Intel Celeron pazar kullanıcıları öncelikle önemli bilgisayar fiyat değil, performans hedefleniyor.

Kullanıcılar arasında işlemcilerin genç hat üretim süreci Intel Pentium 4. Bu varsayımın kristallerinin kökeni de ret pazarında patlama geri bir grup hevesli insan Pentium 2 ve en genç modeli Celeron aynı olduğunu kamuoyuna kanıtlamıştır 1999 yılında olduğu kanaatine ulaşılmıştır işlemci. Ancak yıllar içinde durum kökten değişti ve üretici müşterilerine iddiasız için düşük maliyetli cihazların üretimi için ayrı bir hattı vardır. Ayrıca piyasadan Intel şirketi devirme iddia AMD'nin rakibi hakkında unutma. Buna göre, her fiyat nişler layık ürünlerini işgal edilecek.

evrim yeni turu

Bilgisayar teknolojisi alanında Birçok uzman Intel Pentium 4 Prescott işlemci çok çekirdekli cihazların çağ açtı ve gigahertz yarışını tamamladı beri piyasada olduğuna inanıyoruz. Yeni teknoloji üreticisi çıkışıyla kaynak yoğun programlar ve dinamik oyunlar ile çalışan tüm kişisel bilgisayarların potansiyelini açığa yardımcı olan bir soket 775, gitmek zorunda kaldı. İstatistiklere göre, Intel'in efsanevi konnektör Soket 775 üzerinde çalışan dünyadaki tüm bilgisayarların% 50'den fazla.

Intel ortaya çıkması Pentium D tek çekirdek üzerinde üretici bir çift çekirdekli cihazın bir prototip oluşturma, talimatların iki ipliği çalıştırmak başardı, çünkü piyasada bir patlama neden oldu. teknolojisi Hyper-threading denir ve bugün dünyanın en güçlü kristallerin üretiminde en iyi çözümdür. Orada durdurma değil, Intel şirketi teknolojisini Çift Çekirdekli, Core 2 Duo ve donanım seviyesinde tek bir çip üzerinde çeşitli mikroişlemciler vardı Core 2 Quad sundu.

iki yüzlü işlemciler

Eğer "fiyat-kalite" kriterine odaklanırsanız, odak benzersiz iki çekirdekli işlemciler olacak. Onların düşük maliyetli ve mükemmel performans tamamlayıcı niteliktedir. Mikroişlemciler Intel Pentium Dual Core ve Core 2 Duo işlemciler dünyanın en satılmaktadır. bunların arasındaki temel fark, ikinci, birbirinden bağımsız bir şekilde çalışır, iki fiziksel çekirdeğe sahip olmasıdır. Ama Çift Çekirdekli İşlemci tek çipte yüklü olan iki kontrolörleri şeklinde uygulanan ve bunlar birlikte nasıl kopmaz birbirine bağlanır.

iki çekirdek ve hafif hafife aralıkları 2-2,66 GHz olan cihazın frekans aralığı. Bütün sorun - güçlü yüksek frekanslarda ısıtılır kristal, güç kaybı ile. Bir örnek, tüm sekiz satır Intel Pentium D (D820-D840) 'dir. Onlar 3 GHz yukarıdaki ilk iki ayrı çekirdek ve işletim frekansları var. Bu işlemcilerin güç tüketimi 130 watt (kışın oda ısıtıcı kullanıcıları için mükemmel kabul) ortalamasıdır.

Dört çekirdekli Göğüs

Dört çekirdekli Intel (R) Pentium (R) 4 ile Yeni ürünler açıkçası gelecek için büyük bir farkla aksesuarları satın almayı tercih kullanıcılar için tasarlandı. Ancak, yazılım pazarı aniden durdurulur. Geliştirme, test ve bir ya da iki çekirdekli bir maksimum olan cihazlar için yapılan uygulamaların dağıtım. Ya 6, 8 veya daha fazla mikroişlemci oluşan sistemleri hakkında? Bir ağır bilgisayar veya dizüstü bilgisayar satın almak istiyorum potansiyel alıcılar hedefleyen her zamanki pazarlama taktiği.

değil 20 megapikselin ve daha geniş bir matris ve odak uzunluğuna sahip bir cihaz diyor birine daha - kamera megapiksel olduğu gibi. Bir hava işlemciler uygulama kodunu ve çıkışı kullanıcıya sonuç işlemek bir dizi talimat yapar. Bu duruma göre, programcı aynı kod hızlı mikro-işlemci ve Hatasız işleme böylece optimize etmek için vardır. Piyasa çoğunluğunda yavaş bilgisayarlar için geliştiriciler, karlı neresursoomkie programı oluşturmak. Buna göre, büyük Bilgisayarın kapasitesi evrim bu aşamada gerekli değildir.

