OtomobilArabalar

Lastik tamiri

Her sürücü en az bir kez lastik tamiri problemiyle karşı karşıyadır. Modern teknolojiler sayesinde hemen hemen her lastik tamir edilebilir. Lastiklerin onarımı iki gruba ayrılabilir: karmaşık ve basit. İkincisi, lastik deliklerini ele alıyor. Karmaşık, yanal kesikler ve yüzeyde "fıtık" denen şey anlamına gelir.

Bu tür bir lastik tamiratı, özel ekipman ve belirli teknolojilere uyulmaksızın imkansızdır. Bağımsız bir şekilde garajınızda kesme araba yapmaya hiçbir şey yapmayacaksınız. Bu nedenle, lastiklerin yan kesiklerini onarmaya ihtiyacınız varsa, hemen lastik bağlantı parçasına başvurun. Eğer bir çiviyi "topladıysanız", o halde çekerseniz çok zor olmayacaktır. Hemen hemen her bagajda bulunan bazı aletlerin varlığıyla vidayı, bir tel veya parçacığı çıkarın. Eger, çivi kameraya hasar verirse, vulkanizasyona göndermek daha iyidir. Bu süreç çok zaman almaz ve en yoksul şoför dahi bunu karşılayabilir. Elbette, lastiği kendiniz de vulkanize edebilirsiniz, ancak bu konuda birkaç saat kişisel vakit geçirmeyi düşünün.

Yakın gelecekte, kameralı tekerlekler uzak geçmişe gidecekler. Ve hepsinden önemlisi, tubeless'in, gezilerin güvenliği de dahil olmak üzere birçok avantajı vardır. Lastiksiz lastiklerin onarımı en iyi uzmanlara verilir. Oto mağazalarında özel delikli süngerler bulunmasına rağmen, yolda delinmiş lastiği tamir edebilmeniz sayesinde. Bu yöntem geçici (basitleştirilmiş) onarım olarak adlandırılır. Ardından, lastiği janttan çıkarmanız ve son bir restorasyon yapmanız gerekir. Ne yazık ki, dolgu macunları yüzde 100 ponksiyonu tamir edemiyor. Yolda olanlar için, en yakın lastik bağlantısından uzakta olacak şekilde tasarlanmıştır. Sonuçta, sızdırmaz macunu kullanırken, anahtara ya da hatta bir prize ihtiyacınız yok.

Lastiklerin onarımı ve yöntemleri lastiğin hasar gören yeri ve türüne bağlıdır. Sonuncusu, bir çerçeveden (ana güç unsuru, lastiğin dayanımının dayandığı) ve ayrıca mahkemenin birkaç katmanından (yan halkalara tutturulmuş özel dişlerden) oluşan ortak bir tasarıma sahiptir.

Hasarın ayrıntıları

Ponksiyon, olası basınç kaybı ve lastiğin hava geçirmezliği ile küçük bir hasar. Kesim, mahkemenin ipliğinde bir kopma ve tamamen sızdırmazlık kaybıyla büyük bir lastik hasarıdır. Çoğu zaman, kırık bir camın, keskin metal nesneleri vurduğunuzda ve hatta asfalt üzerinde özenli bir saldırı ile kesim gerçekleşir.

Kauçuk yüzeyinde de hafif bir şişme olabilir (insanlarda bu fenomene "fıtık" denir). Bunun nedeni lastiğin dış tabakasının kordondan ayrılması olabilir (orijinal özelliklerini ve özelliklerini geri yüklemek imkansızdır). Ayrıca, "fıtık" çerçeve içindeki filamanların kopması nedeniyle oluşur (bu durumda hasarın kesin yerini belirlemek neredeyse imkansızdır). Bu durumda lastiklerin onarımı yerine yeni bir lastik almak daha maliyetlidir. Ve değişimi zamanında yapmazsan, o halde en uygunsuz an eski kauçuk patlayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.