Sanat ve EğlenceFilmler

İslam ve Müslümanlar hakkında Filmler

dünyanın büyük dinlerinin birinin temsilcileri hayatı hakkında filmlerin Bu kategoride - İslam hakkında filmler. İslam hayatına kadar pek çok sıkı gereksinimleri için bilinen, bu yüzden çağlar boyunca Müslümanların biraz hayat oldu. Rus yardımı İslam hakkında filmler eski Sovyetler Birliği'nin sakinleri ve bu gelenek içinde yaşayan insanların örf kültürünü anlamak için.

dramatik boyama "Üç türban"

Film 2011 yılında kira yılında piyasaya Rolls Selbak tarafından yönetilmektedir. Resmi ABD'de yaşayan üç Müslüman ailesinin hikayesi anlatılıyor. ailelerin her birinde kızı tarafından gündeme getirdi.

Kızlar ABD'de Müslüman geleneklerine bağlı kalmak kolay değildir. Kendi ailesine karşı protestolar ve atalarının değerlerine, bunların her biri Amerikan toplumuna entegre. Sheetal Sheth, Mercedes Mason Angela Zara, Madeline Tabar, Garen Boyadzhyan ve diğer aktörler: oynadığı filmi.

Film "bir ayırma"

Aynı 2011 yılında İran'ın Asghar Farhadi ünlü yönetmeni yayınlandı. Farhadi - "Oscar", "Altın Ayı", BAFTA, "Altın Küre" ve diğerleri dahil olmak üzere birçok prestijli ödülü kazanan. Filmografisinden olarak İslam'a, bunlardan en belirgin hakkında filmler çok çeşitli vardır - "Bir Ayrılık"

dramatik resim anlaşmazlıklar vardı olduğu bir aile hakkında seyirci söyler. Simin ve Nader, 14 yıldır kızlarını, 11. Babası Nader Alzheimer hastalığı evliler. Simin İran'dan tüm aileyi gitmek rüyasında, ama kocası bir hastanın babası terk edemez. kadın boşanma dosyası ve anneye canlı gönderilen karar verir. Nader babası için bir hemşire işe zorunda kalır ve kendini kızına bakmak için.

Resmi oynanan: Leila Hatami, Shahab Hosseini, Peyman Moaadi Sarah Bayat ve diğerleri.

Film farklı ülkelerde MTV Film aday, eleştiriler çeşitli alınan ve birçok film ödül aldı. İslam'ın gelenek ve Müslüman ailenin hayatı hakkında resmi Berlin'de film festivalinde en iyi olarak kabul ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yabancı dilde yılın en iyi filmi olarak ödülünü "Oscar" aldı.

Komedi "Dört Aslan"

film değil İslam'ın geleneği daha iyi tanımak amacıyla, görülmeye değer, ama daha iyi Batı toplumunda Müslüman geleneğe ilişkiyi anlamak için. Batılı temsilciler Müslümanların yaşam sıkı bir şekilde alışık değiliz. bakış farkı genellikle aralarındaki çatışmaları oluşturur.

Eğer İslam hakkında en iyi filmleri seçerseniz, bir göz ve çizgi roman değer. Christopher Morris yönettiği filmin 2011 yılında İngiltere'de yayınlandı.

arsa sadece ünlü olmak için İngiltere'de bir terörist saldırı işlemek için hayal dört şehidin öyküsü anlatılıyor.

Filmde rol gerçekleştirilen: Riz Ahmed, Naydzhel Lindsey, Kayvan Novak, Adil Akhtar, Priya Kapidas.

Bant Time dergisi filmiyle on kişi arasında yılın en iyi ve bir BAFTA kazandı.

Kısa film "Fitne"

"Fitne" - İslam hakkında bir belgesel film. Onun politikacıya Hollanda Geert Wilders çıkardı. O bir din olarak İslam'ın kritik olduğunu ve bu onun resimlerinde yansır. galası Mart 2008'de internette gerçekleşti. Hemen Film konulmuş "Fitne" çalışanlar İnternet portalı, yayımlanmasından sonra, radikal İslami toplumdan tehditleri aldı ve kaldırmak zorunda kaldı. aşağıdaki gibi bir film oluşturulur: İlk Kuran'dan sure ve İslamcıların hayatta bu surenin gerçekleştirilmesinin bir örnek gösterdi.

Belgeseller aktif BM Genel Sekreterine, Slovenya, Pakistan, BAE, Endonezya, İran, Hollanda Başbakanı ve diğerleri temsilcilerini eleştirdi. Onlar filmi etnik nefreti ekim ve döküntü eylemlerle ilgili radikal Müslüman örgütü provoke edecek iddia etti.

Huzurlu bir şekli yoktur şiddetli bir din, bu Avrupa Parlamentosu tarafından eleştiriliyor - Filmin ana fikri İslam olmasıdır. Avrupa Birliği temsilcileri kaldırılması gerekiyordu ve keskin belgesel filmi "Fitne" eleştiren bir video yayınlandı.

Belgesel filmi "Müslümanların Masumiyeti"

İslam hakkında filmler her zaman diğer görüş ve gelenekleri ile sıradan insanlar olarak Müslümanları göstermezler. Parlak İslam karşıtı belgesel filmlerin bir başka örneği - ABD'de 2012 yılında yayınlanan filmi "Müslümanların Masumiyeti".

Bu resimde müdürü Nakula Nakula Basel takma adıyla ABD vatandaşı, kendini Mısırlı bir Hıristiyan düşünür. İslam'ın görüşündedir Adam - uluslararası topluluğun vücut üzerinde tehlikeli bir hastalıktır. arsa onun için saygı yakışır olmadan İslam peygamberi Muhammed'in hayatını gösterir. filmde, Muhammed varsayılmaktadır - evlilik dışı ilişki sonucu, dahası, peygamber homoseksüel ve katil olduğunu.

Fotoğraf çekilirken, yaklaşık 80 kişi katıldı. Döküm profesyonel aktörler arasında yer aldı. bandı filme başlangıç aşamada tarihsel bir macera olarak ilan edilmiştir. Filmin bütçesi yaklaşık 5 milyon oldu.

2011 yılında bir ABD mahkemesi 21 ay hapis ve mali dolandırıcılık için ağır para Nakula mahkum etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.