BilgisayarlarEkipman

Nedenler ve Çözümler: Düğme fn çalışmıyor

yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak - o zaman çok hoş bir olaydır. Birçok bilgisayar için Günümüz dünyasında sadece eğlenceli değil, aynı zamanda kaynağıdır ek gelir. Bu nedenle düzgün hatta küçük kendisine varlığına çok sinir bozucu. Düğmeye fn çalışmadığında Bu sıkıntılar da durumlardır. Bunun nedeni çeşitli faktörler olabilir.

sürücülerin eksikliği

Genellikle dizüstü yapılandırma klavye ve işlevselliğini otomatik algılama sağlar, ancak bu kuralın istisnaları vardır. Böyle bir durumda laptop üreticisinin resmi web sitesine gidip belirli model için bir sürücü bulmalıdır. Bundan sonra, yükleme sırasında ve gerektiği bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorun sürücü yokluğu ise, bu işlemden sonra, tüm klavye fonksiyonları satışa sunulacak.

Yapışkan tuşlar

anahtarlar bir dizüstü bilgisayarda işe yaramazsa, nedeni onları sıkıştı yatıyor olabilir. Yeni cihazlar için bu nadiren gerçekleşir. birkaç diğer tuşları ile birlikte anahtarın fn çalışmıyorsa Ancak, onlar sıkışmış olması muhtemeldir. başarısızlık bu tür ortadan kaldırmak için, alkol solüsyonu düğmeleri ve tuş takımı bir ile dizüstü bilgisayar ve temiz açmak için gereklidir. dizüstü yalnızca edinilmiş ise Bu durumda, bu tavsiye edilmez, çünkü onun sahibinin garanti kaybeder kendini söküm. En azından uzun vadede sorunu ortadan kaldıracak olan, servis merkezine başvurun daha iyidir.

Eğer dikkatli sökmeye ve düzgün laptop yeniden birleştirmek emin değiliz Ayrıca, kendi kendini temizleyen klavyede içinde değiliz. Sorunu çözmek için kendi başlarına karar yoksa, ön Modelinizin sökme nüansları keşfetmek ve paneldeki tuşların yerini not edin.

Bios ayarları

fn tuşu çalışmıyor diğer bir nedeni, hatalı Bios sistemi yapılandırılabilir. Bunu düzeltmek için, açılışta F2 ya del tutarak ayarlarına gidin gerekir. Ardından, Sistem Yapılandırması seçin ve soruna bağlı olarak gerekli değişiklikleri yapın. Bu fn düğmesi sonra işe yaramazsa, Eylem Keys ile ilişkili popereklyuchat diğer parametreleri de deneyebilirsiniz.

Bazı dizüstü modellerinde bütün tuşlar çalıştığı başarısızlık karşılamak, ancak birleştirildiğinde yalnızca. Yani, bu gerçekleşirse fonksiyon tuşları ortak düğmesi fn basılıysa etkindir. Sorun da ayarlara Bios-> Sistem Konfigürasyon> İşlem Tuşları Modu-> devre dışı bırak çözülmüştür.

Ayrıca mekanik nedenler ve yazılım hataları, aynı zamanda etkileme ve montaj hataları veya hasar nakliye veya depolama sırasında olabilir. Bazen sorun sağ düğme fn çalışmıyor gerçeğinde yatmaktadır. Bunun nedeni Bios ayarlarında genellikle. Her durumda uzman hizmet merkezleri için geçerli, ya da en azından zaten kalitesi ve güvenli hizmet bilgisayar veya dizüstü bilgisayar için bu sorunlarla başa çıkmak zorunda insanlara gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.