OtomobilArabalar

Nasıl ön tekerlek rulman yerine geçer?

arabada sürüş sırasında, ön tekerleklerin etrafında diğer sesleri duyabilir, belki onların kaynağı bir yataktır. Zaman teşhis ve bu bölümü yerine geçmez varsa, yakında kontrol makineyi kaybedecek, bu nedenle bu tür araçların başka operasyon istenmeyen bir durumdur. Emin senin demir arkadaş yapmak için eski özelliklerini kazanmış, sen arızalı yedek bölümünü değiştirmek gerekir. Bugün, tekerlek rulman yerine geçer, nasıl size yol göstereceğiz.

enstrümanlar

Sadece bu süreç özel bilgi ve araç gerektirdiğini unutmayın. yatak göbeği değiştirilmesi ön tekerleğin özel çekiciden oluşan kullanmadan tamamlanmış değil. Tabii ki, bazı ustalar onlarsız çıkmak yönetmek, ama her zaman böyle çalışmanın sonucu haklı. Buna ek olarak ihtiyacımız bir tork anahtarı, bir destek için araç, tezgah mengene, bir kriko ve kümesi olarak lastik "ayakkabı" handtools.

Başlarken

İlk olarak, yatak yolunun tozun nüfuz etmesini engelleyen merkezi kapağı kaldırmak gerekir. Bunu yapmak için, bir eksi tornavida veya özel bir bıçak uygulayabilirsiniz. Daha sonra, yuva somun piminin kenarını kapatmak ve daha sonra onu biraz çıkarın. Ardından bölme jack aldı zaman eğil arabaya destek tekerlekleri altında kurdu. Emin olmak için, hatta açabilirsiniz frenini. Bundan başka göbeğe tekerlek sabitleyen dört vidalarını. Şimdi jack eline alıp aracın önünde ayarlayın. Bundan sonra, ön tekerlek rulman fren balatalarının demontaj eşlik eder değiştirin. Daha sonra yatak cıvatası sabitlenmesi ve bunun alt kısmında yerleştirilmiş çelik yıkama çıkarın.

Bu konuda ön tekerlek rulman uçlarını değiştirin. Biz sürecin sadece yarısına geldiniz. Önümüzdeki kaldırma merkezi çekicinin kullanımı ve kilitleme halkasının kavrama çıkarmak için sıhhi tesisat için kelepçe (bu mekanizmanın iç tarafı ile yatak belirler). Sonraki evrensel striptizci ve özü yatağı alır. göbeği demonte iyice kuvvetli çözelti içinde yıkanmalıdır. Asit mutlaka basitçe Yerel veya benzinde öğeyi yıkamak, geçerli değildir.

Değiştirme ön tekerlek yatağı ters oluşur:

  1. İlk yeni bir yatak bastırarak yerleştirin.
  2. Sonraki dişli halkasını takın.
  3. Hub pimi ve insert yıkayıcı üzerinde uyuyor.
  4. somunu Vida ve fren balatalarını toplamak.
  5. geri tekerleği monte edin.
  6. rulman somunu sıkın.
  7. koruyucu kapağı ayarlayın.
  8. tespitlerini kontrol edin.
  9. Biz yola!

Bu aşamada, kabul edilebilir ön tekerlek rulmanı yerine nasıl yapıldığını sorusu kapattı. Sonunda bir ayrıntıyı belirtmek isteriz. istenen taşıyıcı göbek cıvatası fındık sıkma 250 N / m arasında bir kuvvet üretir. Ağır bağcıklı madde ılımlılık içinde döndürülmüştür biri sürece görev yapacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.