ÇirkinlikBahçıvanlık

Evde mantar büyümek nasıl

Bir süreç çok zaman alıcı ve zor - Evde Büyüyen mantar. Mantarlar çok daha karmaşık ilköğretim istiridye daha bu durumda büyür. Ancak, mantar birçok yararlı özellikleri, narin lezzet ve aroma evde mantar yetiştirmek nasıl sorusuna cevap arayan bahçıvanlar çekti.

alt tabaka

Yüzey Hazırlığı Mantar yetiştirme sürecinde en önemli ve zaman alıcı adımlardan biridir. mantar büyüyen teknoloji talepleri

istenen sonucu elde etmek için özel bir dikkat. alt-tabakanın taban toplam% 80 'i, saman, çavdar veya buğday tohumu ve gübre, bir karışımı olan, kompost. En iyisi, bu durumda uygun bir at gübresi, ancak bunlarla yokluğunda ve kuş yaklaşım olacaktır, ancak bu yer değiştirmeler verimliliği üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. substratın hazırlanması güneş ve yağmurdan korunaklı bir yerde açık havada egzersiz en iyisidir. Saman bazı kapasite suya batırılmış bir gün için gereklidir. Daha sonra gübre ve saman her katmanı nemlendirme tabakalar geçmek için. Üre ve süperfosfat ekleyin. İyice karıştırın ve bir tebeşir ve sıva ekleyin. Kompost 20 gün içinde hazır olacaktır. Bu süre esnasında, yanma parçalar karbon dioksit ve amonyak serbest ortaya çıkar. verme süreci iyi iyi havalandırılmış bir yerde yapılır nedeni budur.

Giriş miselyum

konusunda usta Uzmanlar evde mantar yetiştirmek nasıl laboratuvarda yetiştirilen tohum kullanımını öneriyoruz. Bu gibi misel depolama tanecikler veya gübre ve farklı süreler olabilir. Substrat miselyum giriş önce pastörize etmek gereklidir. geri yayları ise el ile bastırılarak, böylece üretim teknolojisi gözlendiğinde. Hazırlanan kutuları 30 santimetre alt tabaka kalınlığı doldurulmuş. Daha sonra uygulanan miselyum başlar: substrat kaldırılır ve 4-5 cm'lik bir kalınlığı miselyum yerleştirilir. Bu kuyular, birbirinden en az 20 cm'lik bir mesafede yerleştirilmelidir.

Mantarların büyümesi

Kontrol nem büyüme mevsimi boyunca - Evde mantar yetiştirmek nasıl sorusuna en önemli bileşenlerinden biridir. Böylece, nem odasında nerede mantar yüzde 95 kadar olmalıdır. Mantarlar büyüyen hangi gerektiren belirli sıcaklık içinde aralığı 20-27 derece, kategorik değil tahammül kuraklık. alt-tabakanın iç nem tutmak için, kutuların çuval bezi kapalı ve periyodik olarak püskürtülmesi gerekir. miselyum içindeki nem girmemelidir.

kapak zemin

misel alt-tabaka üzerinde büyüyecek zaman astar kaplama kalınlığı 4 cm doldurmak gerekir. Toprağın bileşim 9 kısım turba ve 1 kısım tebeşir yapılmıştır. 3-5 gün kapak toprağın doldurulması tarihinden itibaren geçirildikten sonra oda sıcaklığında 12-17 dereceye indirilmesi gerekir. Bir süre sonra, hasat edilebilir. görünüşte büyüyen güçlüklere rağmen, imalat zamanında ve birinci mantar önce alt tabakadan süreç 4 aylık maksimum alır. eylem Yukarıdaki seyrini takip evde mantar yetiştirmek bilen Amatör bahçıvanlar, metrekare başına mantar 12 kilo kalk.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.