Haber ve ToplumKültür

Medeniyet tanımı: diğer şirketlerden temel kavramlar, kategoriler ve farklılıklar

medeniyet tanımı, antik dönemde bile, oldukça uzun bir süre ortaya çıktı. O zaman, o barbarlara gelen normal insanlar arasında ayrım kullanılmıştır. Verilen bir toplumda, bir ülke ya da küçük bir yerleşim gelişmişlik düzeyini ifade eder. medeniyet gelişiminde önemli bir an yasadır. Bu olursa olsun esenlik, toplumun herhangi bir üyesini kırık ve insan veya yokluğunda bolluğunu belirleyen parametrelerin diğer işçiler sayısı edilemez. Yani bununla, bir anlamda, insanlar kavramına birbirine eşit hale gelmiştir, bunlar belli suçlar için aynı derecede sorumludurlar.

Fazilet - Birinci kanunun kurucuları. uygar topluma karşı önemli bir adım

medeniyet bir tanım olmadığı için yukarıda da belirtildiği gibi, bu farklı türleri insanları bölmek başladı. Birincisi, barbarlar, onun liderine münhasıran tabidir. Bu kral, lider veya sıradan bir insan olabilirdi liderlik nitelikleri. Onlar için ne onur ne de kurallar yoktu. yaptıklarını tüm tek lideri cezalandırılır olabilir. Aslında, onlar doğal, anarşiye yol açtı, tam bir özgürlük, oldu. İkincisi, uygar insanlar, değil krallar ve Kanunlara uyan. bu tür ilk çelik Rumların temsilcileri. Onlar erdemleri isnat edilebilir nitelikleri bir dizi vardı. Bu da onların onuru, vatanseverliği ve adalet vardı vardır.

kategoriler medeniyet

O medeniyet unutulmamalıdır - çeşitli kategorilere ayrılabilir kavramının tanımı:

  1. Kültür. Bu materyal ve manevi değerlerin dağıtım ve depolama yapan bir sistemdir. Bu dil, yazı, gelenekler, mücevher, ulusal ve benzeri ev eşyaları olabilir.
  2. İdeoloji. belirli bir şirketin odaklanır çünkü medeniyet genel tanımı, ilke olarak, bu kategoriyi içermez. Yani, belli bir ülkede zihniyet, din veya düşünce yolu görülebilir edilir. Bu ideolojidir.
  3. Politika. Uygar bir toplumda yasaları titizlikle uygulamaktadır etmesin göreceksiniz mevcut insanlar olmalılar. Onlar sorun ve bu suçu faillerinin cezalandırılmasını sağlamakla sorumludur. Bu insanlar politikacılar ve medeniyet varlığı olmadan imkansız hale gelebilir.
  4. Ekonomik. Aynı zamanda medeniyet tanımı mümkün değildir onsuz onun ayrılmaz bir parçasıdır. finans kaynakları kendi kültür ve ideolojisini geliştirmek gerekiyordu. bu yardımcı olur ve bir ekonomik yönetim sanatı tamamen size aittir.

yerel medeniyet

Yerel medeniyet kavramı kelimenin genel anlamında biraz farklı olduğunu eklenmelidir. Sadece bir topluluk, ülke veya yerleşim odaklanır. Hatta bir ülkede medeniyetin farklı kategorilere sahip olacak birkaç şehir olabilir. Bazıları, örneğin, diğerleri tarımda çabalarını yatırım yapacak, önemli fabrikalar inşa etmek ve ilgili iş ahlakına bağlı düşünün.

Hiç kimse hala uygar toplumun oluşmasında en büyük parçası haline tam olarak kim olduğunu belirlemek olamazdı. Bazıları bu yaratıcı azınlığı dahil savunuyorlar. sakinlerinin ana bölümü sadece onları takip eder. Eğer yaratıcısı değiştirirseniz, değiştirilen ve uygar sipariş edilecektir. Diğerleri her ayrı bir medeniyet inşa etmek olduğunu düşündürmektedir. Birçok kişi, ikinci bir görüşe sopa eğer En azından, daha sonra yukarıda listelenen tüm kategoriler daha hızlı ideale doğru hareket edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.