KanunYasal Uygunluk

Clerk İş Tanımı: haklar ve yükümlülükler

Clerk organizasyonu teknik personel anlamına gelir. sonrası için kriterler yeterlilik gereksinimleri birincil mesleki veya genel ortaöğretim oluşumunu zorunlu. Yeterince görev için özel bir eğitim programı merkezinde eğitim için. İş Tanımı memuru çalışma deneyimi gerektirmez. başın atama ve görevden genellikle örgütün emriyle yapılmıştır.

Görev için Katip düzenleyici ve prosedürel belgeler, örgütün yerel eylemler, biliyorum yanı sıra temel düzenlemeler ve emirleri yönetimi aşina olması gerekir. Buna ek olarak, uzmanlık organizasyon yapısı ve kurumsal profili, şema belgesinde, bilinen Arşivleme hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir.

Çalışan hakkında bilgi sahibi olmak, emeğin iç düzenlemelere kurallarına uymak zorundadır dosyalama zamanlaması, onların kayıt düzeni, etkinlik standardize formlar ve dokümantasyon yönetimi standartlarına kullanmak yanı sıra kural ve emek koruma yönetmeliği bildiği. Buna ek olarak, yönetimin Dokümantasyon kullanılan bilgisayar donanımı, haberleşme, çalışmak gerekir.

Görevler Clerk şunlardır:

- İleri teknoloji ve donanımları, gelişmiş teknikleri ve uygulama yöntemleri ile doküman yönetimi üzerindeki çalışmaların yürütülmesine;

- alma, işleme, kayıt ve yerli ve gelen iş yazışma kaydı. Kâtip harfler ve Direktörü veya yapısal birimleri ve örgüt işlerine yerleştirilen belgelerin yürürlüğe girmesinden diğer belgeleri göndermelidir;

- kabul, kayıt, sevkiyata hazırlık ve işletme durumunda belirlenen adres alanı kontrol kopyalarına giden iş yazışmaları göndermek;

- Kayıt belgeleri (kartları, kitaplar, dergiler) ve dokümantasyon verilerinin üsleri kontrolünde alakalı bilgilerin görüntülendiği giden ve gelen ticari yazışmalar iç hareketinin tutma kayıtları;

- Onlara zamanında iade üzerinde geçici kullanım, koruma durumları, kontrol veren dokümanların geçerli depolama, uygulanması ve systematization.

Clerk iş tanımı yaratma ve belgeler için hızlı ve kolay bir arama imkanı sağlamak arama ve referans sistemlerinin iyileştirilmesi için iş üretmek için onu gerektirir.

Clerk, arşive aktarma ve transfer belge ve malzemelerin hazırlar depolama gönderilen vakaların bir envanter olduğunu. Çalışan maksimum verimliliği sağlamak, yanı sıra çeşitli talimatlar ve yönetim görevlerini gerçekleştirmek üzere meslektaşları ile etkileşimde bulunmanız gerekir.

Clerk iş tanımı işçilerin hakları hakkında bilgi içerir.

O belgeyi iyileştirmeyi amaçlar tekliflerin idareye itiraz etme hakkına sahiptir. Kâtip belgesel yönetiminin faaliyetlerinin konularla ilgili bilinçli kararlar için. O sosyal etkinliklere katılabilir, nerede eserlerinin soruları ve belge yönetiminin diğer yönleri.

Sekreter Katibi İş Tanımı önceden düzenlenmiş belgelerin sorumlu uygulayıcıları iadesini gerektirir ve gerektiğinde onları hatırlatıcı yapmaya çalışan sağlar.

Clerk iş akışı, kendi yargı servis siparişlerinin başarısızlık ihlali sorumludur. Clerk İş Tanımı onu oluşturan bilgileri açıklama yasaklayan bir ticari sır, hem de diğer amaçlarla ve kişisel kullanım için verilen yetkileri kullanmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.