FormasyonBilim

Dönemli kültür ve değeri

çok kültür kavramı ayrı bir varlık olarak tarif edilemez. Bu farklı taraflardan bir göstergesidir oldukça soyut bir değerdir toplumsal ilişkilerin adamı ve onun yaşam tarzının niteliği. "Kültür" çeşitli anlamları vardır. Çoğu zaman bu yirminci yüzyılın başından itibaren kullanılmaya başlandı. Bunu yapmak için, birçok farklı önkoşul vardı.

Her şeyden önce, o karakterize olan bir dizi faktörü organize etmek gerekliydi kültürel değerleri ve normları, sosyal hayatın bazı yönleri. Günümüz dünyasında, kültür kavramı farklı anlamlara gelir. Bunun yaygın kullanımı insanların davranışlarına seviyesinin belirlenmesine bulundu. Burada, "kültür" tahmini değeri vardır. Bu tür güvenilirlik, bilinç, düzenli, ve diğerleri gibi özellikleri ile ilişkilidir.

vadeli ortağı ve bazı yaşam tarzı ile. örnek, kentsel için hayatının seviyesine eğitim, yetiştirme. Aynı zamanda sanat anlama kabiliyetini, edebiyat, felsefi bilgi ve diğer becerilerin varlığını içerir.

"Kültür" belirli bir uygulama bağlıdır. Örneğin, bu durumda bazı kurum (tiyatro, kütüphane, vb. D.) sınırlı olabilir, aile, devletin ekonomik yapısı ve bu kavramın dahil değildir.

Ama kültür bir nesne tamamen bağımlı faaliyetler ve insan zekası olarak karakterize edilemez. Halkın varlığının bir sonucudur ve bazı eserleri öğeleri içerir. Bu süreç makul ve mantıklı nedenlerle altında her zaman değil.

aşağıdaki şekliyle "kültür" anlaşılmaktadır:

1. Ruhsal ve tezahürüdür insani değerler insanın doğasında.

Bireyin gelişimi ve yaşadığı toplumun 2. seviyesi. Bu hayat, etkinliği düzenlemenin yolları ve böylece yaratır değerleri ile ifade edilebilir.

3. insanlığın tüm yaratıcılık.

genetik miras ve bireylerin davranışlarında olduğu 4. tüm bilgiler.

5. Hiçbir biyolojik kökenlidir insan davranışıdır.

sanat ve bilim alanındaki gelişme 6. seviyesi.

Yani bazı kaynakların dönem "kültürü" karakterize etmektedir.

Başlangıçta (eski çağlarda), o genel olarak ekimi ve tarım yöntemidir. becerilerin geliştirilmesi ile, yaşam standartlarını ve halkla ilişkiler geliştirilmesini iyileştirmek, ayrıca kültürel özelliğinde bir artış meydana geldi. Bu kavram amaçlayan, insan faaliyetinin bağlantılıdır yaratılış. Bu malzeme tarafında.

Bu değer daha sonra eğitim, eğitim ve öğretim çelik seviyesinin tayin etmek için kullanılır. Bu durumda, kültür manevi tarafında alır. Onun tarifi ilişkilidir.

Sen Kültürünün genel özelliklerini belirleyebilir:

Öncelikle, bu mutlaka insan faaliyetinin ilgili ve kamu hukukuna tabidir. Onların, kendi kanunlarında onu doğasında için.

İkinci olarak, kültür konusu nesne bir insandır.

Üçüncüsü, insan hayatının bütün yönlerini bir araya getiren ve herhangi bir özel bölgeye isnat edilemez.

Son olarak, toplumun yaşam niteliksel yönünü açıklamaktadır.

Ana kültür fonksiyonu onun oluşumunu yükselterek toplumu dönüştürmek içindir. Kültür aynı zamanda estetik değeri vardır. Onun bileşenleri insanlara güzellik ve yüksek sanat kavramını vermek.

kültür nesilden itibaren birikmiş asırlık bilgi, deneyim, araç ve insan faaliyetlerinin diğer sonuçlardan koruyucusu çağrılabilir. Bu sadece işin kendisi değil, ama aynı zamanda uygulanması sonucunda ortaya çıkan ilişkiler. Bunlar, ekonomik, politik, ahlaki ve diğer faktörleri içerir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.