BilgisayarlarYazılım

Neden farenizi asmak?

Bilgisayarda çalışırken, dondurma, sarsılması veya imleç ortadan kaybolması gibi bir arızaya karşılaşabilir. Bu cihaz kendisi arızalı veya başarısızlıkları yazılımında meydana gelmiş olduğu gerçeği ile açıklanabilir.

Eğer asmak ise farenizi, akla gelen ilk şey - iyi bilgisayar konnektörüne cihaz kablosu takılır olmadığını kontrol etmek. Diğer ucunu da fişini takmak için denemek gerekir böylece kusurlu USB portu hangi fare, bağlı olduğundan mümkündür. cihazın kendisinin arızayı doğrulamak için, farklı bir fareyi alıp onunla çalışırken imleç nasıl hareket ettiğini görmek gerekir.

Genellikle optik konektör yabancı nesneler, evcil hayvan tüyü, toz olsun fare imlecini kaybettiğini olur. bunlar tamamen atılır edilemiyorsa, fare sökülüp temizlenmesi gerekiyor. Bunu yapmak için, sadece tek bir vidayı sökün ve üst kapağı çıkarın. Özellikle ışınının olduğu yerde, içinde tüm kirleri çıkarmak için gerekli olmasıdır.

Fare kablosuz ise, pilin deşarj edip etmediği konusunda ve sinyal gücünü kontrol edilmelidir. Çalışma göstergesi sinyalleri USB portlar üzerinden bağlanan diğer cihazlar engelleyebilir. Bu durumda, fare imleci hareketlerine tepki vermeden veya donuyor veya bazen kaybolur, o zaman görünür. Bu durumda, bilgisayarın farklı tarafta bir cihaz, örneğin, USB-modem ve bir fare bağlamak için gereklidir. Uçup çalışma PC'den cep telefonları tutmak için tavsiye edilir.

Fare imlecini yavaşlarsa, cihazın kendisi arızalı olduğu anlamına gelmez. Yalnızca imlecinin hızını artırmak gerekebilir. "Denetim Masası" girin ve Ayarlar sekmesini açmak için Ayarlar tıkla "Başlat" aracılığıyla yapmak için. Sen, kendi takdirine bağlı olarak imlecin hızını değiştirmek aynı ayarlarla kurtarmak için emin olabilir.

fare imlecini virüs zarar sistem dosyaları nedeniyle olabilir. Bu durumda, istediğiniz için sürücüyü kaldırmak "Program Ekle veya Kaldır" içindeki "Denetim Masası" yoluyla USB ve tekrar takın. USB sürücüsü fare ile birlikte satılır İnternet veya bir diskten, indirilebilir bulun. gereğini yeniden yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve cihazın çalışmasını kontrol ediniz.

Fare işaretçisi kaybolabilir veya tarayıcıda çalışırken hareketine tepki vermezler. Bu sadece tarayıcıda oluşursa, önce yeniden deneyin gerekir. hiçbir şey değişmedi, o zaman sorun eklentisi, Adobe Flash Player içinde muhtemeldir, nedenle daha yeni üzerinde eski bir sürümün önerilmektedir. Buna ek olarak, tarayıcı ayarlarında eklentileri devre dışı bırakabilirsiniz ancak daha sonra sitelerde flaş resmini görmek mümkün olmayacaktır.

Bilgisayar bellek ve işlemci çok ağır süreçlerin bir sürü çalışırken fare imleci donuyor olur. Bu durumda gereksiz süreçleri devre dışı bırakmak ve otomatik çalıştırmaya karşı bunları kaldırmak için tavsiye edilir.

Bazen sorunu render imleç yeni sürümlerle değiştirmeyi, ekran kartı sürücüleri tarafından çözülebilir.

Bazı durumlarda, imleç gezinip animasyonlu işaretçiler kullanımı ile ilişkili olabilir. sorunun kurtulmak için varsayılan imleç türünü seçmeniz gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.