Entelektüel gelişimiDin

Rus azizlerin adları. Rus azizlerin Hayatlar

Hazretleri - bu güneş spektrumunun renkli ışınları kümesi olarak Kutsal Ruh'un hediyeler tecelli yaratılmamış ilahi enerjiyi arayan kalp saflık olduğunu. Dindar ascetics dünyevi dünya ve cennet krallığına arasındaki bağlantıdır. Tanrı'nın tefekkür yoluyla ilahi lütuf, onlar ışığında bürümüş ve daha yüksek ruhsal gizemleri bilmek, Allah'a paydaşlık. dünyevi yaşam kutsal olarak, Rab uğruna kendini inkar ustalığı gerçekleştirmek ilahi vahiy yüksek lütfunu almaya. İncil'deki öğretisine göre, kutsallık - tek taşıyıcı mükemmel ömrü ve eşsiz bir kaynaktır Tanrı'ya adamın benzerlik.

Aziz ilan nedir

aziz arasında doğruların Kilisesi prosedürü bedellemeyi canonization denir. Toplu ibadette tanınan azize okumak için iman teşvik eder. Kural olarak, dindarlık kilise milli şan ve şeref tanınmasını önce gelir, ama yaşıyor, dualar ve kilise hizmetlerinin derleme yazma, simgelerin kutsal oluşturulmasını yüceltmek için izin kanonizasyon eylemidir. salih senet hale gelebilir resmi kanonizasyon nedeni, onların inanılmaz işler, hayatını veya şehitlik yarattı. Bir kişinin ölümü yüzünden bozulmaz emanetlerin bir aziz olarak kabul edilebilir olduktan sonra, ya şifa mucizeleri kalıntılarından kaynaklanan.

Bir aziz aynı tapınağın içinde saygı edilmesi halinde, şehir veya manastır, Piskopos, yerel kanonizasyon söylüyorlar.

Bu resmi kilise ve henüz tüm Hıristiyan cemaate bilinmemektedir bilinmeyen aziz onay dindarlığın varlığını tanır. Bunlar, salih ölmüş ve anma törenine onlara hizmet saygı ederken canonized azizler molebens adlandırılır.

isimleri yüzden Rus azizlerin, bir piskoposluk içinde kime saygı için, farklı olabilir ve şehir parishioners bilinmemektedir.

Kim Rusya'da canonized edildi

Rusya Acı binden fazla şehit ve şehit üretti. insanlar canonized edildi aziz Rus kara, isimlerinin tamamı takvim veya mesyatseslov dahildir. sadece sağ resmen aziz classing aslen Kiev sahipti ve daha sonra Moskova, büyükşehir. İlk canonization onlarla bir mucize yaratmak için salih kalıntılarının yüzeylemesi sonrası gerçekleşti. 11-16 yüzyıllarda ise defin prensleri Boris ve Gleb, Prenses Olga, Feodosiya Pecherskogo keşfedildi.

Büyükşehir Macarius, aziz canonize hakkı Primate kilise kurula gönderileceğini 16. yüzyılın ikinci yarısından beri. Sorgulanmayan otorite 600 yıl o anda Rusya'da var , ortodoks kilisesinin sayısız Rus azizlerin tarafından doğruladı. salih yüceltilmiş Makarii katedralin isimlerin listesi 39 kutsal dindar Hıristiyanları adlandırma doluydu.

Bizans kural canonization

17. yüzyılda Rus Ortodoks Kilisesi kanonizasyon antik Bizans kurallarının etkisi yenik düştü. onlar san bir kilise vardı çünkü bu dönemde, çoğunlukla rahipler canonized. Ayrıca bedellemeyi inanç taşıyan misyonerleri hak ve yeni kilise ve manastır inşaatı ilişkilendirir. Ve mucizeler yaratma ihtiyacı alaka kaybetti. Bu yüzden çoğunlukla rahipler ve yüksek din adamları ve kilise Takvim'in yeni isimlerin arasından, 150 aziz Rus Ortodoks aziz katıldı canonized edildi.

