Ev ve AileÇocuklar

Yenidoğanın köşesi nedir?

Ne oldu "Yenidoğan için bir köşe" ifadesini duyduğunuzda, ne hayal edersiniz? Büyük ihtimalle, cahil oda odadaki oda hakkında, Özellikle bebek için tasarlandı. Aslında böyle bir düşünce var. Sonra bir çocuk doğurmak için bir çocuğun köşesinin nasıl donatılacağı sorusu ortaya çıkar. Katılıyorum, küçüklüğünüz olsa da bebeğiniz, ancak ailenizin bir üyesi, bu nedenle, bir şeyin saklanması için gerekli olan alana sahip olmanız gerekir.

Hayatının ilk haftalarında bebek günde 20 saat uyur, bebeğin bakımına ihtiyaç duyulur. Yatak ve yatak çarşaflarının yanı sıra bebeği bir taslak ve ışıktan kurtaracak yumuşak kenarlar ve kanopiyi de içerdiği de istenebilir. Bir çekmece sandığı çok rahat bir şey. Bir yandan, herhangi bir sorun yaşamadan gerekli tüm hijyenik işlemleri gerçekleştireceksiniz, diğer yandan da bebeğin tüm şeyleri, ilaçlar, giysiler, ıslak peçeteler veya çocuk bezleri tek bir yerde yatıyor olacak. Ayrıca gece ışığına da dikkat etmek gerekiyor. Çok pratik bir şey, anneler geceleyin sorunsuz bir şekilde yükselirken ihtiyacınız olan her şeyi bulurlar. Ve bebek ampulün koruyucu ışığında uyanmaz. Yenidoğanın köşesi hem ayrı bir odada hem de ebeveyn odasında bulunabilir. Bu arada, ikinci seçenek çok uygundur çünkü çocuk her zaman ailesi tarafından görülecektir.

Bir yenidoğan için köşe: bebek bezi. Çeşitli zarf ve battaniyelerin yanı sıra, bebeğin kafasının bulunduğu zarfın köşesi ile kaplı olan, özü üzerine güzelce tamamlanmış bir bebek bezi görmek çok sıklıkla mümkündür. Bu ayrıntıya ayrıca yenidoğan için bir köşe denir. Estetik yanı sıra, pratik bir işlev de yerine getirir: yaz aylarında bebeği güneş ışınlarını kavurucudan ve kışın - rüzgar ve kar yağışından korur. Köşelerin ana gereksinimleri yumuşaklık ve güvenliktir. Bebeğin derisi çok hassastır, bu yüzden onunla, özellikle de yüzle, alerjiye ve tahrişe neden olmayan yalnızca yumuşak ve doğal kumaşlara temas etmesi gerekir. Dönemdeki bazı mumyalar Çocuğun beklediği yenilikler için bir köşe dikip dikiyor. Neyse ki, bunu kendi ellerinizle yapmanıza yardımcı olan çok sayıda desen ve desen bulunmaktadır. Çok sık köşeli dantelden yapılmıştır, bu yüzden deyimde popüler bir özelliktir. Gelecekte, bebeğinizin doğumuyla ilişkili en dokunaklı anları hatırlamak için bırakabilirsiniz.

Yenidoğan için köşe: havlu. Bebeğin banyo yapılması hayati bir andır. Her şeyi hesaba katmak ve sizin ve bebeğiniz için keyifli bir egzersiz yapmak için usulün iyi hazırlanması gereklidir. Önemli bir adım bir havlu seçmektir. Bebeğin başına konan yenidoğan için köşeli bir havlu kullanın en iyisidir. Alışılmışın en temel farkı, bebeğin kafasını tuvaletten odaya gelen taslaklardan korumaktır. Bebeği bu şekilde saran soğuktan kurtarmalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.