Ev ve AileGebelik

Ne yapacağını - gebeliğin 30. haftaya Tahsisi? Hafta 30 - Ne oluyor?

Burada ve 30 hafta oldu, senin hamileliğin 2/3 çocuk ve olumlu anları bir çok temaslarda üzerinde ve önümüzdeki emek olduğunu. bunları en aza indirmek, en azından olumsuz yönlerini kendinizi uyarmak veya gerekirse, temel kuralları ve ipuçlarını gözlemlemek gereklidir.

Normal seçim

Adanmış , gebeliğin 30. haftasında erken bir aşamada yanı sıra, mevcut olması gerekir, ancak bunların sayısı ve renk sistematik uyulmalıdır. Normalde, bu kişi:

- az sayıda;

- şeffaf renk;

- koku.

Böyle standartlarından farklı Bütün tahsisi, hamile uyarmak ve doktora acil tedavi için bir sinyal olarak hizmet etmelidir. tehdit erken doğum ve düşük olarak bir kıvam, koku, anormal olarak kabul miktarı, işaretleyin.

Gebeliğin 30. haftaya kadar Tahsisi çok önemli bir göstergedir, bu nedenle kadınların oranları zamanında nitelikli tıbbi yardım çekmek için, ve ihlalleri ortadan kaldırmak için bilmek gerekir.

anormal boşaltma

Hamile bir kadın seçiminde ise uyarı olmalıdır:

1) Kırmızı kan.

2) Sulu izolasyonu genellikle gösterir , amniyotik sıvı sızmasını nedenleri bir çatlak veya rahim duvar incelmesi olabilecektir.

3) bol miktarda beyaz mukus.

hamile bir kadın doğru değil boşaldığını varsa, derhal bir ambulans arayabilir veya doktora görünmeli. Gebeliğin 29-30 haftalık dünyaya bir bebek görünümü için doğru dönem değil, ama yine de yeni doğmuş bir doğabilir ve rahim dışında yaşamak zorunda. Prematüre bebekler genellikle zayıf bağışıklık sistemleri ile doğan ve enfeksiyon ve hastalıklara her türlü daha yatkındır edilir.

gebeliğin 30. haftada Kırmızı ve kahverengi akıntı

Kırmızı kan kanama, servikal erozyon plasenta ayrılması, ya da dış kabuğun bütünlüğünün bir ihlali belirtebilir. Kanama genellikle hekimler adına acil ve acil bakım gerektirir.

30 hafta oldu. Yanı sıra daha önceki tarihlerde Kahverengi akıntı normunu kabul edilir ve üçüncü üç aylık dönemde verilmez.

kahverengi akıntı varsa, o zaman daha sonraki aşamalarda da doğum eylemini göstermektedir.

en yaygın nedeni kanama plasenta olur gebeliğin 30. haftasında, yani onun dekolmanı veya previa. Zaman bu süreci durdurmaya yardımcı olmak için tıbbi yardım sağlamaya ve 30 hafta boyunca gebelik yaşı ve doktorlar emek duramazsın, onlar emek veya sezeryan uyarmak zorunda kaldı.

Bol beyaz akıntı

Bol miktarda beyaz mukus bulaşıcı bir hastalık veya pamukçuk varlığını düşündürmektedir. Enfeksiyon girebilirsiniz:

- Cinsel ilişki sırasında;

- (kötü muamele araçlarına) tıbbi muayene veya tedavi sonucunda;

- Hijyen ve hamile kadının temizlik kurallarına zayıf uyumlu.

Dış fetation

30 haftalık gebelik meyve yaklaşık 1400-1700 gram ağırlığında ve bunun büyüme 40-43 santimetre ulaşır. Deri bebek hala kırmızımsı ancak yağ tabakası gözbebeği zarı kaybolur fazla hale geliyor, çünkü daha önce olduğu gibi buruşuk çekmemektedir. Erkek çocuklarda, testisler skrotum içine inmeye ve kız vajina ve dış genital organların oluşum sürecini sona erer. Cenin çoğu durumda hamileliğin 30. hafta yine o iner ve aşağı başın pozisyonu işgal bazen olur rağmen başkanlık edilir.