Kilisenin etkisinin zayıflaması

18-19 yüzyıllarda Sinod canonize sadece hakkı vardı. Bu dönem kilisenin aktivitesinde azalma ve sosyal süreçler üzerindeki etkisi zayıflaması ile karakterizedir. Nicholas II tahtına tırmanma önce sadece dört canonization gerçekleşti. Romanovların kısa devrinde aziz yedi Hıristiyan sıralanır olmuştur ve takvim Rus azizlerin yeni isimler ekledik.

20. yüzyılın başlarında olarak, yerel olarak tanınan ve Rus azizlerin üzerinde takvimlere anma oluyordu kime yola Ortodoks Hıristiyanlar listesi, tamamlanmaktadır isimlerin listesini yapılmıştır.

Bugünün canonization

Rus Ortodoks Kilisesi tarafından yürütülen canonizations tarihinin modern dönemde, başlangıcı evrensel Irkutsk ve Astrahan Rus aziz Sophrony Yusuf saygı aziz canonized edildi 1917-1918 Yerel Konseyi düzenlenen düşünülebilir. Alman Alyaskinsky, Japonya, Başpiskopos ve Moskova Metropolitanı ve Kolomna Masum - Daha sonra, 1970 yılında, üç din adamı canonized edildi.

Hıristiyanlık Rusya milenyumun yılında dindar Petersburg Xenia, Dmitry Donskoy ve diğer, daha az bilinen, Rus Ortodoks aziz olarak kabul edildi yeni kanonizasyon geçti.

"2000 yılında şehit Çar Nicholas II ve Romanovların kraliyet ailesini kanonize edildi Piskoposlar yıldönümü Konseyi gibi.

Rus Ortodoks Kilisesi'nin ilk canonization

11. yüzyılda Büyükşehir John canonized edildi ilk Rus azizlerin isimleri., Gerçek inanç, yeni vaftiz insanlar, Ortodoks normlarının tam kabul bir simgesi haline gelen. Princes Boris ve Gleb Prens Vladimira Svyatoslavicha oğulları kanonizasyon sonra Rus Hristiyanların ilk göksel savunucuları idi. Boris ve Gleb 1015 yılında Kiev tahtı için internecine mücadelesinde kardeşi tarafından öldürüldü. Biz onların otokrasiye uğruna ve zihin halkı barış için ölümü kabul Hıristiyan tevazu ile planlanmış girişimi, farkındayız.

Princes hürmet resmi kilise tarafından Kutsallıklarının tanınması önce kitlesel bir karakter oldu. kardeşlerin iktidar kanonizasyon sonra incorrupt bulundu ve mucizeler şifa antik Rus kişidir bulundu. Ve yeni yöneticilerin tahta çıkan silah kahramanlık adil saltanatı için nimet arayışı, ve yardım kutsal emanetler için hac yaptı. Aziz Boris ve Gleb Anma Günü 24 Temmuz 'da kutladı.

Rus kutsal kardeşlik oluşumu

aziz olarak Boris ve Gleb Theodosius Pechersky canonized sonra takip eder. İkinci ciddi canonization, düzenlenen Rus kilise 1108 yılında gerçekleşti. Theodosius birlikte akıl hocası Anthony, Kiev-Pechersk Manastırı ile Rus keşişliğin ve kurucusu babası olarak kabul. bir ağır sofuluk, bütün dünyevi şeylerden vazgeçme ve diğer - - Tanrı'nın yolunda da tevazu ve yaratıcılık Öğretmen ve öğrenci manastır itaat iki farklı yol gösterdi.

kurucularının isimlerini taşıyan Kiev-Pechersk manastırın mağaralar, olarak, önce ve Tatar-Moğol boyunduruğu sonra yaşadığı manastırın 118 acemiler, emanetler. toplam hizmet ulaşan 1643 yılında hepsini kanonize ve 1762 yılında Rus azizlerin isimleri takvimde kaydedildi.

Muhterem Abraham Smolensky

salih Moğol öncesi dönem hakkında çok az bilinmektedir. Avraamiy Smolensky onun öğrenci tarafından derlenen detaylı biyografi, hayatta o zamanın birkaç azizlerin biri. Abraham long 1549'da yaptığı canonization Makarii katedral önce memleketi saygı. Varlıklı bir ailenin ölümünden sonra sol Mülkünün tüm ihtiyaç sahiplerine dağıtılması, Rabbin onüçüncü çocuk tek oğlu oniki kızları sonra, İbrahim Kıyamet sırasında kurtuluş için dua yoksulluk içinde yaşadı vyproshenny. Bir keşiş Kırkılmış o boyalı dini kitaplar ve simgeleri kopyalayarak edildi. Muhterem İbrahim büyük bir kuraklık Smolensk'i tasarrufu ile yatırıldı.

