Gıda ve içecekAna yemek

Faydalı ufalanan karabuğday lapası

Karabuğday lapası ufalanan Eğer küçük sırları biliyorsanız, basitçe pişirilir. İlk olarak, iyi bir kıç elde etmek gereklidir. Tipik olarak, ucuz karabuğday gevşek çalışmıyor. Pişirme lapa karabuğday GOST uygun olarak üretilen tahılların başarıyla tamamlamak için ufalanan muhtemeldir. İlk bu ürünü satın almak daha iyidir, ya da en azından ikinci sınıfta. prim sözde bok Alış, bir kusurlu ürün riski vardır.

Ve tüm bu nedenle karabuğday yapılan GOST ve TU uyarınca yapılmış değildir. Tahıl taneleri, yani bütün olmalı öğütülmemiş. yüksek dereceli taneleri daha fazla vitamin ve mineraller içerir. denilen Kıyılmış tane karabuğday kaydı. Onlarda daha az yararlı maddeler. Ve ufalanan karabuğday lapası Bunlardan çalışmayacak. Bu dönüşler daha viskoz, kiselistoy tutarlılık çanak kurtuldu.

Karabuğday - çok yararlı bir gıdadır. Onun kompozisyon içerir:

- mineral maddeler: iyot, demir, nikel, fosfor, bakır, kobalt, vb;.

- Vitaminler: B1, B2, B6, B12 ve PP, E, P ve diğerleri.

Reçete ufalanan karabuğday lapası

Biz gerekir:

- buğday;

- sıkı bir kapağı olan küçük bir tencere;

- su;

- bir tuzu;

- bitkisel yağ.

Biz haşlanmış karabuğday yaklaşık iki fincan almak için gidiyoruz, sonra kuru hububat bir fincan gerekecektir.

küçük taşlar, diğer bitkilerin tohumlarından kalan kavuzların bunu temizlemek için, bok sıralamak için başlamak için. akan su altında tahıl ile iyice yıkandı. Dikkatle sıvı içinde yüzen değil karabuğday için tüm suyu boşaltın. Bir tencerede su iki buçuk bardak dökün ve ateşe koyun. Kaynar sonra, biraz tuz ekleyin ve popo atar. Su kaynama gelince, ateşi düşürür. Cook arada bir karıştırarak 10-15 dakika lapası.

Eğer karabuğday koyu renktir ve hızlı bir şekilde hazırlanıyor ve ışık, sonra biraz daha uzun. Lapa ve denemek olamaz. Neredeyse 2 kat miktarında artışlar, ancak tahıl hala oldukça bütün şudur: neredeyse hazır olduğunda, görünüşte Zaten açık. Bu aşamada, dokusu hafif pişmemiş. Önemli: Bir tencerede biraz su kalmalı! Yaklaşık 1/4 anda karabuğday ağırlığının. Daha az ise, o doğru miktarda ekleyin. Sıvı çok daha uzun ise, yangın çok yavaş olduğu anlamına gelir. fazlasını alın deneyin. Bunu yapmak için, bir havlu ile tutarak, bir kapaklı tava kapatın ve yavaşça biraz su boşaltın. yanık veya dağılım lapası dikkat edin!

Karabuğday gevrek lapa neredeyse hazır. Eğer tereyağı bir tabak koymak için hazır değilseniz, o zaman bu aşamada bitkinin bir çay kaşığı ekleyin. yağ dökmek zaman iyice karıştırın ve kapağını kapatın. Isı kapatın ve lapası daha yaklaşık 10-15 dakika boyunca sıcak kalmak için izin verir. Lezzetli ve sağlıklı karabuğday hazır! Bu sütle iyi gider ve et ve sebze yemekleri Garnitür olarak uygundur.

Asgari pişirme süresi vitamin ve minerallerin çok sayıda tutmak için izin çünkü bizim ufalanan karabuğday lapası, lezzetli, aynı zamanda en yararlı değil sadece ortaya çıktı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.