SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuklarda Bronşit: Evde tedavisi. Evde çocuğun Soluma

Tehlikeli hata bronşit ihmal oldu. O anlamsız hastalık dikkate almak gerekli değildir. Düşünsenize, sadece bir çocuk! Öksürük - ve her şey gider. Hastalık ilk bakışta göründüğünden daha çok daha ciddi. Eğer karakterize ilk belirtiler yaşarsanız çocuklarda bronşit, ev tedavisi derhal başlatılmalıdır. Ve yapılması gereken ilk şey - Evde doktor aramak. Ne olursa olsun zorunlu her durumda halk ilaçları kullanmak, pediatrik konsültasyon test etti.

Eğer bronşit hakkında bilmeniz gerekenler

Hastalık genellikle küçük çocuklarda görülür. Bu seçicilik olgunlaşmamış bağışıklık sistemi ile bağlantılıdır. Birçok neden var rağmen. Aralarında vb çocuğun vücudunda parazitik enfeksiyonun varlığını ve doğum kusurlarına vardır

şekil bronşit, akut veya kronik olabilir. Onun akış basit veya karmaşık engeldir. Hastalığın formu doktor yardımcı belirleyin. Buna göre, sadece kendisinin yeterli tedaviyi almak yapabiliyor. hastalık yok sayılması bronşiyal astım yol açabilir.

Hastalığın bulaşıcı ve alerjik olduğu unutulmamalı. Çocuklarda bronşit ne tür bağlı olarak, evde tedavi biraz farklı olacaktır.

semptomlar

Çocuklarda hastalık belirtileri oldukça tipiktir. Bu yakında çocuklarda bronşit başlar mümkün derhal harekete geçmeye yapar. Evde Tedavi, uzun bir hastalıktan bebeği koruyabilir, hemen alınır.

yaklaşan bronşit tanıklık ilk çan:

 • Kuru öksürük, sürekli çocuğu işkence. Geceleri Önemli ölçüde daha kötü. Zamanla, ıslak öksürük vardır.
 • göğüs ağrısı.
 • Sıcaklık 38 0 ° C'ye yükseltilebilir Bir termometre hastalığım üzerine Yükseköğretim işaretleri sıklıkla neden olur.
 • Ağır solunum. Bu ıslık, hırıltı eşlik edebilir. Bazen nefes darlığı vardır.

Hastalığın tanısı

Bebeğiniz bronşit gelişmekte belirtileri gösteriyorsa, her zaman bir çocuk doktoru danışın. Çocuk şu anket verilebilir hastalığı teşhis etmek için:

 • (Parmak), kan;
 • X-ışınları (teşhis veya bronşit veya pnömoni);
 • Balgam analizi bebeği Ekspektorasyon.

Çok nadir hastalık ciddi komplikasyonlara yol açar. Çoğu durumda, bu tedaviye kolaydır. Ve çoğu zaman herhangi bir ciddi önlemler alıyor gerektirmez.

Bebeklerde Hastalık

bir yaşın altındaki çocuklarda Bronşit genellikle solunum yolu içine alır bakteriyel veya viral enfeksiyon komplikasyonudur. Ama bazen hastalık hiçbir belirgin nedeni oluşur. Şüpheli hastalık göğüs ve hırıltı karakteristik gürültü olabilir. Bunun nedeni solunum sisteminde biriken mukus semptomları yatıyor.

pediatri tedavisi için bebekler reçete eğilimindedir:

 • anti-enflamatuar, mukolitik madde - "Bromheksin";
 • ateş düşürücü ilaçlar (gerekirse) - "Parasetamol";
 • Antibiyotik (nadir) - "Sefuroksim."

Sadece başlamış tedavi olumlu prognoz ile karakterizedir. bebeklerde Çok nadir herhangi bir komplikasyon gözlendi.

