BilgisayarlarEkipman

Yazıcınız için toner nedir

Her gün, modern teknolojiler gittikçe daha hızlı gelişir. Daha yakın zamanlarda, yüksek kaliteli baskılı metin daktilo kullanmak zorunda kaldı ve hiçbir soru olabilir hiç renkli bir görüntü elde etme hakkında üretmek. Böylece basılmış ürünler için ihtiyaç sürekli bir yazıcı gibi uyarılmış buluş, bir cihaz büyümektedir.

Şu anda, bu kategorinin en popüler baskı aygıtı mürekkep püskürtmeli yazıcı yazıcı için bir toner kullanan operasyon sıvı mürekkep ve lazer için kullanır.

Bu iki cihaz arasındaki fark yeteri kadar büyüktür. İlk olarak, kendi kendini baskı kalitesidir. Mürekkep püskürtmeli yazıcı su içinde çözünür olan, örneğin mürekkep kullanılarak ve dolayısıyla nem girişine karşı kararlı değillerdir. için Toner , lazer yazıcıya tam tersine, çok iyi çevresel etkilerle tolere ancak böyle bir cihazda yapılan görüntüler keskinlik ve mürekkep püskürtmeli bir yazıcı ürünlerinin aksine önemli ölçüde düşüktür. o fotoğraf, ya da çok yüksek kalitede görüntü baskı söz konusu olduğunda neden budur, yazıcı genellikle sıvı mürekkeple bahsediyor.

Lazer yazıcılar için Tonerler kullanmayın pratikte renkli görüntüleri veya resimleri yazdırmak için. Genellikle küçük sınırlı renk paletleri veya netlik önemli küçük parçalar değil bu görüntüler.

Ancak, metinler lazer yazıcı çok sayıda bir durumda lider durumda bulunuyor. tablolar ya da küçük çizimler metinleri kullanırken mürekkep püskürtmeli yazıcı görüntünün nispeten düşük uygulama oranı olması, özellikle farkedilir hale gelir. Tipik olarak, yazıcı için toner o kağıda aktarılır olmasına rağmen bölgelere uygulanır. Aynı zamanda mürekkebin sıkı dağılımını gerektirir, bu yüzden kullanarak, şeritler uygulanır kafasını veya kartuş. Bu süreç baskı için lazer cihazının neredeyse üç katı operasyondur önemli bir zaman alır.

Bu ekipmanda başka önemli fark da sarf maliyetidir. yazıcı için toner mürekkep doldurma daha pahalıdır. Eğer harcanan süreyi ve sayfa sayısına koydu Ancak, bu çıkıyor bu maliyet o oldukça uygun ve haklı. Bu sadece büyük miktarlarda ve küçük resimlerin baskı metin sayfalara uygulanır rağmen. renk modunu kullanırken mürekkep püskürtmeli yazıcılara kıyasla sayfa maliyeti önemli ölçüde artmıştır.

Böylece yazıcı için toner iyi ofis işleri kurulmuştur. Lazer baskı cihazları Eğer belgelerin büyük hacmi ile çalışmak isteyen büyük şirketler, devlet kurumları ve diğer durumlarda kullanılmaktadır. Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı genellikle sanat baskı için kullanılır, ya da mürekkep bu çok yönlülük ve uygun fiyata fotoğraflarını ve teşekkür yapmak için o isteyerek ev kullanımı için satın aldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.