Gıda ve içecekAna yemek

Yumurtaların içeriklerinin bugün nelerdir

bilim adamları tarafından yapılan araştırma sonucunda, yumurta ağırlığına o son otuz yılda geçirdiği önemli değişiklikler ve artmış olan boyutları kanıtlanmıştır. Buna ek olarak, değerli özellikleri bir dizi kazanmıştır.

Bilim adamları yumurta kompozisyonu, hem de geçen yüzyılın verilerle boyutlarını karşılaştırdık. Sonuç olarak, ilginç veriler elde edilmiştir:

  • temel olarak protein kütlesinin artmasına yumurta boyutunu artırır;
  • miktarının yaklaşık dörtte bir azalma doymuş yağ ;
  • Ürünün kalori azaltımı;
  • D vitamini 1,5 kat daha fazla konsantrasyonunun bir artışının

Yumurtaların geliştirilmiş kalite özellikleri nedeni, bilim adamlarına göre, 30 yıl önce daha sağlıklı ve kaliteli yemek yeme vardı kuşları, diyeti değiştirmek yatıyor.

ilginç sonuçlara yumurta kan basıncını düşürmek için yeteneği var olduğu tespit Kanadalı araştırmacılar, geldi. Üstelik bu özellik sadece insan sindirim sisteminde sindirim proteinin oluşumuna yol açan yumurta içindir. Ve bu dönüş bloklarında hormon aktivitesi, neden olan vazokonstriksiyon ve kan basıncını arttırmak.

Özellikle sağlıksız kolesterol dahil yumurta kompozisyonu. Onlar Amerikalı bilim adamları tarafından ayrıntılı olarak incelenmiştir sarısı, bakımından zengindir. Çalışma yaklaşık 20 bin erkeğin katılımıyla 20 yıl sürdü. Sonuç olarak, nüfusun kuvvetli sağlığına ürünün zararlı etkisi kanıtlanmıştır:

  • Kalp hastalığı erken ölümlerin neredeyse% 25 olasılık arttı sağlıklı erkeklerin 1 ya da daha fazla günlük yumurta kullanımı ile.
  • kişi de diyabet, 2 kez kalp artar hastalıklardan ölüm riskini varsa!

Sağlıklı ve diyabetik hastalar: Bu çalışma erkeklerin iki gruba araştırdık. hafta gıda tüketilen yumurta ortalama sayısı 7 veya daha fazla idi. Buna göre, araştırmacılar kesinlikle şeker hastaları için kontrendike ise sağlıklı erkekler, haftada 7 adede yemeye kalbe saklı kalmak koşuluyla, izin sonucuna varıldı. Ama biz o kolesterol yumurta sarısı safra oluşumu için vücut tarafından ihtiyaç duyulan unutmamalıyız.

Yumurtaların besin değeri

Proteinlerin mükemmel kaynağı her zaman besin değeri tam protein içeriği ile belirlenir, ve hemen hemen tamamen vücut tarafından emilir, bir tavuk yumurtası olmuştur. Yapısında tüm bulunan temel amino asitler , optimum bir oranda. Ayrıca, bu ürünün de sunulmuştur esas olarak çoklu doymamış yağ asitleri ve fosfolipidlerin (ki lesitin 1/3 kaplar). Isı ise yumurta tedavisi pratik olarak onların besin değeri azalmaz.

yumurta bileşim vb lizozim, ovalbumin, ovotransferrin gibi proteinler, bir çok sayıda içerir.; diastase, proteaz dipeptidaz içerir enzimler; vitamin A, PP, D, kolesterol ve yağ asitleri, B vitamini Ve bu tüm liste değil. Kalsiyum 55 mg, potasyum 140 miligram, 192 mg fosfor, 156 mg klorür, kükürt 176 mg, 134 mg sodyum, 12 mg magnezyum, 2.5 mg demir 1,11 mg çinko: Yumurta yapısı, aynı zamanda mineral maddelerin çok sayıda dahildir bakır 83 mg (100 g, yenilebilir kısmı yumurta göre).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.