SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Neden iltihaplı lenf düğümleri kulakların arkasında?

O kulakların arkasında lenf düğümleri iltihaplı neden Her hasta bilemez. Çünkü bu tür bir sapma daha iyi derhal uzmanlar temasa nedeni budur. Normal olarak unutulmamalıdır lenf düğümleri (en fazla 8 mm) küçüktür. Onlar iltihaplı ise, bunlar sadece parmaklarını test edemez, ama aynı zamanda tamamen görsel bulmak için. Bu arada, lokalize veya yaygın enfeksiyonlara orijinal reaksiyon bu sapma ile sonuçlanır.

kulakların arkasında iltihaplı lenf düğümleri: en olası nedenleri

Lenfadenopati sıklıkla yanı sıra alerji herhangi türlerle boğaz, kulaklar veya gözleri etkileyen enfeksiyon gelişimi ile ilişkilidir. Ancak, nadiren, bu tür durumlar vardır lenf düğümü iltihabı periferal organların tümör gelişiminin ilk işaretidir. Tabii ki, bir anında kendisini korkunç bir tanı ayarlamamalıdır. Ama bunun ufak bir şans önlemek için, kesinlikle bir sağlık muayenesinden geçmesi önerilir.

Eğer varsa lenf düğümü iltihaplı kulakta ve sürecin böyle ardından kafasına, kaşıntı, saç dökülmesi, üzerinde deri soyma olarak hoş olmayan semptomlar eşlik eder, büyük olasılıkla, oldukça ciddi bir mantar hastalığı var. Bu durumda, hastalık ilerleyebilir veya sevdiklerinize etkilemek için, çünkü bir doktor ziyaret çekinmeyin.

Lenf düğümü iltihabı diğer nedenleri

Görüldüğü gibi, bu hastalık kendini ve seni gösterebilir birçok nedeni vardır.

belasından kendisini duvara için, tüm olası hastalık, bazen büyük olan bir belirtiyi listelemek için karar kulağının arkasına götürü. Eğer kulaklarının arkasında lenf düğümleri alevlendirdiniz Yani, eğer, o zaman, büyük olasılıkla, vücudunuz aşağıdaki hastalıklardan birine tabi tutulur.

  • Genellikle başın kulak, boyun, tapınaklar veya temporal bölgenin deri yoluyla insan vücuduna girer lokal enfeksiyonlar.
  • Adenovirüs enfeksiyonu.
  • Viral exanthema.
  • Alerjik reaksiyonlar.
  • Mantar enfeksiyonları.

Buna ek olarak, bir kişinin o nedeniyle kızamık, farenjit, bademcik iltihabı, tüberküloz, lenf düğümü olarak hastalıklara kulaklarının arkasında lenf düğümleri iltihaplı bittiğini gözlemlemek ve edebilirsiniz tükürük bezlerinin herhangi bir patoloji sonucunda ya da bazı ilaçlar alarak.

Tedavi ve enflamasyon tanısı

Oldukça sık, insanlar güçlü olması gerçeğinin şikayet onların doktorlara çevirmek kulak ağrısı. Aynı zamanda ya da hiç iltihaplı lenf nodu, uzman, aynı zamanda hastayı sadece belirlemek mümkün olacak. Bunu yapmak için, kulakların arkasında boyun alanını test edin. Eğer büyük safen topun Palpasyonun bulursanız, o zaman lenfadenopati.

Genel olarak, bu alanda nedeniyle zamanla sık sık uzağa giden bir viral enfeksiyon, düğüm iltihaplı edilir. sebebi diğer daha ciddi bakteri yatıyor Ama eğer antibiyotik tedavisinin geçmesi emin olun. Neden oluşturdular iltihabı, tercihen bir kan testi öğrenmek için. Diğer durumlarda, röntgen veya bilgisayarlı tomografi gibi böyle bir anket ihtiyaç veya bazen biyopsi teslim edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.