SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ksantelazma yüzyıl nedenleri, belirtileri, korunma ve tedavi özellikleri

Oldukça sık insanlar ksantelazma yüzyıl gibi bir sorun ile karşı karşıyayız. Tümörlerin varlığında en ileri yaştaki kadınları etkileyen söyledi edilmelidir. Doğal olarak, alışılmadık göz kapağı deri büyümeleri remarking, hastalar ne kadar tehlikeli hakkında sorular sormaya ve yardım ne doktor sormaya başlarlar.

Ksantelazma: bu nedir?

aynı zamanda "düz ksantoma yaş" olarak tıpta bilinen Ksantelazma göz kapakları, iyi huylu deri tümörleridir. Genellikle bu tür plaklar sarımsı bir renk tonu vardır ve üst göz kapağı derisi üzerinde lokalize.

İstatistiklere göre, ksantelazma yaş daha sık, dişi bulunan mümkün olduğunca onların erkeklerin görünüşü her ne kadar. Bazen bu tümörler çocuklarda teşhis edilir, ancak bu gibi durumlarda genetik bozukluklar ile ilişkilidir.

tümörlerin ortaya çıkmalarını izlemek için ana nedeni

bu hastalığın gelişme mekanizmaları oldukça iyi anlaşılmış olmasına rağmen, her durumda, kesin nedenini belirlemek mümkündür. Çoğu zaman lipit bozuklukları ile ilişkili yaş Ksantelazma. Yağ metabolizma bozuklukları, kural olarak, genetik sorunlardır. Diğer yandan, bazen hastalar metabolik süreçleri bozmadan lipidlerin subkutan çökelmesini lokalize.

Ksantelazma yaş genelde ateroskleroz oluşumu, kanda, diyabet gelen obezite, hipertansiyon, kötü kolesterol düzeyi yüksek çeşitli formları çeken insanlar görünür. Risk faktörleri de miksedema, pankreatit arasında, siroz dahil olmak üzere bazı nefroz (bir lipoid böbrek hasarı, özellikle) biçimleri, hem de ağır karaciğer hastalığı.

benziyor Ksantelazma?

Ksantelazma genellikle göz kapaklarının deri üzerinde oluşur deri tümördür. Tipik olarak, bu büyümeler yumuşacık ve bir sarımsı bir renge sahiptir. Öte yandan, ton daha koyu veya daha parlak hale değişebilir. Bazen hastalar turuncu ksantelazma var.

Neoplazmalar, tekli veya çoklu olabilir. Aynı boyuta uygulanır - teşhis bazı hastalarda bir boncuk boyutunu büyümeler diğerlerinde bazen üst göz kapağının yarısından fazlasını işgal daha büyük. Tümörler tek taraflı olabilir (sadece bir yüzyılda görünen) ya da iki taraflı (her iki göz kapaklarının görünür ve simetrik).

Onlar dış kumaşa uzatabilir rağmen Kural olarak, ksantelazma, yüzyılın iç kısmında yer almaktadır. Ciddi rahatsızlıkları varsa lipit metabolizması böyle tümörler yüz ve boyun ve hatta ağız mukozasında algılanan bazen küçük yağlı plakların yayılabilir.

Başka belirtiler var mı?

Günümüzde birçok insan ksantelazma yüzyıl olduğunu ilgileniyor. Tedavi, tedavi, nüks olasılığı hakkında hasta referansları - tüm bunlar çok önemli noktalardır. Ve tabii ki, aynı derecede önemli bir konudur klinik özellikler olduğunu.

Aslında, bu tümörler nadiren ciddi bir rahatsızlık vermez. Örneğin, enflamasyon, kızarıklık, şişme gibi bir hastalık semptomları. Palpasyon ağrısız bir tümör. hastanın, bazı sistemik ihlalleri şikayet, bunlar esas olarak metabolizma bozukluğu ve diğer ilgili hastalıklar ile ilişkilidir. Bu arada, ksantelazma sadece vücutta zaten var olan bozuklukların bir tezahürüdür, bir birincil hastalık değildir.

ksantelazma ne kadar tehlikeli?

Ksantelazma yüzyıl - bu nedenle iyi huylu tümörler, ve insan sağlığı için bir tehdit olarak kabul edilmez. Enflamasyon veya apse bu büyümeleri çok nadir ve sadece cilde hasar durumunda olduğunu.

Malign transformasyon riski yoktur. Öte yandan, göz kapaklarının üzerine büyük tümörler fiziksel rahatsızlığa neden olabilir. Ve çoğu zaman estetik kusur olarak algılanmaktadır.

Tanı modern yöntemleri

, Dermatolog bir doktora danışmalısınız onun yüzyıl uncharacteristic neoplazm keşfedilen olması. Tipik olarak, tanı hiçbir zorluk yoktur. Zaten ilk muayene esnasında, uzman bunun bir sonucudur ksantelazma olduğunu belirleyebilir.

tümörlerde nedenini belirlemek için önemlidir çünkü Tabii ki, daha sonra, diğer testler izledi. Bu amaçla, testler kan kolesterol seviyeleri, hem de hastanın vücudunda lipid metabolizması kapsamlı çalışmalara gerçekleştirdi.

o ksantelazma yüzyıla çıkarmadan tedavi etmek mümkün mü?