Küçük çocuklar tedavi Özellikleri

Antibiyotikler çok nadir görülür. o genç gelince, t., E. Bakteriyel bronşit bir çocuğun yaşam 2 yıl teşhis edilir veya daha fazla genç çocuklar, bir antibiyotik gereklidir. Bir kural olarak, oral yoldan ya da inhalasyon yolu ile ilaçlar kullanılır.

ebeveynlerin atanmasından sonra çoğu zaman soru çocuk boşalmamış neden olarak ortaya çıkar öksürük ilacı? Bronşit bir çocuğun yaşam ve altında 2 yıl teşhis edilir eğer çok sık sorulur. Bir öksürük ile mücadele, Ona ilaç kendinden vererek teşebbüs etmemelidir. Küçük çocuklar ilaçsız yukarıdaki semptomlarla iyi anlaşıyorum.

Yaş 2 yıla kadar mucolytics kullanmak yasak olduğunu hatırlamak değer. Zayıf kaslar göğüs çocuğun mukusu "öksürükle" mümkün değildir. Bu zıt etkiye yol açar. Mukus durgunluk meydana sonuçlanan akciğerlerde birikir.

akut bronşit

Hastalığın bu tür - hemen hemen her soğuk algınlığı bir tezahürüdür. Ona bağışıklık sistemi zayıf fazla çocuk Etkilenen. Bu hasta olmak üzere yeterince yüksek risktir bu çocuklarda olduğunu. Bazen çocuklarda sık bronşit görebilirsiniz. Genellikle enfeksiyonun karışık doğası ile karakterize edilir. Başlangıçta, virüs vücuda girer. Zamanla, bakteriyel enfeksiyon ona bağlanır.

Bir hastalık ile karşı karşıya kalan yalnız kavga etmiyoruz. Sadece bir çocuk doktoru ataması gerektiğini, çocuklarda akut bronşit tedavisi unutmayın! sonuçlarından bir "buket" Aksi takdirde, mümkün. Bir öksürük tamamen farklı hastalığın bir belirtisidir olasılığını ortadan kaldıramaz.

Böylece, çocuklarda akut bronşit tedavisi dikkatli ve sorumlu bir tutum gerektirir. mücadelenin yöntemleri kapsamlı olmalıdır. Pediyatrist kesinlikle gerekli önlemleri önerilir. Genel olarak, işlem tamamlandı.

antiviraller

onun yaratıcısı - Tedavi hastalığın kaynağına maruz kalmasını içerir. Çoğu durumda, doktor "interferon" bir araç öngörür. Bu mükemmel bir antiviral ilaçtır. Burun kanalları her iki saatte çocuğu gömmek önerilir.

hastalığına neden olan ajan, bir bakteri, bir virüs hale gelmesi durumunda, uygulama, bir antibiyotik içerir. Seçilen geniş spektrumlu ilaçlar. Pediatri aşağıdaki antibiyotik önerilir:

 • "Augmentin".
 • "Amoxiclav".
 • "Sefotaksim".
 • "Seftriakson".

öksürük kesiciler

Bu ilaçların hastalığın safhasına göre reçete edilir. İlk özellik kesmek öksürük için. Doktor genellikle atar:

 • "Sinekod".
 • "Stoptussin".

Mükemmel balgam söktürücü ilaçlar şunlardır:

 • "Ambroksol".
 • "Pertusin".
 • "Lasolvan".
 • "Mukaltin".

Onların eylem mukus, mukozal iyileşme inceltme hedefleniyor. İlaçlar mukus çıkarılması katkıda bulunur.

