OtomobilArabalar

Nasıl Evde direksiyon ipuçlarını kontrol etmek

Bir direksiyon mekanizması - arabada en kritik parçalarından biri. Bu linkler ve ipuçları dahil olmak üzere birçok öğelerden oluşur. Bu mekanizmaların devlet itibaren sadece sürüş konforu değil aynı zamanda sürüş güvenliği değil. Bu nedenle, direksiyon sistemi periyodik olarak kontrol ve konfigürasyon durumunu izlemek gerekir. Bugünün yazıda nasıl kontrol edileceği bakacağız direksiyon taslakların ipuçları ve ne dikkat etmek.

özellik

İpuçları - bu araç direksiyon parçası. Bu üye istenilen açıya dönmesi ve tekerleklerin hareket kabiliyeti sağlar. ucu tasarımı top eklem dayanmaktadır. eleman, bir yandan direksiyon çubuğuna bağlı olan ve diğer taraftan bağlanan mafsal.

direksiyon türüne bağlı olarak, (çamurluklar için) belirli yerlerde görünümünde 4 ila 6 Bu tür mekanizmaların bir araç içinde kullanılabilir sürekli dış etkenlere maruz kalmaktadır. Onlar böylece kir, su, kar, toz ve ücretsizdir. Kaynak veri elemanları, kullanım koşulları önemli ölçüde farklı olabilir. Nedenle, direksiyon ipuçlarını nasıl kontrol edileceğini bilmek önemlidir. VAZ-2110 de bu yapı ile donatılmıştır. Peki, incelemeye geçelim.

Nasıl direksiyon ipuçlarını kontrol edilir? görsel muayene

periyodik olarak bakım takdirde direksiyon üniteleri önlemek ve kırılmalarını önlemek ilerlemeden. Görsel inceleme süresi ve çaba sürmez. Nasıl direksiyon ipuçlarını kontrol edilir? Yapmamız gereken?

Direksiyon nozulları arabanın alt kısmına monte yana, bir gözcü çukur veya sehpa gerekir. Bu mümkün değilse, bir ile ve diğer taraftan aracın ön kriko.

  • Birincisi, paçavra parçası ile öğeyi silin.
  • aşırı kirlenme uzaklaştırılmasından sonra kusurları kontrol edin. En sık (sonları, çatlaklar) başarısız parçası - İlk olarak, körük dikkat edilmelidir.
  • Bir sonraki adımda biz temizlenme mekanizmasını kontrol edin. her iki tarafta bükülmüş tekerleğe yardımcısı sor. Şu anda, o iş mekanizmalarını gözlemlemek için gereklidir. ucu iki milimetreden fazla iğnenin ekseni boyunca gevşek Eğer öyleyse, o bakıma muhtaç hale gelmiştir.
  • geçmeden, tek yönlü mekanizmasını kontrol ediliyor. Daha önce anlatılanlara benzer operasyonlar.

sağlıklı danışma

Direksiyon meme durumunu incelemek, süspansiyon diğer ayrıntılara dikkat (böylece olay yerinde, konuşmak). Direksiyon taslağın boşluğunu kontrol edin. anter ray durumunu kontrol edin. Bu sızıntı olmamalıdır. (Henüz kapalı almamış sürece) Eğer direksiyon ipuçlarını işaretlemeden önce, tekerlek rulman durumunu kontrol, tekerlek ileri geri sallanmaya. Ana belirti - Bir boşluk. öğe ücretsiz büyük bir asansör varsa, acilen değiştirilmesi gerekmektedir.

portal Hakkında

Daha önce de belirttiğimiz gibi, direksiyon ipuçları belirli ömrü yok. Bazı onlar 40 bin kilometre için tasarlanmıştır, diğerleri indeksi 200 bin ile değiştirin. Pek çok bakımdan bu sürüş tarzı çalışma koşulları, yol yüzeyinin kalitesine bağlıdır.

