BilgisayarlarYazılım

Birkaç saniye içinde sayfadaki yazı nasıl arttırılır

Internet üzerinde sayfaları görüntülemek için farklı tarayıcılar kullanmak Yazı belirli bir boyuta sahiptir - bu bir web tarayıcısı geliştiricileri tarafından ayarlanır. Uygulamada görüldüğü gibi, hepsi monitörlerde aynı derecede iyi görünüyor iyi seçeneği, bilgilerin şu veya bu algılanması için çok uygundur. Nasıl yazı artırmak için sayfadaki? Birçok kişi bu soruyu sormak. varsayılan ayarlara rağmen, her zaman yapılabilir.

Neden yazı artırmak

çok uygun değil kabul, bu nedenle, okunması zor bilgiyi - Genellikle her şeyin çok küçük herhangi bir siteyi yakalar olur. Daha ilginç bir yazı düşecek - Ekran, kayma, göz yorgunluğu önünde oturmak zorunda. Belki bir şey sonuçlandırılır tasarımcısı, güncelleştirilmiş değil uzun bir süre için bir kaynak olabilir, WEB 2.0 ve geniş ekran monitörler modern standartları için optimize edilmemiş. Üstelik herkes mükemmel görme övünebilir - bu durumda, sayfadaki yazı tipini değiştirmek öğrenmek emin olun.

ziyaretçinin ve geliştirici: Ya daha kolay, her şey daha kolay bunu yapmak için. İkincisi bu bilgiler yanlışsa kabul edecek olduğunu dert edemez iken Öncelikle sadece basit bir eylem, istenen etkiyi elde etmek için. Örneğin, belirli bir web sitesinde kaydederken resimlerle sayıları girmek için hemen hemen her zaman gereklidir - "insanlığı" onun onaylamak için Hatta bazen tam olarak anlaşamayan bir artış olmadan metin veya sayı okumak ve hala vizyon ile herhangi bir sorun varsa zor büyük görüntüler üzerinde.

yazı tipi boyutunu değiştirmek için Yolları

Eğer "In Touch" sayfasında ve yazı tipini arttırmak ve diğer ağ kaynağına değiştirebilirsiniz hangi iki yolu vardır. Onlar bile bir artış oldu anlayamıyorum o kadar basittir.

Web tarayıcınızı yeniden başlatın (veya bilgisayarı yeniden başlatın) bile ilk değere geri döndürmek elde değil - Ilginç bir özelliği kullanarak bu teknikler akciğer yazı tarayıcıları (hangi ayarlarda saklanır) sonsuza kadar değişti olmasıdır. Metnin boyutunu, sadece geçici onlar geliştiriciler tarafından belirlenen başlangıç değerine geri yüklenir dahaki sefere değiştirilir - Hareketlerinizi tersine çevirmek için, sadece istisnalar Safari ve Opera edilir Ctrl + 0. bir arada kullanmak gerekir. Peki nasıl sayfadaki yazı artırmak için?

Artış açıktır, bu yazı tipini azaltmak için yeteneği gerektirebilir hangisi? Aslında, ekranın alt kısmında kaynakların bir kısmını ziyaret yatay kaydırma çubuğu görüntüler durumunda yani, monitörünüzün çözünürlüğü çok büyük değil herhalde, hiçbir şey doğaüstü yoktur. Bu genellikle çünkü sitelerin geliştiriciler küçük ekranlar için düzenini geliştirmek için acil bir ihtiyaç vardır, internet kullanıcılarının büyük çoğunluğu bu nedenle büyük ekranlara sahip olduğunu varsaymaktadır olarak gerçeği olur. çok faydalı olacağını böyle bir durumda sayfadaki metin boyutunu azaltın - yatay kaydırma çubuğu kaybolur, bilginin algı geliştirir. farklı grafik bahsediyoruz Özellikle - hala çok güzel herhangi bir görüntü ekrana sığmıyor zaman.

Ctrl + kaydırma düğmesine (fare tekerleği)

O kendisi (veya kendisi) itibaren bir tıklamayla Ctrl ve klavye fare kaydırma tekerleği basın yeterlidir. azalır - İlk durumda, yazı tipi ikinci, aynı değer kadar artacaktır. Önemli olan - o zaman gelecekte karışıklığı önlemek için, yerine geri şeyi koymak. sayfanın tüm boyutu değiştirildiğinde, görüntü arayüzü öğeleri gibi daha büyük hale gelir - bu yöntemin özelliği sadece orada artırmak veya metin azalmaz olmasıdır. Kısacası, zayıf görme yeteneği olan insanlar memnun olacaktır.

Ctrl ve +/-

Nasıl "Yandex" sayfasında yazı artırmak için? Kolay! Sadece basın ve klavyenizdeki Ctrl tutun ve sonra - "artı" (+) veya "eksi" (-). yazı da artacaktır boyut veya azaltmak (yanı sıra tüm sayfayı dışarı).

Hatta bunu fark ederken Kullanıcılar genellikle, ilk yöntemini kullanın - bu raslantı yeterli Ctrl tuşunu bastırma. Sadece Safari ve Opera, bu yöntem işe yaramaz.

Artan VK düzenli yazı yöntemi

baştan popüler sosyal ağ yaratıcıları kullanıcılarına kolaylık düşündüm. görünüşe göre,: Başka bir bilgisayardan siteye gitmek bile, metin daha büyük ve böylece bugüne kadar devam emin olmak için tek bir tıklama kullanılabilecek harika bir özellik vardı bir noktada - görme engelli, onlar da dikkati mahrum karar gündemde sayfadaki yazı artırmak için nasıl soru oldu. Duvarlar, yorumlar, hizmet sayfasındaki özel mesajlar, mesajları: Genel değişiklikleri, tüm metin parçaları uğrar.

onay kutusunu dikkat, bu seçeneği etkinleştirmek sadece aşağı sekmesi "Genel" üzerinden çalışmasını "Ayarlar" bölümünde, gidin "genişletilmiş yazı tiplerini kullanın" (kene). Hepsi bu - bu "temas" sayfasını yazı artırmak için nasıl sorusuna ilişkin en iyi yanıtları biri. Daha önce ise bilginin algılanması ile bazı zorluklar vardı ve şimdi her şey daha iyiye değişecek. Ama bu teknik yeterli olmasa bile, yukarıda ele alınan tavsiye edilen ipuçlarını kullanmaya eminiz.

Derin Tarayıcı Yapılandırması

Verimli olmayan sayfadaki yazı artırmak için nasıl bütün önerileri, sizin Web tarayıcısı ayarı büyük kullanmak için gerekli olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir tarayıcı, çok sayıda tüm göstergeler değil eğer, kontrol edebilen bir kontrol paneli vardır. boyutu ve yazı ile ilgili seçenekler vardır bir bölüm bulmak gerekiyor ve sizin için en uygun parametreleri ayarlayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.