Spor ve SağlıkKas yapmak

Doğal Vücut Geliştirme: Steroidler olmadan kas. eğitim programı

Doğal vücut geliştirme - Çok uzun zaman önce spor göründü değil. o dayandığı ilkeler? aşağıdakileri göz önünde bulundurun.

Bu kavram nedir?

"Doğal vücut" ilk kelime bir steroid olmayan kullanımı anlamına gelir. Evet, bu ilaçlar inanılmaz kaslar sporcunun büyümesini hızlandırmak, ancak aynı anda hepsi vücut sistemlerinin işleyişini ihlal. iç organlara ciddi zararlar uygulanır steroid ilaçların kabul sonucu, çekici bir görünüm olup.

Doğal vücut geliştirme farklı bir yol sunar. Bu özel hazırlıkların reddi yatıyor. Tabii ki, formasyon kabartmalı vücudun böylece daha uzun bir süre boyunca ortaya çıkar. Bununla birlikte, bu durumda, pozitif yönü kasları kimyasal katkı maddeleri ve steroidlerin yardımı olmadan doğal olarak pompalanır olmasıdır. Bu sağlık durumunu iyileştirir.

yarışmalar

Bugün doping olmadan herhangi sporu hayal etmek zordur. Bu, özellikle vücut geliştirme için de geçerlidir. vücut steroid zararlı kullandığı spor, aksine, doğal bir vücut olarak hareket eder. Yarışmalar geçen yüzyılın ortalarından doksanlı beri üzerinde düzenlenmektedir.

Rusya'da, spor destekleyen resmi bir kurum yoktur. Bu en onurlu üyelerinden biri Mart 2010. Onun başkan Stefan Chapovsky olduğunu kurulmuş ve doğal vücut geliştirme Federasyonu ise - Arnold Schwarzenegger bu spora varlığını fikrini desteklemektedir.

dört ayrıldı sporcular kabul edildi Kasım 2010'da düzenlenen Rusya'nın ilk doğal vücut geliştirme şampiyonası katılmak için yaş gruplarına. Bunlardan ilki onsekiz yaşına kadar kız ve erkek kapsamaktadır. Sonra yirmi iki yıla kadar küçükler ve juniors geldi. Üçüncü grup yetişkin sporcular temsil edilmiştir. Yaşları 22 yaşında aşıyor. "Veteran" grup kırk beş yıl boyunca ustaların oluşuyordu.

vücut geliştirme sporunda çeşitleri arasındaki farklar

eğitim süreci ile ilgili olarak, "düz" ve "kimyagerler" neredeyse aynıdır. Ama aynı zamanda, doğal vücut geliştirme tercih edenler için sınıfta bazı özellikler vardır. bir ila iki saat boyunca uzun eğitim yapabilen steroid ilaçlar alan Atlet. kas büyümesi süreci, yüksek miktarda gerçekleşir. Bu kilit rolde gerekli reseptörlerinin uyarılması ile oynadı.

Çeşitli farklı bir dizi doğal vücut yapışır. sporda eğitim programı 40-45 dakika için tasarlanmıştır. Gerçek şu ki ilk 20 dakikadır. kasta glikojen geçirdi ve daha sonraki sürede - karaciğerde. Daha uzun egzersizler vücuda zararlı olacaktır. Bu durumda bir atlet sadece kas kütlesini kaybedecektir. peretreniruetsya organizma dışında.

"Düzlüklerde" ve "kimyagerler" arasındaki ana fark, protein sentezi açıklanmıştır bir bilgi hücrenin DNA etkileme işlemidir. steroid sporcular, işlemin yüksek bir oranda ve daha büyük bir oranda ilerler.

vücut geliştirme sporunda "kimyası" Avantajları

kas iyileşme süreci, hasarlı egzersiz çok daha hızlı steroid almak Sporcular. Bu durumda, onların dayanıklılık anlamıyla fizyolojik sınırları kırar.

Doğal bir vücut yapışan temel prensibi, - "steroidler olmadan kas" Ancak, kaslar üzerindeki kimyasallar sadece doğal etkiler olmadan, hormonlar sınırlı bir miktarda. Adam kendi doğal fizyolojik tavana geliyor. İlerleme kas büyümesi sonucu değildir seferde görünür yavaştır. Zaten erken dönemlerinde, birçok kişi bu yöntemle vazgeçmek ve hızlı bir etkiyi elde etmek için steroid başlamak nedeni budur.

yükler ilerleme

atlet daha hızlı fizyolojik tavan ulaşmasını sağlar bir yöntem yoktur. onun özelliklerinden biri yük büyümesini yansıyacak bir eğitim günlüğü, yürütmektir.

Aynı ağırlığa sahip bir doğal vücut geliştirme, verimsiz çalışması tercih edenler için. Yükler belli ilerlemesi için yükseltilmelidir. Aynı vücut ağırlığı ile çalışırken onun için hormonların normal miktarda üretecek. Bu hücre protein sentez işlemi çalıştırmak için yeterli değildir. Diğer bir sonuç artan yüklerle elde edilir. Bu durumda, kendine özgü vücut stres uğrar her egzersiz, kaslara adapte olmalıdır ek anabolik hormonların gelişmesine, katkıda bulunur. Sonuç olarak, büyüme var.

işletim ağırlığının arttırılması

Doğal vücut geliştirme yapmaya tercih edenler için, yük ilerlemesi gibi görünmelidir: Pazartesi ağırlığı 80 kg üç set halinde 10 kez yatar pozisyona tezgah yaptı. Aşağıdaki Pazartesi, ağırlık artar. O 88 kg ulaşmalıdır. Böylece (bildiğim kadarıyla vücut yetenekli olduğu gibi) altı ila on defa gerektirir sıkılmış. Artan basınç verilmiş ve 80 kg ağırlığında olabilir. Bu durumda, üç onbir zamanları tekrarlanır gerekir. Böylece, teknik ilerleme yükleri özünü netleşiyor. Çalışma ağırlığı arttırılmalıdır. O (set sayısını veya yük kendisi artırarak) nasıl yapıldığını önemli değildir.

dönemselleştirmeleri

Başka bir yol olabilir doğal vücut geliştirme doğal fizyolojik tavan elde edin. Bu eğitimin bir dönemleştirme oluşur. Bu şema oldukça basit. Eğitim süreci geri adım atmak gerekir. Bu biraz dinlenmek vücudu sağlayacak ve daha sonra ileriye doğru iki adım yapmak kolay olacaktır.

Bu arzu edilen bir durumdur eğitim sürecinin periyodik grafikleri, bağımsız bir şekilde olması. Bu yöntemin özü dalgasının bir tür olan gerçekleştirilmektedir sonra yapılabilir. Küçük terslikler yeni hedeflerine ulaşacaktır.

Avantajları ve doğal vücut geliştirme dezavantajları

Oldukça karmaşık, vücut bu tür Sınıflar. Aynı zamanda hedefleri sıkı çalışma ve sabır yapmak gerekir ulaşmak için. Bu hatırlamaya değer ve uyuşturucu kullanmak vücutcular tarafından aranan sonuçlar, hiç getirmediğini ortaya. Ancak, doğal vücut geliştirme avantajı, hiç şüphesiz, eğitim zarar getirmez. Buna ek olarak, atlet para mal ilaçları satın almak gerekmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.