Aslında, terapi, hastalığın altında yatan nedenler olarak ksantelazma yaşını çıkarmak için çok değil yönlendirilmelidir. Bu durumda tedavi karmaşık olmalıdır nedeni budur. Bütün hastaların ilk diyet revize etmek önerilir. Menü taze sebze ve meyvelerin büyük miktarda içermelidir. Aynı zamanda petrol zengini balık ve et, alkollü içecekler kullanımını en aza indirmek gerekir. Yemekler iyi pişmiş veya buğulama.

Daha ağır vakalarda, hastalar bu tür "Tsetamifena", "Lipamida" olarak alımı holesterinemicheskih capsaicin ajanları, reçete. Bundan başka, bir tedavi rejiminde vitaminler, özellikle siyanokobalamin ve askorbik nikotinik asit bulunur. Karaciğerin çalışmalarını desteklemek için "Essentiale®" almayı öneriyoruz. Ksantelazma kendileri işlenebilir çinko ihtiyol merhem.

Ksantelazma yüzyıl: silme. Yorumlar, prosedür tanımı ve fiyat

Konservatif tedavi metabolizmasını normalleştirmeye yardımcı olur. Bazen mevcut yapıların boyutunda bir azalma ile tedavi sırasında. fiziksel rahatsızlık ve kozmetik kusurları söz konusu olduğunda Yine de bazı durumlarda, hastalar, birikmesini kaldırmak tercih ederler.

Bugüne kadar, deri lezyonları çıkarmak için birçok yöntem vardır. En basit ve en uygun fiyatlı cerrahi çıkarılmasıdır. Öte yandan, bu prosedür inflamasyon, yara enfeksiyonu, görünür yara izi oluşumu dahil komplikasyonlara yol açabilir.

bu yöntemler giderek daha electrocautery (elektrik akımı ile imha ksantelazma doku) ve lazer tedavisiyle (lazer ışını ile tümör eksizyon) olarak bugün kullanılan nedeni budur.

Bu tür yöntemler hızlı ve neredeyse ağrısız deri büyümeleri kurtulmak için izin verir. ciltte aynı işaretleri kalmaz At pratik enfeksiyon riski minimumdur ve rehabilitasyon dönemi için ihtiyaç kullanılamaz. Bu tür olayların ksantelazma yüzyıl (silme) gerektirir. Fiyat prosedürü tümör sayısı ve büyüklüğüne göre değişir ve genellikle 3 ila 10 bin arasında değişir.

önleyici tedbirler

Tabii ki, bu tür lezyonların ortaya çıkması karşı korumak için yetenekli ilaçlar, yok. ksantelazma lipit metabolizması bozuklukları ile ilişkili Ama eğer hasta benzerleri, karaciğer hastalığı tedavi obezite mücadele ve zaman diyet takip etmek önerilir. D.

Dahası, doktorlar kuvvetle alerjiye neden olmaz kaliteli kozmetik, seçim dikkatle yüz ve göz kapaklarının derisini izlemek için, kişisel hijyen kurallarına uymak önerilir. Göz çevresindeki cilt yaralanmaları önlemek ve düzenli bir göz doktoru, dahiliye ve dermatolog tarafından rutin tıbbi tetkikleri yapılmalıdır.

Tedavinin Geleneksel yöntem: ne kadar etkilidirler?

Doğal olarak, bir tedavi ksantelazma yüzyıl halk ilaçları vardır. Ancak, bazı ev ilaçları bağımsız kullanım sağlığa zararlı olabilir, ama onlar sadece ilgili doktorun izni ile kullanılabilir çünkü.

Örneğin, halk şifacılar çoğu kez civanperçemi bir kaynatma alarak öneriyoruz. o sıkıcı kaynar bir bardak su ot bitkilerinin iki çay kaşığı dökün ve bir saat demlenmeye yapmak. suşu bu infüzyon sonra. tercihan yemeklerden önce, günde 50-75 ml'lik üç kez ihtiyaç kabul eder. Bu vücut çalışmalarını düzenlemek ve metabolizmayı normalleştirmek için yardımcı olacaktır.

Ayrıca, lokal kullanım için çeşitli kompres ve merhemler kullanmak mümkündür. İyi sonuçlar sözde bal hamur verdiğine inanılır. Bunu yapmak için, bir yumurtayı, un bir çorba kaşığı bal bir çay kaşığı karıştırın gerekir. Bu maddeler daha sonra kapağı kapalı koymak ve 10 dakika bekletin gereken bir hamur oluşturmak üzere karıştırılır. hamur kalıntıları soğuk su ile durulayın. Prosedür günde bir kez yapılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.