SağlıkTıp

Kekik: tedavisinde kontrendikasyonlar ve kullanım

Nedeniyle belirli aromatik nitelikleri, kekik otu birçok yemekler için baharat olarak kullanılır. Hakkında Bogorodskaya çim çok efsane. Antik Rusya günlerinden beri nazar ve bozulmasına karşı, kötü ruhlara karşı bir tılsım olarak kabul edildi.

Ama eşsiz şifa özelliklerinde kekik ana kullanın. Tedavi edici otlar, kekik uzun çeşitli rahatsızlıklara karşı ilaç olarak insanlar tarafından kullanıldığını dahil. Bu araç - büyük doğal bir antiseptik. Sinir sistemi ve ürogenital hastalıkların tedavisini önlemek için kullanılır. Kekik uçucu yağ içinde çok sayıdaki durum, soğuk algınlığı ve solunum sisteminin tedavisinde kullanmak için yardımcı olur.

Doğu ve Batı'da Bugün, kekik ve ortak. Örneğin, Bulgar kekik suyu kullanılan gaz, tedavisi , ishal, üst solunum yolu hastalıkları, peptik ülser. çeşitli enflamatuvar ücretleri aynı zamanda bir aromatik ekleyerek, Almanya'da, kekik çiçeklenme döneminde toplanan ve öksürükle kullanılan yara iyileştirici madde banyo için.

kontrendikasyonlar Kekik ciddi ve çok sıkı olduğu gibi pek çok olumlu nitelikleri ile birlikte, maalesef bitkinin tüm yararlıdır. Çim tiroid hastalıkları ile, bir çocuğun hamilelik ve beslenme sırasında kullanılması arzu değildir.

Bileşiminde Kekik uçucu yağlar yüksek içeriğine sahiptir, bu nedenle özellikle çocuklar için onunla ilaçların bağımsız kullanımı tavsiye edilmez. Çocuklar için tedavi ve önleme doktor tayin eder.

dahil olanlar da dahil olmak üzere tüm uçucu yağlar, kekik (kekik), bunlar deri tahrişine neden olabileceğinden inhalasyon ve dermal uygulama için kullanılmadan önce, sen vücut tarafından tolerans kontrol etmek gerekir.

kalp yetmezliği, serebral ateroskleroz ile ilişkili hastalıklarda kekik kullanmayın. her durumda, bu yüzden gerekli kontraendikasyonları Kekik, doktor tavsiyesi olmadan kullanılması tavsiye edilmez. Böbrek veya karaciğer yetmezliği, mide ülseri, gastrit, hem de yüksek bir duyarlılığa sahip olan kişiler için, kekik bir parçası olan ilaç kullanımı, için kontrendikasyon vardır.

onun doğru uygulanmasına daha anti-enflamatuar etki için diğer dozaj şekilleri daha etkili olduğu pek çok doktor, tuzlu alarak tavsiye ama unwisely kullanıldığında, tiroid fonksiyon bozukluğu neden olacaktır. Doz aşımı durumunda oluşabilecek bulantı ve kusma hissi vardır. ile herhangi bir sorun bile bitkilerin uzun süreli kullanımı ile tiroid bezi hastalığının belirtileri olabilir. kekik suçla. Kullanımı için Kontrendikasyonlarını sağlık dengede olduğu için kekik temelinde yapılan bu yüzden kullanımı dozaj formları, çok dikkatli alınmalıdır, çok büyüktür.

Genellikle tohumlar tıbbi pratikte kullanılan, yapraklar ve bitkinin çiçekleri, onlar iyi havalandırılmış, karanlık bir odada kurutulur. kekik ilaçlar erkeklerde potens geri yardımcı temelinde yapılmış, prostatit ve üreme sisteminin diğer hastalıkların tedavisinde vazgeçilmezdir.

kekik boş Eczaneler bazlı ilaçlar, kekik aynı zamanda toprak bileşimine oldukça iddiasız, onun yazlık üzerinde büyüyebilir.

Kekik yaygın pişirme kullanılır. Nedeniyle bir baharat olarak kullanılabilen bir uçucu yağ içerir olması nedeniyle, taze veya kuru formu bu bitkinin içinde et, sebze, mantar yemekleri pişirirken burada kekik hiçbir kontrendikasyonu vardır ve uygulama olanakları sınırsızdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.