SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Burnundan irin veya sinüzit nedir

burnundan irin genellikle sinüzit belirtisidir. Özellikle onun geçmişi eğer açıkça hissetmek ve diğer belirtiler. Hangileri? Bu konuda Ama daha.

sinüzit belirtileri

birkaç türler ve birçok belirtiler vardır, oldukça yaygın bir hastalık - O sinüzit söylemeliyim.

burun veya burun 1. rahatsızlık. Kompresörü ve büzücü hissi. Ağrı iltihap kaynağının yerine bağlı olarak, bazı alanlarda parmak dokunulduğunda. Bir sinüzit ise, ağrı en açık yanaklar olarak ifade edilir. sorun Önde alnına teslim edecek.

2. Baş ağrısı. Bazen bazen bir karakter dökülen, tek taraflı bir tezahürüdür. Bu kaydetti ve konumunu değiştirerek, kafa açarken keskin hareketler de, rahatsızlık yükseltilmelidir.

3. sözü burun nefes. burun damlaları ve spreyler kullanılırken Ve kabartma oluşmaz. Ses burun sesi haline gelir.

4. Rinit. bazı durumlarda da, hastalık onsuz oluşabilir. Ama daha sık burun açıkça akıntı veya irin vardır.

5. Yüksek Sıcaklık. Genellikle, bu belirti - Hastalığın akut bir göstergesidir. Kronik hastalık esnasında ender sıcaklık yükselir.

büyük olasılıkla SARS hasta ve tedavi hafta içinde belirtiler daha sonra bozulan, tam tersine, geçmiş veya almadıysanız 6. sinüzit var.

iştah zayıflığı, yorgunluk, olmaması ifade edilmektedir 7. Genel kırıklık,.

8. Olası yüzey öksürme ve boğaz ağrısı.

9. şişme göz kapakları ve yüz şişkinlik.

sinüzit çeşitleri

yüzün hangi bölümünün bağlı enflamasyon odağı ve sinüzit farklı türleri olduğunu.

- Ön sinüzit. Ağrı bazı durumlarda, fotofobi, kaş, dolayısıyla şiddetli baş ağrısı alanında bölgesel ve koku duyusunu azaltılır.

- Sinüzit (maksiller sinüzit). içinde rahatsızlık üst çene, bir diş ağrısı kışkırtır, çok acı olarak, yanaklar dokunmak mümkün değildir.

- ethmoiditis (sinüzit ethmoidal labirent). burun bölgesinde derin sinüs. interocular alanda ve burun bölgesinde ağrı belirgin. İşaretli burun tıkanıklığı, burun dan irin. ciddi komplikasyonlara verir Çok tehlikeli türü (nörolojik hasar, hastalık, kulak ve irinli kranial kanama).

- sphenoiditis (üst kama sinüzit). boyun ve kulakları rahatsızlık. kafasının (parietal, oksipital) üstünde ağrı.

Çocuklarda sinüzit belirtileri

Ben çocuk ve erişkinlerde sinüzit belirtileri biraz farklı olduğunu söylemek gerekir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar sinüzit genellikle kendini gösterebilir değil. Genel olarak, herhangi bir çocukta hastalığın ana özelliği - burun irin olduğunu. Bu belirti eklendi ve diğerleri edilebilir Tarafından: ateş, iştah kaybı, etkilenen sinüs bölgesinde şişlik. Sinüzit genellikle viral enfeksiyondan sonra çocuğun vücudu etkiler. Burundan irin 10 yaşından küçük çocuklarda ise çocuklarda hastalık oluşumu irinli lekeleri varlığı olmadan, burun genellikle sulu akintili gösterir, ancak bu ondan hastalık daha az tehlikeli olduğu anlamına gelmez. Ayrıca ben ağrıdığını söylemek istiyorum. Çocukların bir kural olarak, bu, yetişkinlerde sinüzit belirtisidir baş ağrısı vakaların üçte birinde sadece. Ama çocuk sinüzit genellikle otitten eşlik eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.