Rus toprakların aziz en ünlü isimleri

Yukarıda belirtilen Boris ve Gleb, Rus Ortodoksluğu eşsiz sembolü ile aynı nefeste Rus azizlerin az önemli isimleri, kamu yaşamına Kilise'nin katılımına yardımı yapmak tüm insanların patronu oldu bulunmaktadır.

Rus keşişliğin Moğol etkisinden kurtuluş sonra kafir ulusların aydınlanma amacını, hem de ıssız kuzey-doğu eyaletlerinde yeni manastır ve tapınaklar inşaatını gördüm. bu akımın en ünlü figürü Aziz Sergiy Radonezhsky oldu. bogoposlushnogo gizlilik hücresi için o daha sonra Trinity-Sergius Lavra inşa tepe Makovec üzerine inşa. Yavaş yavaş, Sergei kendi elleriyle meyvelerini, sadık değil Sadaka yaşayan manastır manastır oluşumuna yol açan onun öğretileri, esinlenerek, salih katılmaya başladı. Sergius kendisi dost insanlar için örnek teşkil bahçede çalıştı. Sergiya Radonezhskogo öğrencileri Rusya genelinde 40 manastırları inşa edildi.

Aziz Sergiy Radonezhsky tanrısal tevazu sadece sıradan insanlar değil, aynı zamanda yönetici elitin fikrini taşıdı. Usta bir politikacı olarak, Rus prenslikleri, Uyum hanedanları ve farklı arazi ikna etmek ihtiyacı hükümdarlarının birleşmesine katkıda bulunmuştur.

Dmitry Donskoy

Sergiy Radonezhsky Büyük hürmet canonized Rus prensi, Dmitriya Ivanovicha Donskogo tadını. Bu Sergius Dmitriem Donskim Kulikov savaşta vampirler tarafından tasarlanmış ordu mübarek, ancak Allah'ın katkısından ötürü acemiler ikisini göndermişti.

devlet işlerine erken çocuklukta Duke Becoming Dmitry dinleme ipuçları Büyükşehir Alexy Moskova çevresinde Rus beylikleri birleşmesi yönünde coşkusunu. Her zaman değil, bu süreç barış gerçekleşti. Nerede kuvvet ve burada (Suzdal Princess) evlenmek Dmitry Ivanovich o ilk Kremlin'i inşa Moskova, çevredeki araziyi katılın.

Bu Dmitry Donskoy bir siyasi hareketin kurucusu bir siyasi ve ideolojik (Altın Orda hanlarının itibaren) (Bizans kilisesinden) bağımsızlık güçlü bir devlet inşa etmek Moskova çevresinde Rus beylikleri birleşmesi amaçlamaktadır oldu. 2002 yılında, Radonezh Büyük Prens Dmitry Donskoy ve Sergius anısına tamamen Rus devletinin oluşumunda bu tarihi figürlerin etkisi derinliğini ortaya koyduğunu "Vatan için Hizmet için" Sipariş tarafından kurulmuştur. refah, bağımsızlık ve onun büyük milletin barış için bu Rus kutsal insanları Radel.

Yüzler (sınıflar) Rus azizler

evrensel Kilise'nin tüm azizler dokuz korolar veya peygamberler, havariler, azizler, şehitler, şehit Şehit, itirafçılar, ilgisiz ve mübarek aptalların saflarında özetlenmiştir.

Rus Ortodoks Kilisesi üzerinde aziz farklı yüzlerini paylaşmaktadır. Tarihsel koşullar gereği Rus kutsal adamlar, şu saflarına ayrılır:

Princes. Rus kilise tarafından tanınan ilk salih aziz prensleri Boris ve Gleb oldu. Onların ustalık aklın Rus halkı barış adına feda etmekti. Gerçek şu ki prens kurban olan adına, bu gücü tanındı Bu davranış Yaroslava Mudrogo, zamanında tüm yöneticiler için bir örnek haline gelmiştir. Havarilerin bu rütbe Bölünmüş (Hıristiyanlığın dağıtıcıları - Prenses Olga, Rusya vaftiz torunu Vladimir), rahipler ve Tutku (inançlarından dolayı iç kargaşa, suikastlar, cinayet kurbanları) (prensler, bir keşiş yoksun).