Farklı tuz, su ve kir olumsuz lastik elemanlarının durumunu etkilemez. Ve bu sadece ipuçları uygular, aynı zamanda aracın diğer bileşenlerinin bir sayı - bilyeler, anter ray, sessiz blok süspansiyon kolları.

"Kulağından" giderme

Nasıl görsel bunları inceleyerek olmadan (WHA dahil) direksiyon ipuçlarını kontrol edilir? Tüm arızalar hareketi sırasında ortaya çıkabilir. Böylece, ana özelliği - salonu anormal sesler bir makbuz. eklem üzerinde biriken hasarlar anter kir durumunda. Bir hızda normal durumda performansları açıkça sessiz olmalıdır duyabiliyorum.

Bu sesleri dinlemelisiniz. "Sonrası için" onarım geciktirmek için tavsiye edilmez. Sonuçta, sorun diğer kontrol ve süspansiyon elemanları yayılacak.

Başka nasıl direksiyon ipuçları servis kolaylığı kontrol edebilirim? Bir diğer özelliği - direksiyon simidinin bir titreşim. Bir boşluk mekanizması varsa, özellikle kaba yollarda sürüş, direksiyon simidine verilecektir. Tabii ki, bu tür titreşimlerin diğer elemanlar (ör fren diski veya eğri Dengesiz tekerlekler) bağlı olabilir. Ama her halükarda gereksiz ses - bu tanı ihtiyacını bildirir birinci sinyaldir.

Nasıl ipuçları yerine? enstrümanlar

hata göstergeleri doğrulandı ise, yedek mekanizması ile sorunu ertelemek değil gereklidir. Yeni direksiyon ipuçlarını yüklemek için, aşağıdaki araçlar gerekir:

  • Tekerlek anahtarı.
  • Bir çekiç ya da özel bir çekici.
  • Tork anahtarı.
  • Kerpeten.
  • Jack.
  • "17" tuşları ve "19".

Başlarken

ilk şey bijonları bölünürler. Sonra, bir kriko üzerinde araba yükseltmek ve diski çıkartın. Bizim ipucu bulabilirsiniz. O pislik (biz bir bezle sildi sonra bile) olacak, yani evrensel kayganlaştırıcı WD-40 kavşak kısmını ele alacağız. kolay durana kadar son noktasına kadar direksiyonu burkan ucunu kaldırmak için yapmak.

Sonraki anahtar tüm mekanizmanın çıkarın. pense yardımıyla menteşe vidaları kamalı pimi çıkarmak için. Daha sonra, kilit cıvatasını çıkarın. ucu yukarı hareket ettirilir ve böylece bir soyma veya itme vasıtasıyla çubuk üzerinde monte edilir. Yani cıvata koltuğundan gelecek. Bundan sonra, direksiyon taslak menteşeyi sökün. O (böylece hizalamalarını yapmayın) saat yönünde yapılan devir sayısını hatırlamak önemlidir. Sonra, yeni bir ucunun ellerini alıp yönünün tersine döndürdüm. Devir sayısı çıkarıldı bileşenlerinki ile aynı olmalıdır. fındık 50 Nm kuvvet yapmak. Ondan sonra, yerinde kopilyayı ayarlamak ve tekerleği birleştirin.

Biz küçük bir test sürüşü için bırakın. Eğer sarım sayısından tahmin etmediyseniz, araba yolu yol açacaktır. Bu durumda çok uzun olacak rastgele açıları sergi olarak hizalanmalarda gitmek daha iyidir.

Sonuç

Şimdi direksiyon ipuçlarını nasıl kontrol edileceğini ve bunları kendiniz nasıl değiştirileceği biliyoruz. Arıza yolda bulunamadığını, düzenli gözle kontrol gerçekleştirmek için önemlidir. Yetkisiz durumunda mutlaka vuruş tepki göstermelerine unsurları teşhis.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.