Spor ve SağlıkKas yapmak

Sporcu beslenmesinde Guarana, değerlendirmeleri nasıl

Modern tıp kalori yakmak ve insan vücudu ince yapabiliyorsunuz birçok bitki bilir. İnsanlar kimyasal bileşenleri almak için kendi tabletlerini kullanmayı tercih ediyorum. Eğer kilo karar nedenle, bitkisel ilaçlara dikkat edin. Onların alımı kilo muazzam kaybına yol açar, çünkü Örneğin, kapsül "Guarana Aktif", eleştiriler bir sürü aldı. en bu bitki ve nasıl sporcu beslenmesinde guarana kullanmak ne olduğunu bulalım.

Guarana düzeneğin genel bir açıklaması

Guarana (Latince Paullinia cupana.) - Brezilya aslen bir bitki aile sabunağacıgiller. Aynı zamanda yüksek nem ve yüksek sıcaklık hakim, Paraguay, Kolombiya, Peru ve diğer egzotik ülkelerde meydana gelir. Bitki geniş yaprak ve çiçekler ile karakterize edilir. solana sonra meyveler görünür. İlk başta onlar kırmızı oval toplar, fakat açılma birkaç hafta sonra. İçinde kahve ile orantılı olan siyah tohumlardır.

Bu arada, kahve etkisine benzer insan vücudu üzerinde guarana ETKİSİ: Kan dolaşımını uyarır ve ne olup bittiğini hızlı cevap yardımcı olur. Bu nedenle, sporcu beslenmesinde guarana sıklıkla kullanılır.

Bitki XVIII yüzyılda açıldı olmasına rağmen, sadece 1900'lerde meyve kullanmaya başladı. 1906 yılında Rio de Janeiro'da bir doktor guarana soda üretimi için bir fabrika ve 1921 yılında başlatıldı bitkinin meyvesinden şampanya ilk toplu kurdu. Ne var ki bugün tıbbi amaçlar için başlıca kullanılan şudur: obezite muzdarip insanlar için reçete edilir. Sen meyve kullanabilirsiniz. Çoğu zaman, kullanım guarana bitki alınmış dozaj formu, - tablet.

guarana Faydalı özellikleri

Bu Brezilyalı bitki aralarında göze çarpan, birçok yararlı özelliklere sahiptir:

  1. yağ kaybı yeteneği. Guarana, özü, genellikle ağırlık kaybı için tabletler ve ilaçlar ilave edilir. o teofilin ve teobromin büyük miktarda içerir gerçeği. Bu maddeler önemli metabolizma ve adipoz doku giderir hızlandırır. Böylece bitki (obezite derecesine bağlı olarak) birkaç ay içinde yağlardan kurtulmak için yardımcı olur.
  2. iştah azalması. Resepsiyon "Guarana Aktif" kapsülleri kontrol edilemeyen açlık başa edemiyoruz insanlara yardımcı olacaktır. Bitki insanlar kullanmak, böylece her zaman güç ve cesaret bir dalgalanma hissedeceksiniz ve bu nedenle sürekli yeme ihtiyacı kendiliğinden kaybolur, kafein içerir.
  3. laktik asit emilmesi. Guarana isimli çok kullanılan tarafından profesyonel sporcular ve amatör sporu. alet eğitimden sonra rahatsızlığa neden olur fazla laktik asit, kaldırır, çünkü kas ağrıları önlemek için yardımcı olur. sporcu beslenmesinde Guarana sadece ağrıyı önlemek için yardımcı olur, aynı zamanda dayanıklılığı artırmak için.
  4. duygudurum kaldırma. Kabul guarana uzun depresyonda olan kişilere reçete edilir psikolojik rahatsızlıklar yaşarlar. Bu bitki, çeşitli ruhsal bozuklukların tedavisinde kullanılır.
  5. yorgunluk ortadan kaldırılması. Kabul guarana sabah canlılık bir ücretlendirme ve bütün gün enerji patlaması sağlar. Eğer sabit bir uyuşukluk hissi ve enerji yetersizliği nedeniyle etmek birikmiş sorunlarla başa çıkamaz ise almalı tablet 2-3 hafta guarana ve durum daha iyi dramatik değişecek.