Bu terimin doğmuş ise tabii ki, prematüre bebeklerin yakın gözlem ve özel bakım gerektiren, her ne kadar tüm organ ve bebeğinizin vücut sistemleri, bu zamana kadar oluşmuş ve bu dönemde doğan bebek, ilke olarak, yemek büyümek ve tam olarak geliştirmek mümkün olmalıdır 30 haftaya kadar. Ne Bebeğinizin son 10 hafta içinde olur? Bunlar kilo alma ve büyüme odaklı olacak. Sadece onun vücut ağırlığı iki kattan fazla artarak hayal ve büyümenin 10-15 santimetre.

Silahın ilk kıllar lanugo yavaşça bebeğin kafasından ve vücudunun her kaybolmaya başlar denir. doğum sıklıkla lanugo tamamen kaybolur önce bebeklerin kafasına saç ile doğmuş ve bu yüzden Pushkov bütün vücudu kapsayacak zaman, ama çoğu zaman süreleri vardır. Ama bir kural olarak, böyle bir aşağı hayatı bebeğinizin ilk aylarında kaybetti.

Gebelik 30 hafta, fetal gelişim

Bu terimin meyve yavaş yavaş doğum için ve doğrudan cins hazırlamak başlar:

- Ayarlanabilir günlük rutin: o uyanıklık ve uyku saati bulunuyor. Bu arada, hatta hamileliğin bu aşamasında bir kadın ne zaman uyumak onun yeni doğan bebeğin de aktifken hissetmek ve benzeri. gündüzleri ve geceleri uyku pipsqueak aktivnichat başlar ve anneme uyku izin vermeyerek, iterek bu genellikle bu tür iken. Bu durumda etkin eylemler yapmak için değil, akşamları dinlenmek için çalışmalısınız, gündüz hareketli bir yaşamı olan için.

- Her gün daha derin yapılmış orada girus ve sulkus olarak daha sofistike hale geliyor Beyin bebek. Önemli ölçüde beyin kütlesini arttı. Beynin tüm fonksiyonları rahimde oluşan olmasa da, süreç bile dünyaya bir bebeğin görünümünü sonra devam eder.

- rahmindeki Kıt annesi geçiyor tüm duygular, bebek zaten ona gelen sesler ve ışık dünyayı keşfetmeye başlıyor hisseder. Bu nedenle, hamile kadınlar, şimdi her zamankinden daha az öfkeli, gergin ve endişe daha denemek gerekir.

O çocuğunu hissediyor

İşte annelik anne için izin ve gebeliğin 30. haftaları gelir. Ne bebekle oluyor ve neredeyse tüm hamile kadınların bu kadar ilgileniyor hisseder. Şimdi yalnızca ABD'de görebilirler senin karın böcekler, şaşırtıcı değişiklikler vardır:

- Işık ve ilk duygu gösteren cevaben yüzünü kırışıklıklar;

- Oldukça iyi gelişmiş Yüz ifadeleri;

- bebek zaten yumruklarını ellerini sıkıştırmak ağzına onları alarak ve hatta emmek;

- pipsqueak davranışlarınız ve diğer dış etkenlere tepkisini gösterir: örneğin, onu poz veya yüksek sesler duymak için zor bir uzan eğer, çığlıklar, korkmuş olabilir ve hissetmiyorum hamile kadınların hatta bazen korkutucu, sakinleşmeye itilebilir bu şok sonrası.

Genellikle belirli hareketler eller, bacaklar yapar ve aynı ses tekrarlanır gözlerini açar herhangi yüksek ses cevaplarından bebek, kırıntı o ileri süren yanıt veremez zaten o utero fetüste Bu depolamak ve dış faktörler analiz edebilirsiniz.

Çocuk karnında kalabalıklaşıyor, bu kolların ve bacakların bükülerek belli pozisyon alır, bu nedenle uygun oldu. sırayla Hamile genellikle nedeniyle kırıntı daha sağlam ve daha az yer haline gelmesidir güçlü şok hissediyor ve bebek daha az aktif hale gelir. Bu titreme saplar veya ayaklar genellikle alt karında, sağ kenarı, ya da tam tersi altında, örneğin, belirli bir yerde hissetti.

