SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuklarda Broncho-obstrüktif sendromu

yetişkinler hem de çocuklar karşılaştıkları solunum güçlüğü ile. Ve bronş tıkanması ile ilgili yetişkin hastalıklarının sayısı, yalnızca birkaç, pediatri böyle durumlar çok bu sendromun tanısı bazı zorluklar yaratır ki eğer.

Bir bronko-obstruktif sendromu - bronşların daralması ya da yabancı bir vücut bularak neden olduğu bronş tıkanması ile bağlantılı semptomların bir kompleks. erken çocukluk döneminde bu durum en tehlikelidir.

Bronş obstrüksiyonu, nedenleri

(3 yaşına kadar) erken yaşta sıklıkla solunum enfeksiyonlarına karşı gözlenen bir durumdur. Bu önemli bir rol ve alerjik yatkınlığı oynar.

Ancak konjenital bozuklukların ve bronş malformasyon, bağışıklık eksikliği durumları gibi kalp hastalığı, solucan, bir yabancı cismin aspirasyonu, lenf düğümleri ve tümörler gibi bronş tıkanması ile birlikte bu tür hastalıklar da vardır.

sendromun gelişmesi kalbinde bronş mukozasında, onların daralma ve sıkıştırma, hem de tıkanma iltihabıdır.

Viral enfeksiyonlar - iltihaplı bronş mukozasında, ama sadece mukoza üzerinde toksinleri alerjik etkileri olan sırasında en sık görülen solunum yolu hastalıkları,.

eğilim faktörleri

bronş tıkanması gelişmesine katkıda Bir çocuğun cesedini, Özellikler:

  • bronş yumuşak kıkırdak;

  • nispeten dar bronşlar;

  • bronşlarda daha viskoz mukus;

  • ağlama sık;

  • Uzun bir yatakta bağlantılı olarak yatay konumda olduğunu.

Ebeveynleri alerji, sigara muzdarip ve erken suni beslenme bebekler transfer çocuklar, genellikle bronş tıkanması ile karşı karşıya olduğu gözlenmiştir.

Bronş tıkanıklığı, klinik ve teşhis

Tanı öksürük, gibi belirtiler olduğunda yapılır hırıltı, nefes darlığı nefes verirken, şişirilmiş göğüs, perküsyon, kutu ses sert nefes ve kuru sırasında hırıltı auscultation. belirtilerin tam bir dizi her zaman meydana gelmez, ama öksürük ve hırıltı tanı için yeterlidir.

Doktor gerçekleştirmelidir ayırıcı tanı bulaşıcı alerjik doğaya ve aspirasyon sendromu arasında. Saldırı anne ihmal sonra tam sağlığına arka planı başladı ve boğulma eşlik edilirse, çocuk ağzına inhalasyon sonrasında solunum sisteminde yakalanmış bir nesne alınır varsayabiliriz.

Bronchoobstructive sendrom, tedavi

Çocuğun vücut oksijen eksikliği ile uzun süre mücadele etmek mümkün olduğu gibi bronş tıkanıklığı tedavisinde önemli zamanında destektir.

En etkili bronşektazi ( 'Salbutamol', 'BEROTEK ") için solunan formülasyonlar kullanılmasıdır. Bu da hemen orada bir yüksek konsantrasyon oluşturmak ve hızlı hareket etmek başlamak için, solunum yolu içine almak gerçeği kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, kan dolaşımına ve hiçbir yan etkisi yoktur.

spazmları kaldırmak için çocuklarda kullanılan ilaçların Bazı gruplar, etkisiz olarak kabul edilir. Bu ilaçlar "No-spa" ve "papaverin" yer alır. Onlar kötüleştirebilir ona "yorgunluk", yol bronşların kaslarını rahatlatıcı akciğer yetmezliği. Ayrıca bronşiyal antialerjik maddeler etkili olduğu kanıtlanmış değildir.

Doktorlar kuvvetle çocuklarda bronş tıkanıklığı varsa, aşağıdaki manipülasyon yapılmasını önermekteyiz:

  • spreylerinin kullanılması;

  • mukolitikler (balgam miktarını artıran maddelerin) uzun süreli kullanımı;

  • kompresler, bitkisel inhalasyon, kremler, hardal sıvaların uygulanması;

  • Antibiyotiklerin haksız kullanım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.