OtomobilArabalar

Tie bağlama çubukları - Cihaz ve çalışma prensibi

Şimdi dünyada direksiyon çubukları kadrolu olmaz böyle bir araba vardır. mekanizma döndürmeye dönüm sorumlu olan ucu dayanmaktadır. onun servis durum sürücü ve yolcu güvenliği bağlıdır gelen gibi o da cihazın önemli bir bileşenidir. Bugün bu cihazla ayrı makale adamak ve onun tüm özelliklerini öğrenecek.

İpucu direksiyon bindirmeler ve işleyiş prensibi

Bu mekanizma tekerleklere direksiyondan bir kuvvet aktarma işlevini yerine getirir. Diğer bir deyişle, bağlantı çubuğu disk sürücüsü tarafından ayarlandı yönde dönmektedir. Bu kısım aracın güvenle araba Döndüremiyorum ve tekerlekler herhangi bir yönde çevirmek olmadığını tam güven ile manevra için izin verir. VAZ bağlantı çubuğu aracılığıyla beslenen dış lastiğin, dönme açısını belirler direksiyon kolonu. Aynı madde, bir vida dişli bağlantı vasıtasıyla bir itme ile birleştirilir. Bu nedenle, bu mekanizmanın çalışma prensibi her hızda aracın normal kullanım ve manevra kabiliyeti sağlamaktır.

Modern ucu gibi öğelerden oluşur:

  1. Konut.
  2. top damızlık.
  3. Körük.
  4. Polimer rulmanlar.

Ayrıca parçaların her zaman değil kurulum diğer yapılandırma kontrol kaybı tehdit ettiğini belirtmek gerekir. Şimdi mağazalarda hemen her arabanın yüklenebilir birçok sözde evrensel rulman vardır.

Fakat her model için, üretici belli bir parçasını oluşturduğu uzunluk değerlerine ürettiğini unutmayın. araç bağlantı çubuğunun yapmak bağlı olarak (yani, gövdesi) düz ya da eğri, dikey veya yatay bir düzlemde düzenlenmiş olabilir. Verilerin özelliklerine satın alırken nedenle, her zaman dikkat edin. sağa veya sola - Ayrıca bazen öğe yalnızca tekerleğin belirli bir tarafı için uygun olduğunu unutmayın.

rotbaşı - fiyatı

Bu mekanizmanın ortalama maliyeti 1000-2000 ruble olduğunu.

ömür

Mekanizma otomobilin tasarımında en savunmasız biri olduğunu belirtmek gerekir. Ortalama olarak, direksiyon çubuğu ucu en fazla 30-40.000 kilometre. Kural olarak, bu parçaların ömrü olumsuz karayolunda durumunu etkiler. Ve Rusya'da tüm pürüzsüz yollar genellikle direksiyon çubukların durumunu kontrol etmek ve dahil ipucu var çünkü.

Son zamanlarda bu mekanizmayı bozuldu ve yeni bir satın alacak iseniz, anter durumuna özellikle dikkat edin. Orada çatlaklar varsa ya da görsel olarak neredeyse imkansız tespit düşük kaliteli kauçuktan yapılmış ise, kıracak riski, birkaç kez artırır. duster doğrudan işlevleri yerine olmaz eğer, bu eklem yetmezliği tehdit eder. Bu nedenle, sadece tanınmış üreticileri güven ve yedek ipuçlarını ihmal etmeyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.