öksürük bastırmak farmakolojik ajanlar vardır. Bu ilaçların sadece doktor reçetesi ile satın alınabilir. Bu tür ilaçların kullanımının gerekliliği üzerinde sadece bir çocuk doktoru yargılayabilir.

masaj

Bu prosedür, bir yardımcı tedavi olarak önerilir. onlar 6 ay yaşına sonra çocuklarda bronşit için masaj yapmak için izin verdi.

bebek karın üzerine konulmalıdır. küçük Hastanın kafası neredeyse göğüs kafesi ve pelvis daha düşük seviyede olmalıdır. Bu bir çocuğun vücut yastığı veya katlanmış battaniye koyarak elde edilebilir.

nazik geri esansiyel yağlar sürtünme ile olmalıdır çocuklarda bronşit ile masaj başlayın. Dikkatle, parmak uçları ile Ridge bebek ve dalları dokunun. Bu işlemin ardından, çocuğun ihtiyacı oturup boğazını temizlemek için fırsat vermek. Masaj akciğerlerden balgam mükemmel çıkışını teşvik etmektedir.

bir tarafa derhal çocuğu yerleştirin. Yukarıda açıklanan prosedürlerin hepsi yapın. Adımlarını tekrarlayın olmak ve diğer tarafta olmalıdır. masaj 10 ila 15 dakika sürmelidir. Çocuk hekimleri değil, günde ikiden fazla tedavi taşımaları tavsiye edilir.

Bu durumda, söz konusu balgam masaj olmadan yüksek sıcaklık ve kuru öksürük de yapılmamalıdır bilmelidir.

Diyet ve mod

Aynı zamanda önemli faktörlerdir bu. Bunların gözetilmesi iyileşme sürecine katkıda edebiliyor. Bu nedenle, onları görmezden gerekli değildir. Yemekler bebek yararlı ve dengeli olmalıdır. Kolayca sindirilebilir besinler oluşmalıdır.

Aynı zamanda önemli içme rejimdir. Sıvı hasta çocuk 2 kat daha fazla olmalıdır. Sen ahududu, kızılcık suyu, kuşburnu içki ile çocuğunuzun çay sunabilir. Alerjenler iyi diyet dışında olduğunu. bal, çikolata, turunçgiller atın.

ilaç inhalasyon

Prosedür çok etkili olarak kabul edilir. Sonuçta, bronşlar üzerinde ilacın doğrudan etkisi vardır. inhalasyon için evde çocuk nebulizer kullanımı iyidir. Ancak, cihaz eczane kaynaklar için uygun olduğunu bilmelidir. Alkali maden suyu kullanıldığında cihaz kullanmak mümkündür.

Eğer çocuklar, halk ilaçlarında bronşit tedavisi için bağlanmayı düşünüyorsanız, inhalasyon bir tencereye üzerinde gerçekleştirdi. Bebek bir havlu liman ve o sıcak buhar solur.

Bir ateş - Böyle verimli prosedürlere bir sınırı vardır, unutmayın! imkansız olduğunda inhalasyon yürütmek için.

seçim halk ilaçları düştü Yani, eğer birkaç tarifleri (sadece çocuk doktoru ile uyumlu hale getirmeyi unutmayın) oldukça faydalıdır:

 • kaynar su litresi başına, iyot 7-8 damla ekleyin. çözümde, tuz türü. Propolis küçük bir fraksiyonu ile seyreltilebilir karışımı teneffüs etkisini arttırmak.
 • Mükemmel sonuç okaliptüs yaprakları ile desteklenmiştir sözde göğüs toplama kullanılmasıdır. Bu prosedür yeterince yüksek iyileştirici etkiye sahiptir.
 • Mükemmel sonuçlar dallar topalak, ahududu ve nane (kuru) için kullanılan teneffüs gösterir. Tüm malzemeler Eğer 5 saat boyunca kaynar suda buğulama gerekmez.

Dr Komarovsky tavsiyesi

Son zamanlarda, birçok anne güzide doktoru dinle mutluyuz. Sonuçta, o sadece hastalık ile mücadele yöntemlerini tavsiye edilmez. Onun tavsiye hastalıktan kurtarmak için çok daha hızlı verir.

