TeknolojininElektronik

Dinamik veya kondenser: Ses kaydı için mikrofon mı?

Sıkça soru soruldu: Nasıl ses için ucuz bir mikrofon yolda kayıt geliyor? Örneğin, bir mikrofon 3 $ maliyeti ve diğer birkaç bin kat daha pahalıdır. Sonuçta, hatta frekans aralığı bu kadar farklı değildir, web sitelerinde belirtti. Daha pahalı mikrofon, bu yüzden daha güvenilir ve en önemlisi - daha iyi o sesinizin tüm nüanslarini verecektir: Cevap basit. Kayıtta ses sulu, parlak geliyordu Yani, önce ondan sonra bütün bir kalite, ses kaydı için iyi bir mikrofon ve ihtiyacı - her şey. Buna ek olarak, pahalı mikrofonları fazla fırsat. onlar değiştirilebilen yönlü desen olduğundan dolayı, farklı koşullarda çeşitli araçlar yazmak daha kolay ve daha kolay çalışılabilir.

Mikrofonlar dinamik ve kondansatör türüdür. Bir elektrik sinyali haline dönüşüm olarak ses temelinde denir. meslekten olmayan bu bilgi o kadar önemli değildir. Önemli olan - Ses kaydı için bir mikrofon size uygun olacaktır anlamak ve sadece belirli sorunları çözmek için.

stüdyo kayıt için uygun ve "canlı" gerçekleştirmek için daha fazla çok yönlü dinamik mikrofon. Bu kondenser çok daha küçük, dışarıdan müdahale duyarlıdır, bu yankı duvarlardan yansıyan az yakalar gibi, dikkatli bir hazırlık alanları gerektirir. Bu kondansatör için gerekli ek donanım satın almayı gerektirmez "kardeşi". Genel olarak, dinamik mikrofon ucuzdur.

Onun dezavantajı (elektronik kayıtların üzerine hiss) o, kondenser daha kötüdür gürültü yerden, ses onu sesleri aktarır olmasıdır. Ses kaydı için Dinamik mikrofon sadece yakın onu alır ve düzeltmek için, diyelim ki, birkaç kişi bir koro sorunlu olacaktır. Bu mikrofona çok yakın bir ses 20-30 cm mesafeden daha farklı sesler zaman daha güçlü bir etki "yakın mesafeden etkisi" vardır.

Kondenser mikrofon, genellikle kayıt daha çok yönlüdür, daha iyi ses kalitesi sunar: o vokal bir kişi, ancak birkaç veya müzik aleti çalmak değil sadece kayıt kullanılabilir. Kondenser mikrofon ses kaydı için içsel gürültü hemen hemen yoksundur. Bu mikrofona kişi göreli pozisyonuna daha az duyarlıdır. Bazı modellerde, değiştirilebilen yönlü deseni var.
Eksileri mikrofon harici gürültü ve yankı etkilerine karşı binanın özenle korunması gerektiğini olduğunu kondensatör, ek ekipmanların (fantom güç, pop filtresi, ehozaschitnogo ekranı) edinimi. Sonuç olarak, daha pahalı kondansatör mikrofon. Ama emrinde ses kaydı için gerçekten profesyonel mikrofon olacaktır.

herhangi bir cihazdan kalite kayıtlar için, en az bir kalite ses kartı gerektirecektir. Standart, yerleşik anakartlar ve dizüstü bilgisayarlar ses cihazları uygun değildir - onlar çok kalitesiz, çok gürültü ve ses sayısallaştırma için kesinlikle uygun değildir. Zaten oldukça iyi müzikal ayrık ses kartınız varsa, bu kayıt ve kullanımı olabilir. Bu sesin ayırt edici özellikleri Gerekli - fiyat 50 $ yukarıda düzeni, destek ASIO, arzu kodlama desteği 24 bit / 96 kHz mevcudiyetidir. Ancak, ayrı bir ek satın alınmasını gerektirebilir , mikrofon preamp bu ses kartlarının çoğu yerleşik çekmemektedir. doğrudan ona dinamik bir mikrofon takarsanız, sinyal yüksek kaliteli kayıt için çok zayıf olacaktır. Buna ek olarak, kondansatör mikrofon olmadan yapamaz fantom gücü + 48V.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.