SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kasıkta büyümüş lenf düğümleri

İnsan vücudu, herhangi bir hastalık meydana geldiğinde bağımsız bir şekilde yokedilecek şekilde inşa edilmiştir. Elbette, her zaman böyle olmaz ve hasta profesyonellere yönelmek zorunda kalır, ancak çoğu kez bir kişi bir enfeksiyonun varlığı hakkında şüphelenmez. Bunun için teşekkür ederim bağışıklık ve özellikle de lenfatik sistem. Enfeksiyona öncelikle tepki veren ve zararlı mikroorganizmaların vücudunu temizleyen kişidir.

Sistemin yapısal elemanları - lenf düğümleri - enfeksiyonla savaşırken değişmeye başlar. Sonuç olarak, bunlar büyümüş, iltihaplanıyor, yoğunlaşıyor ve hastalığın dikkatini çekiyor. Böylece, vücuttaki patojen mikroorganizmaların varlığı hakkında hemen bilgi edinebilirsiniz. Kural olarak, lenf nodları bir kerede değil, gruplar halinde ve çoğunlukla patojenlerin aktif olarak hareket ettiği yerlerde iltihaplanır.

Eğer kasıktaki lenf düğümleri iltihaplanırsa , bu hem genitoüriner sistemin soğuktan hem de cinsel ilişki sırasında bulaşan hastalıkların varlığı gibi daha ciddi hastalıklardan söz edebilir. Enflamasyonu oldukça basit tanımlayın: Düğümlerin yerlerini hissetmelisiniz. Kasıktaki büyümüş lenf nodları bezelye büyüklüğüne veya biraz daha büyük olur. Değişikliğin nedeni enfeksiyon ise, düğümler basınçla zarar verir ve hafifçe hareket ettirilebilir. Ağrı ortaya çıkmazsa, ancak düğüm sıkışırsa, kural olarak bu, düğümün yanında bulunan dokulardaki onkolojinin başlangıcını gösterir. Hastalığın başlangıcın doğru belirtileri, lenf iltihapına ek olarak, başta ateş, ağrı ve gürültü , vücudun genel zayıflığı , ağrılardır. Bazen kasıktaki iltihaplı lenf düğümlerinin yüzmeye başladığı olur. Buna cildin ağrı, sıcaklık ve kızarıklık artışı eşlik eder. Bu durumda, cerrahın yardımına gerek var.

Çoğu zaman doktorlar hastalarından bu gibi iltihapları tedavi yöntemleri hakkında sorularını duyar. Kasıktaki genişlemiş lenf nodlarının yanı sıra başka herhangi birinin tedavisine gerek yoktur. Bu fenomen, vücutta enfeksiyonun varlığının bir sonucudur ve bu tedavi edilmelidir. Hastalığın ortadan kaldırılması için etkili eylemler gerçekleştirirlerse, lenf nodlarının kendileri doğal durumuna dönecektir, yani basitçe saptanamayacaklardır. Her halükarda, iltihaplanma nedenini bağımsız olarak belirlemek gerekli değildir, zira özel bir eğitim olmadan hata olasılığı oldukça yüksektir. Dahası, daha sonra kendi kendine ilaç almayı seçmek önerilmez!

Doğru bir tanı ancak bir doktor terapisti tarafından yapılabilir ve bunun için genellikle ek testler ve muayene yapılır. Kasıkta büyümüş lenf düğümlerini hatırlamak önemlidir - bu bağımsız bir hastalık değil, yalnızca semptomlardan biridir. Ve belirtileri tedavi etmek uygun değildir, çünkü gerçek hastalık bedende kalacaktır. Durumu güçlendirerek güç kazanacak. Çoğu vakada yanlış tedavi veya bulunmaması çok çeşitli sonuçları doğurur ve genellikle bu tür komplikasyonlar daha acı verici ve uzun süre tedavi gerektirir.

Bir enfeksiyonun neden olduğu cinsel yolla bulaşan bir hastalık, özellikle henüz doğum yapmadıysa, kadınlar için önemli bir tehlike oluşturmaktadır. Kural olarak, bu gibi problemlerden kurtulmak çok zor olabilir. Hamile kalmak ve daha sonra bebeği almak istersen bu önemli bir engel olur. Dahası, her zaman iyileştirilemeyecek bir şans vardır, ancak bebeğin tüm enfeksiyon sonucu enfeksiyona neden olabilecek hastalığa yakalanma ihtimali vardır. Bu nedenle, kasıktaki lenf nodları iltihaplanırsa, bir doktora gitmeyi geciktirmenize gerek yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.