Çocuklarda bronşit tanısı ne öneriler mucize doktoru verir? Bir doktor teşhis etmektir hastalığın semptomu - Komorowski o öksürük vurguladı. Ve hastalık doktorun önerilerini dinlemek için tavsiye edilmelidir davranın.

Öksürük çocuğun vücudundan mukusu ayırmanın yardımcı olur. Nedenle, mukus kurumaz önemlidir. Sonuçta, kendi kendini iyileştirme sürecine üzerinde bir etkiye sahiptir. Bu çocuk için akışkanların taze serin hava ve bol gerekir.

Çocukların Komorowski de Bronşit sadece katılıyor çocuk doktoru danışılarak tedavi önerir. öksürük - - Ana belirti mücadele etmek doktor etkili ve oldukça zararsız ilaçların bir listesini sunmaktadır:

 • "Mukaltin".
 • potasyum iyodür.
 • Amonyak-anason düşer.
 • "Bromheksin".
 • "Lasolvan".
 • "Asetilsistein".

Atama bronşit için antibiyotik doktora kınadı. O açıkça böyle bir tedbir çoğu durumda sadece davranır olduğunu belirtmektedir, ama aynı zamanda ciddi komplikasyonlara yol açar. Dr Komarovsky çocuklarda hastalığı olan mücadelenin ana yön vurgulamaktadır. Onları düşünelim:

 • dahil antiviraller;
 • Büyük miktarlarda sıvı tüketimi;
 • Bebek hasta olduğu odadaki hava nemlendirme;
 • Burun boşluğunun tedavisi.

onun metodolojideki bir nokta da masaj uygulamaları hekim kullanımını ayırır. Elbette, bu tabu yüksek sıcaklıkta, bu prosedür kabul edilemez! Ama bronşit bebeğin sıcaklığı olmadan oluşur aşamada mukus kurtulmak için çok daha kolay ve daha hızlı verir masaj.

Yukarıdaki yöntemle, ünlü hekim tarafından önerilen bir daha mükemmel bir tekniğe ekleyebilir.

Çocuğunuz derin bir nefes al mı. Bundan sonra çocuk öksürmeye başlar. Bu iki eliyle bebek göğüs sıkmak olmalıdır bu noktada oldu.

Dr Komorowski masaj teknikleri bronşit tedavisinde inanmaktadır - en etkili aracı hastalıkla mücadele için.

vitamin

Çocuğun vücut enfeksiyonları ve saldırı altında zayıflıyor. Ve en kısa sürede gerekmez hastalıkla savaşmak için güçlerini harekete geçirmek. Küçük bir enfeksiyon aşmak için vücudu yardımcı önemlidir. Bu büyük ölçüde iyileşme uyarır. Hasta bir çocuk Bu önlem sadece tıbbi değil kabul edilir vitaminler B1, B2, C ve A için özellikle güçlü ihtiyaçtır. Ayrıca enfeksiyonlar mücadele için mükemmel bir önleyici yöntemdir. Bu nedenle, hemen iyileştikten sonra vitamin alarak bitmiyor.

önleyici tedbirler

Hangi faktörler korkunç hastalıktan çocuğun vücudu korumak edebiliyoruz? En önemlisi - tütün dumanından çocuğunuzu korur. Bebek pasif içici olmamalıdır. Bu çocukların bronşiyal tüplerin üzerinde çok olumsuz etkisidir.

Sertleştirme için çocuk öğretmek için aynı derecede önemlidir. yavrularını şımartmanı kalkma. kendisini Eşittir. Hava ince bir örme kap koyarsanız, o zaman çocuk kürk bunu giy değil edilmelidir.

İlçe çocuk doktoru tarafından atanır tüm aşıları, harcamak emin olun.

Sonuç

Hiçbir zaman kendi kendine tedavi. Sadece çocuk doktoru çocuklarda bronşit tanısı unutmayın. o doktor ile mutabık olup olmadığını evde tedavi sadece yararlanacaktır. Çocuğunuz sağlıklı olmak için izin verin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.