Yükseltme için öneriler

Intel Pentium 4 sahipleri (Soket 775), minimum maliyetle modernize etmek isteyen profesyoneller ikincil piyasada yönünde bakmak tavsiye ederiz. Ama önce sistem anakart kurulan teknik özellikleri bulmak gerekir. Bu üreticinin web sitesinden yapılabilir. Çevresinde "işlemci destek" bölümüne bakın. Daha sonra, medya bulmalıdır işlemci performansının bir tablo ve anakart özelliklerini karşılaştırarak, birkaç iyi seçenekleri belirleyin. Seçilen aygıt için medyada sahipleri ve BT profesyonellerinin görüşler incelemek için zarar vermez. Sonra gerekli işlemci, ikinci el aramaya mümkündür.

Sistem çift çekirdekli kristalleri ile sadece çalışabilmek ise çalışmaya dört çekirdekli mikroişlemciler destekleyen birçok platformda, için, Intel Core Quad 6600 yüklemek için önerilir, Intel Extreme Edition (doğal olarak, soket 775 altında) overclock yapan kullanıcılar için sunucu Intel Xeon sürümünü veya araç için bakmak gerekir. Onların piyasa fiyatı Tüm geçişlerde daha ucuzdur 800-1000 ruble, arasındadır.

Mobil cihazlar için pazar

masaüstü bilgisayarlara ek olarak, Intel Pentium 4 işlemci, aynı zamanda dizüstü bilgisayarlarda yüklenir. Bunu yapmak için, ayrı bir hat de etiketleme harfi "M" vardı imalatçı tarafından kurulmuştur. mobil işlemcilerin özellikleri masaüstü bilgisayarlara aynıydı, ancak, frekans bandı açıkça hafife edildi. Yani, dizüstü bilgisayarlar için en güçlü işlemciler arasında Pentium 4M 2,66 GHz olarak kabul edilir.

Ancak, her şeyin mobil sürümlerinde platformu gelişmesiyle böylece üreticisi Intel hala resmi web sitesinde işlemcilerin bir ağaç sağlanmamış olması pislik. defterlerde 478 pin platformunu kullanarak, şirket CPU kod işleme teknolojisi değişti. Sonuç olarak, bir soket üzerinde bir bütün "hayvanat bahçesi" işlemcileri üretebiliriz. En popüler, istatistiklere göre, bir kristal Intel Pentium Dual Core olarak kabul edilir. Bu ucuz bir cihaz üreticisi ve güç dağılımı analogları ile karşılaştırıldığında ihmal edilebilir olması.

Enerji tasarrufu için yarış

işlemcinin güç tüketimi kritik sistemler için bir bilgisayar değilse, dizüstü durum büyük ölçüde değişir. İşte Intel Pentium 4 cihazları daha az uçucu mikroişlemci tarafından değiştirilen. okuyucu mobil işlemcilerin testleri ile tanışmış Ve eğer o Pentium 4 eski Core 2 Quad işlemci performansı çok daha modern Core i5 çip arkasında değil, ama son güç tüketimi 3.5 kat daha az olduğunu göreceksiniz. Doğal olarak, bu fark dizüstü pil ömrünü etkiler.

mobil işlemcilerin pazara İzleme, sen üretici son on yılın teknolojilere döndü ve aktif tüm dizüstü bilgisayarlar Intel Atom ürünlerini yüklemeye başlar bulabilirsiniz. Sadece netbook ve tablet yüklenecek düşük güç işlemciler ile karşılaştırın yoktur. Bu bir, tamamen yeni teknolojik açıdan gelişmiş ve son derece üretken bir sistemdir yerleşik 2 veya 4 çekirdek ve Kristal Core i5 / i7 ile eşit uygulamalar veya oyunların test katılmak mümkün.

Sonuç olarak

anket görülebileceği gibi, Intel Pentium 4 işlemci yılda değişim geçirmemiş olan özellikleri, sadece yeni yöneticileri üreticisine arada hakkına sahiptir, ama aynı zamanda bir segmentte rekabet "fiyat-kalite.", efsanedir bilgisayar yükseltmeleri için gelirse, bunun önemli bir adım yapmadan önce pire değiştirmek mantıklı olup olmadığı anlamak için gereklidir. o üretken oyunlara gelince Çoğu durumda, özellikle, profesyoneller yedek kart modernize öneriyoruz. Ayrıca, birçok kullanıcı bilgisayar oyunlarında zayıf halka dinamik bir sabit disk olduğunu farkında değildir. SSD-sürücüsüne ile değiştirilmesi bilgisayarınızın birkaç kez performansını artırmak mümkün.

durum mobil cihazlar açısından biraz farklıdır. bütün sistemin Operasyonu notebook iç sıcaklığa bağımlıdır. Zirve yükte güçlü işlemci cihazı (onaylandıktan Bu gerçeğin olumsuz değerlendirme çok) devre dışı tamamen engellenmesine yol açması veya olacağı açıktır. Oyun oynamak için bir dizüstü bilgisayar satın alırken Tabii ki, güç tüketimi ve tüm bileşenlerin iyi soğutma açısından işlemcinin verimliliği dikkat etmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.