FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Babil numarası nedir?

Matematik, fen, antik Doğu'ya varlığını borçludur. Orada onun kökenli kesin tarihtir, ama neredeyse her Doğu devlet kendi sahip olduğu bilinmektedir hesaplama sistemi ve hesaplama yöntemleri. Bu yazıda,, Babil sayıların fenomen tartışmak arkeolojik eserler düşünün varlıklarını teyit ve bilimin daha da geliştirilmesi üzerindeki etkisini değerlendirmek için olacaktır.

giriş

Babil krallığı II milenyumda varlığını başladı ve 539 M.Ö. düştü. Bu dönemde, doğu bölgesi mimarisi ve astronomi odaklanarak, hayatın birçok alanında atılmış büyük bir adım atmıştır. Ama, gerekli matematik kaydedildi ve analiz edilebilir gök cisimlerinin gözlemi için istikrar ve dayanıklılık inşa edildiği için. Bu nedenle, Mezopotamya'da yeni bir uygarlığın başında yeni Babil numaraları vardır.

Devlet bir kez yıkıntıları üzerine inşa edilmiş bu yana gelişmiş ve ilerici yarış haline Babilliler yardımcı buraya Sümer ve Akad, aynı zamanda çok güçlü milletleri buluşlar ve öncüllerinden bilimsel başarıları var.

Babil krallığı numaralandırma sistemi

Ne zaman onların kayıtlarının prensibi çok daha basittir ve böylece neredeyse aynı ve aynı öncelikle, Roma ile bir dernek kez Babil numarasına bakın. Düz bir bıçak, üniteyi gösteren ve on tahmin ediliyor bıçağı, yalan: Sistem sadece iki karakter kullanır.

1'den 9'a kadar sayıları yazmak için sadece ilk karakteri kullanılır ve sonraki tüm olanlar için, iki takozlar bazı kombinasyonunu uygulamak edilir. Dikkat etmek önemlidir sayı sistemi altmış tabanlı ve karşılık gelen bit bölünür, ve bu tesadüf değildir. Altılı bölme Babylon bağlı Sümerler ve bir düzine varlığı - Akkadians. Daha sonra Babil sayılar Arapça, Latince ve Yunanca çoğaltılamaz ve zaman kaydetme temeli haline edilmektedir. O zamandan beri, 60 dakika içine bir saat ve 60 saniye içine her dakika bölün.

Babil matematik zorluklar

biz tabloda görebileceğiniz gibi, sayısal serisi sistemi olarak 59 ile biten antik Babil'de, altmışlık oldu. Ama böyle gelişmiş bir medeniyet basamak böyle tutarla sınırlı edilemedi? Kesinlikle. Babel numaralandırma rakamlar dört ve beş basamaklı üç ilâ, çağrı bugün muazzam rakamlar, üstlendi.

Bir örnek olarak, 60 birim, sadece daha büyük aynı bıçak kullanılan bir sayı için, 120, 60 bir segment alalım. daha boşluk bırakır sonra sayının kalanını kayıt devam etmek. Sonunda hatta bazen antik insanlar anlayamadık karmaşa kaynağı haline geldi. Bir tek bu eserler transkripsiyonu nasıl kırık beyin uzmanları tahmin edebilirsiniz. Buna ek olarak, Babilliler bir çizik yoktu, ama büyük ölçüde karmaşık sayılar yazma basitleştirmek olacaktır.

karışıklık itibaren sipariş

, Hesaplamanın diğer bazı sistemlerde Babil numaralarını öğrenmek için sadece iki karakter hatırlıyorum. doğru şekilde okuyabilmesi ve belirlemek için değer pozisyonel ilkesi ile aşina olmalıdır. Modern dünyada tek konumlandırma sistemi olmadığından Bizim için bu, büyük bir olay değil. Onun özü yer değişen numaralar numara önemini etkileyen gerçeğinde yatmaktadır. O zaman sonuçlar çok farklı oluyor, 17 arasında 1 ve 7 değiştiriyorsanız, Katılıyorum. Ama antik halkları için o kadar belli değildi önemli değildi pozisyona dahil önceki rakamlar çünkü. Babilliler rastgele onları yazarak birden karakterleri oluşturmak gerek olmadığını anlamış insanlık tarihinde ilk idi. iki yeterlidir, değeri pozisyonuna bağlı olacaktır.

Babylon "defter"

Dicle ve Fırat sadece yöneticiler arasındaki eyaletlerde, ama aynı zamanda sıradan insanlar çok eğitimli, ancak uyum için bunlar bir eleman yoksun - kağıdı. Mısır'da antik karakterleri ve simgeleri, ve sayıların ve harflerin, kil tabletler üzerinde yapılan görüntülerin Babil rekoru boyalı papirüs, yerine kullanılmıştır.

Bu teknik çivi yazısı denir ve özünde kil yumuşak iken daha sonra donmuş istenen karakterler, görüntüler üzerinde, ahşap bıçak bilenmiş olması yatıyor edilir. Plakalar farklı boyut, kalınlık ve kalite edildi. Bu göstergelerin bağlı yasa ve kararnameler, bilimsel eserler, ya sıradan insanların hikayelerini, gözlemlerini ve hayattan olayları kaydettik.

Tarih ve Bilim

Günümüzde matematik, fizik ve diğer teknik, örtülü bilgi meslekler arasında net bir ayrım yoktur doğa bilimleri, ana rolü dilleri, edebiyat, tarih ve felsefe tarafından oynanan ve beşeri bilimler. var olduğunu ve antik uygarlıklar geliştirilen, tüm bu sektörler sadece iç içe geçmiş, aynı zamanda yeni bilgi elde etmek insanları sağlayan tutarlı bir bütün oluşturduğu değildir. Zaten bu tür matematik tarihine kadar bir konuya değinmesi ettim ve anları bir çift açığa istiyorum.

Doğu antik dünyanın dünya medeniyetinin beşiği olma onuruna sahip çünkü, her şeyi saymak zorunda olduğunu. Erken yeterli Bu sayılarla sayı işlemlerinde bir dizi olarak elementlerin dayanıyordu ekonomiyi, ortaya çıktı. Tahıl ve tahıl tahminler mıydı, ölçülen alan alan sayılmış ve binaların ağırlık parametreleri bulundu. aktif astronomi gelişir. ayrıca görülebilen yıldızların ve gezegenlerin uzaklığı hesaplanır birinci formüller geliştirilmiştir bu alanda, araştırma teşvik etmek. Bu bilim adamlarının bazıları hala değişmemiş biçimde kullanılmaktadır.

Bugün bu matematik demek - fizik, kimya ve astronomi temelini, ama bir zorunluluk varmış gibi aslında, bu mevcut bilimlerin temeli üzerine çıkmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.