SağlıkTıp

Nasıl sesini geri?

ses kaybı, çeşitli nedenlerle oluşabilir - dalgalanma sonra ses tellerinin, bir soğuk, şiddetli bir sinir şok sonrası, ağır denizlerde. vb öğretmenler, şarkıcılar, aktörler, satıcılar vardır - Ama sesli ve iletişim yeteneği, özellikle kimin meslekler konuşma veya şarkı ile ilişkili olanlar için, herkes için çok önemlidir Bu nedenle, soru ortaya çıkıyor zaman zaman, nasıl sesini geri?

Ne zaman ses kaybı, o larinks soğuk ya da başka hastalıklar sonucu, özellikle hemen doktorunuza danışmak en iyisidir. Ama bu sorunla başa yardımcı olacak bazı tarifler vardır.

Ne kadar çabuk sesini geri?

Bazen hemen, konuşmak veya şarkı yeteneği dönmek durumlar vardır. Bunu yapmak için, nasıl ses geri gerektiğini söyleyecektir birçok popüler tarifler vardır.

Örneğin, çok etkili olduğu aşağıdaki tarifi. yaklaşık 50 konyak mililitre ve biraz sıcak atın - sıvı ılık olmalı, ama her durumda sıcak değil. Şimdi limon suyu ve bal üç küçük kaşık üç damla ekleyin. uyuşturucu maddelerin tamamen çözünme gerçekleşene kadar karıştırılır. Şimdi küçük yudumlar yavaş içmek-karıştırın.

Herkes yumurta için yararlı olduğu gerçeğini bilir ses telleri, ve bu bir mit değil. hızlı ses geri gerekiyorsa Yani, bu ürünle kullanırlar. Örneğin, dövmek , yumurta akı biraz su banyosunda ve gargara aracılığıyla ısıtın. Daha sonra, karışımı içecek, içinde sarısı süt ve çözülmüş, 100 gram kadar ısıtılması da mümkündür.

Nasıl geri Soğuk algınlığının sesini?

Eğer hiçbir ses soğuk algınlığına bağlı sen, bir doktora danışmak en iyisidir. Buna ek olarak, kullanmak ve bazı yararlı tarifleri olabilir.

Örneğin, gece bacaklar seyretmeye yararlıdır. Bunu yapmak için, ayakta kalabilecek şekilde bir kase sıcak su sıcaklığının içine dökün ve içinde birkaç yemek kaşığı kuru hardal çözülür. soğutma olarak sıcak su ilave edin. 30 dakika - prosedür en az 20 sürmelidir. Bundan sonra, ayak ovmak sıcak yün çorap ve boynuna bir eşarp giymek ve hemen uyu.

içebilirsiniz yatağa ve tedavi edici hekimlik ev yapımı olacak önce. İki yumurta akı atın şeker iki çorba kaşığı ekleyin ve iyice çırpın. Şimdi konyak 50 gram ekleyin ve iyice karıştırın. Bir bardak alın ve ılık su ile doldurun. Şimdi yavaşça içmeye başlar - yudum ilaç, su, sonra bir yudum.

Sesli yararlı öneriler nasıl geri

Eğer gerçekten hızlı normalde konuşma yeteneğini yeniden kazanmak istiyorsanız uymak zorunda birtakım koşullar da vardır. Birincisi, tedavi sırasında, sohbet kısıtlamak - mümkün olduğunca az konuşmaya çalışın. sesini artan bile daha ligament gerginlik fısıldayan sanki Doğal olarak, çığlık ve fısıltı olamaz.

İkincisi, sadece temiz hava solumak gerekir. Bu dumanlı veya tozlu yerlerde oturup anlamına gelir. Çalışmalarınızda veya evde hava çok kuru ise, nemlendirici kullandığınızdan emin olun. ses kaybı ile sigara içemezsin.

Üçüncü olarak, size diyet dikkat etmeliyiz. Oyların kaybı soğuk ve sıcak yemekler terk etmektir ile - Gıda sıcak olmalıdır. Tuz, baharatlar, otlar - Tüm bu yüzden bu tür ürünlerin atılması sırasında, larinks mukoza zarını tahriş ediyor. Sen (örneğin, çok yararlı bir çay sıcak çaylar veya tıbbi bitkilerin decoctions içmeye ihtiyaç ıhlamur çiçeği), ancak hiçbir durumda soğutulmuş içmek ve daha gazlı içecekler yoktur.

Sen, nasıl ses geri birkaç yararlı tarifleri biliyorum. Bunları kullanmadan önce Ancak, bir uzmana danışın daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.