Keşişler. manastır itaat ömrü boyunca seçmiş Sözde Azizler (Antonius ve Theodosius Pechersky, Sergiy Radonezhsky, Iosif Volotsky, Serafim Sarovsky).

Azizler - inanç bakanlığı saflık savunmasını dayanarak bir kilise ayini olan azizler, Hıristiyan öğretisini, tapınak bölgesini (Nifont Novgorodsky Stefan Permsky) yayıldı.

Aptal (mutlu) - dünyevi değeri reddeden delilik onun ömür boyu görünümünü sırasında giyilen azizler,. doldurulan Rus azizlerin Çok büyük rütbe, çoğunlukla rahipler kabul yetersiz manastır itaat. Onlar kasaba ve acı mahrumiyetler sokaklarında paçavra bırakarak manastırı terk (Vasiliy Blazhenny, Aziz Isaac Meczubu Simeon Filistin, Petersburg Xenia).

Kutsal ve sokaktaki adam, karısı. Bu ayin, Kutsal Çocuk öldürdü tanınan meslekten olmayanlar, doğruların zenginliklerini feragat, insanların (Yulianiya Lazarevskaya, Artemy Verkola) için sınırsız sevgi farklılık ünitelerinde.

Rus azizlerin Hayatlar

Saints Hayatlar - Bir edebi eserin, salih üzerinde, tarihsel biyografik ve kişisel bilgileri içeren, kilise canonized. Hayatlar en eski edebi türlerden biridir. yazılı ve ülkenin süresine bağlı olarak, bu risaleleri biyografileri şeklinde oluşturulan, ENCOM (methiye), Martyrius (tanıklık), Patericon. önemli ölçüde farklı, Bizans, Roma ve dini Batı kültürlerinin hayatlarını yazma stili. Geri 4. yüzyılda kilise Azizler ve dindar anma gününde bir takvim görünümünü vardı kasalarında biyografilerini, birleşmeye başladı.

Rusya'da, hayatları ile birlikte görünür Hıristiyanlığın kabulünden üzerinde ve takvimler - Bulgar ve Sırp ay boyunca okumak için koleksiyonları birleştirilebilir çeviriler Bizans'tan Azizler Lives.

Zaten 11. yüzyılda prensleri Boris ve Gleb, bir övücü biyografisi olduğu yerde Hayat bilinmeyen bir yazar - Rusça. aziz isimleri kilise tarafından tanınan ve takvimlere eklendi. 12. ve 13. yüzyıllarda, Rusya'nın kuzey-doğu aydınlatmak manastır arzusu ve biyografik eser artan sayısıyla birlikte. Rus yazarlar İlahi Liturjisi, Rus azizlerin ömrü boyunca okudum. yüceltmek için kilise tarafından kabul edilmiştir liste hangi isimleri, artık tarihsel figür almış ve kutsal işler ve mucizeler edebi anıtın içinde giderildi.

15. yüzyılda yazma Lives tarzı değişikliği oldu. Ana dikkat gerçek veri ve yetenekli sanatsal anlatım, edebi dil güzelliği ve birçok etkileyici karşılaştırmalar almaya yeteneği olmayan yazarlara ödenmiştir. becerikli scribes dönemi tanındı. Örneğin, isimleri tüm insanlar için daha ünlü olan Rus azizlerin, bir canlı hayatını yazdı Epiphanius'un Wise, - Perm Stephen ve Sergiya Radonezhskogo.

Birçok yaşamları önemli tarihi olaylar hakkında bilgi kaynağı olarak kabul edilir. Aleksandra Nevskogo Biyografileri, Horde ile siyasi ilişkiler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Boris ve Gleb hayatları Rusya birleşmesi öncesinde soylu davası söyle. Kilisenin bir edebi ve biyografik eserler oluşturma büyük ölçüde Rus azizlerin isimleri, yaptıkları işler ve erdemler en yaygın sadık arasında bilinen olacak belirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.