Buna göre, Brezilyalı bitki dayanıklılığı arttırmak ve yorgunluğu ortadan kaldırmak için aşırı kilo kaybı için değil, aynı zamanda günlük yaşamda sadece kullanılır olduğunu. eczanede Guarana serbestçe satılan, bu nedenle kolayca faydalı özelliklerini deneyebilirsiniz.

guarana kontrendikasyonlar

Bu olumlu özelliklere rağmen, tüm gösterilir, bu guarana belirtmek gerekir. Bazı durumlarda, kullanımı zarar verebilir:

  1. Kardiyak hastalıkları. Guarana kan dolaşımını artırır, ancak kalp üzerindeki yükü artırır. Kronik kalp hastalığı olan insanlar için felaket sonuçlar doğurabilir.
  2. Hipertansiyon. Bilindiği gibi, bitki aşırı uyarılma yeteneğine yol açar ve nabız hızlandırır. Böylece, basınç artar, olumsuz insan hipertansif bireylerin sağlığını etkileyebilecek.
  3. Gebelik. guarana kullanımı da fetüse zarar verebilecek kadınların durumunu etkiler. Buna ek olarak, bitkinin kullanımı anne sütü üzerinde guarana farklı etkiler gibi hemşirelik anneler aza indirmek için önerilir: bazı durumlarda, değişiklikler diğer emzirme gözlenmiştir mümkün değildir.
  4. Nörolojik hastalıklar. Guarana sinir sistemini uyarır. Bu Sinircelilerde iyi sağlık ve sinirler olan kişiler için faydalıdır, ancak zararlıdır.

Hekimler taşikardi, ateroskleroz, glokom, yüksek tansiyon, uykusuzluk insanlara dikkatle ot kullanmaları tavsiye edilir. sağlık sorunlarını önlemek için, doğru dozda gözlemleyin. Doktorunuza başvurun çekinmeden guarana tükettikten sonra ise rahatsızlık.

Nasıl Guarana almak?

Bugün, guarana iki devlet bir eczanede satılır: tozun ve kapsül. türlerin ayrı ayrı ilaç her kullanımını düşünün.

Guarana, toz

Için makyaj böyle bir bitki olarak Guarana, içki, sen teneke kullanımı toz. bitkisel bir toz bir soğuk sıvı halinde ilave edilebilir: meyve suyu, yoğurt, süt, arıtılmış su. yavaş yavaş 400 mg miktarının artırılması, tozun en fazla 100 mg kullanmak başlatın. Günün ikinci yarısında sinir sistemi üzerindeki etkileri uykusuzluk ve diğer hoş olmayan sonuçlara dönüşebilir gibi bu içecek iyi, sabah tüketilmektedir.

Tablet formunda Guarana

Guarana isimli kullanılan spor beslenme ya da tablet. Kapsüller her gün yemeklerden önce alınmalıdır. günlük olarak tekrarlanan ve kilo kaybı için bu ritüel canlılığını korumak ve yorgunluğu ortadan kaldırmak için uzun 1-2 ay içinde bir tıp dersi geçmek için yeterlidir edilmelidir.

ürünün değeri

Eğer bir tablet veya toz guarana bitki satın almak istiyorsanız, ürünün fiyatı çok yüksek değildir. Bu durumda, kapsül ambalaj (30 tablet), yaklaşık 200 ruble maliyeti ve meyve tozu (100 g), 1000 ruble daha pahalı değildir. bölge ve guarana hazırlanması maliyetine bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir, çünkü tüm fiyatlar göredir akılda tutulmalıdır. Bu dükkanlarda fiyatlar daha düşük piyasa değeri olduğunu belirtmekte fayda vardır.

guarana Yorumlar

guarana sayısız yorum bu bitkisel ürün sadece kronik yorgunluk sendromu önlenmesine yardımcı olur düşündürmektedir değil, aynı zamanda kilo. Aslında kişi sürekli olduğunu taşımak istediğiniz böylece nedeniyle guarana içeriğine, kafein, eyleme sinir sistemini uyarır olmasıdır. Hızlı bir şekilde ekstra kilo döken anahtarıdır - O hareketin olduğu bilinmektedir.

Bazı performansını artırmak önemli ölçüde söylüyorlar. Genellikle enerji davaların yığılmasıyla bir sürü tamamlamak ve zahmetsizce uyum kazanmak için insanları uyarır sahip derleme vardır. Eğer bir besin takviyesi olarak hap veya guarana tozu almak istiyorsanız nedenle, bitki güçlü bir etkiye sahip olduğunu unutmayın. Kullanımı tanınmayacak vücudunuzu dönüşümü yapabiliyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.