SağlıkMüstahzarlar

Nasıl Evde ilacı "Regidron" pişirmek için

"Regidron" gibi bir ilaç tabi ne bilemeyiz insan bulmak zordur. Her insanın yaşamı yılında dehidratasyon oldu durumlar vardı. vücut suyu, fakat yaşam destek iz elementler için de gerekli değildir, sadece gelir Örneğin, kontrolsüz sıvı kaybı, kusma ve ishal olur. Yani böyle koşullarda içilmesi tavsiye edilir niçin "Regidron" bir çözüm yoludur. Her ev ecza dolabında olması gerekir.

Hazırlama, yapı ve uygulama

Cook evde ilaç "Regidron" satın kolaydır. Bunun için, sıcak kaynamış bir litre su içinde poşetin seyreltik aşağı sıvı soğutmaya ve küçük porsiyonlar halinde içecek. Bitmiş çözelti 2 ila 8 ° C'de saklanır bir günden daha fazla değildir. Bu kompozisyonu NaCl, sitrat Na, glikoz, KCL, Na +, CL + içinde ihtiva , K + ve - bu, vücudun geri yüklemek için gerekli olan , su ve tuz dengesi. Kullanımı için ana endikasyon elbette, ve kusma (o da kolera kaynaklanır durumlarda dahil) ishal. Ama kullanılması tavsiye edilir ve terleme ile ısı ve fiziksel aktivite ile aşırı ısınma durumunda koruyucu bir önlem olarak.

o kişiyi tartmak ve o kaybetti ne kadar sıvı gerçekleştirmek için arzu edilir olduğu için dehidrasyon derecesi, değerlendirmek için gerekli bir uygulama başlamadan önce. İlk 10 saat boyunca geçene "Regidron" ilacın miktarda sıvı istendiği ağırlık kaybını yarıya. Bu madde kullanılarak Yan etkiler belirtilen dozlarda neden olmaz, ancak bağırsak tıkanıklığı, diyabet, böbrek yetmezliği vakalarında, bilinçsiz bir halde kontrendike, ve bileşenlerinin bazılarına duyarlılığını arttığı unutma.

yerine ilaç

Ama çoğu zaman durum bu ilacın en önemli nokta biter ve yeterince yakın eczaneye çalıştırırken. Bu durumda, evde "rehydron" çözümü pişirmeye deneyebilirsiniz. Tabii ki, olmaz ilaç ilacın yapısını yeniden, ancak mümkün olduğunca benzer bir şey yapmak. Hazırlanan çözelti vücutta sıvı seviyesini yeniden ve gerekli mikro elementler ile besler etmektir.

Yani, evde ilaç "Regidron" bir analog hazırlamak için, en az 30 dakika boyunca 1 litre su kaynatın gereklidir kuru üzüm, 100 gram gerekecektir. bu miktarlarda aşağıdaki bileşenleri eklenmesi ile elde edilen süzülmüş bir karışım: tk ½ .. soda, 1 çay kaşığı. l. tuzu, 4 saat. l. şeker.

3 dakika boyunca karışımın kaynatın tüm bileşenleri çözündürülür emin olun. Bu para "Regidron" için en iyi yedek olur. Evde, bir çözüm zor hazırlamak.

Eğer suyu hazırlamak için kuru üzüm veya zaman yok Ama eğer daha basit bir şekilde gidebilirsiniz. Basit bir şeker tuz çözeltisi yapabilirsiniz. Bunun yerine suyu üzüm litre alır , kaynar su soda, tuz ve 8 saat, yukarıda belirtilen miktar ekleyin. L. şeker. Böyle evde yedek ilaç "Regidron" çok daha kötü olmayacaktır.

Küçük bir çocukta ishal veya kusma, yalnızca problemin nedenlerini öğrenmek için de sıvı kurtarmak için çalışıyorum, ama olmamalıdır. Bu nedenle, bu örneğin, ifade olabilir rotavirüs infeksiyonu, zehirlenme ya da bir sarsıntı. Fakat soruna neden anlamaya çalışırken, su-tuz dengesi restorasyonu hakkında unutma. Bebek doktor randevusu ilaçları içmeye reddederse, mutlaka evde sadece ilacı "Regidron" vermeye çalışmıyorum, bunların yerine deneyin. Komorowski, örneğin, hangi bebeği kabul eder, kuru üzüm veya içki sadece kaynatma değiştirmek mümkün olduğunu söylüyor. Düz su verir, o zaman kaynatılır özen gösterin. Tabii ki, alkolsüz içeceklerden vazgeçmek zorunda, ama her şey içebilirsiniz. Çay, meyve suyu, glikoz, elektrolit çözeltileri, alkali su - Vücut dehidratasyon defetmek ve gücü geri yardımcı hepsi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.