Hamile vücudunda değişiklikler

Nihayet, son gebelik trimester, ve onunla birlikte 30 haftalık, gelir. Ne bir kadın bedeninde olur? Ne gibi değişiklikler vücudun temel sistemine tabidir?

Kadınlar için gebelik son trimester genellikle en zor sadece fiziksel değil, aynı zamanda ahlaki, çünkü:

- bebek o iki kattan fazla doğum yükselecek, aktif büyümesi ve daha hızlı bir tempoda kilo almaya başlar;

- Son haftalarda hamile kadın kazançları, önemli bir ağırlık kan miktarını arttırmaya devam eder;

- büyüyen bebek annesinin iç organları ezmeye başlar.

Ne olacak 30 hafta

Zaten gebeliğin en çok kırıntıları ile bir toplantı ağırlayacak üzerinde ve erken. Gebeliğin 29-30 haftalık bu kadar uzun bir süredir beklenen annelik izni de bakım ve dinlenmek Sevdiği ve çocuklarının doğumundan sonra doğum ve yaşam için güzel bir hazırlık ne yapacağını fırsat olarak olumlu noktaları, bir sürü getiriyor.

Ama güzellik ve 30 hafta boyunca önemli ölçüde büyüdü midenizin, özellikle güzellik hakkında unutma. Ve basınç değişikliği iç organlarını, kasları değil, aynı zamanda da güçlü gergin karnına deriyi da etkiler. Hemen hemen her kız değil tüm kadınlar şu anda harekete geçmek gerektiğini düşünüyorum hatta hamilelik sırasında, vücut üzerinde derinin güzelliğini korumak istiyor.

Göbek ve çatlakları

Çatlaklar birçok çok korkuyor ve bunların doğumdan sonra olmak ya da olmamak yani cilt, kalıtım ve bazı özelliklerine büyük ölçüde bağlıdır olacağı bir sır değil. Daha sonra streç işaretleri, zor neredeyse imkansız kaldırmak çünkü Ama yine de, gebelik sırasında onların ortadan kaldırılması düşünmek gerekir. Bu nedenle, bitkisel yağlar kullanın:

- narenciye;

- zeytin;

- badem;

- özel kremler ve jeller;

- diğer araçlar çatlakları ortadan kaldırmak için.

İkinci önemli nokta gebeliğin 30 hafta boyunca göbek neredeyse kaburga zaten arttı ve önemli bir hızda büyüyecek, size doğanın keskin bir insansın ve sevgi dolu hep bir acele içinde, özellikle, bu konuda unutmak ve pürüzsüz hareketler yapmaya çalışmayın gerektiğidir. Karın kasları şu anda gergin çünkü Yataktan kalkan öncelikle, her zamankinden daha fazla yan çevirin ve ancak o zaman kalk ve keskin dönüşler ve yamaçları kaçınmalıyız.

İlk esnasında ayağa kaldırdı olacak ve ikinci - kas tonu kaynaklanmaktadır sarkık,: karın şekli Hamilelik sahip olduğunuz hesabın türüne bağlıdır.

Önce ve şimdi, bebek göbek şeklinin cinsiyete göre belirlenir. Oldukça tartışmalı bir konu olmasına rağmen. Göbek Şekli ziyade söz cenin pozisyonunda rahimde, pelvik yapı ve kas tonu.

30 haftalık dönemi

hafta Hesap - en doğru ve kullanımı kolay, ancak söz konusu ilginizi çekiyorsa "30 hafta -? kaç ay", bu yüzden varsayabiliriz. yedi ay ve iki haftadır - o ay alınan kadın doğum yılında dört hafta, yani 30 hafta eşittir. Fakat, bu hesaplamaların temelinde, 40 haftaya kadar gebeliğin bütün dönem 9 ve 10 ay sürer. 9 ay - 36 haftadır. Hafta 30 - o da 28 kavramadan hafta ve adetin 26 olduğunu.

30 hafta - 10 hafta geleceği nedeniyle son üç aylık başlangıcı, bu sizin ve bebeğiniz için sorumlu olduğu - şudur:

- doğum için hazırlanması;

- Hastaneye ve yaşam bebeğinizin ilk anlar için gerekli tüm şeylerin toplanması ve satın alma;

- anne ve kırıntıları arasındaki yakın ilişki;

- önce olduğu gibi değil, oldukça farklı olacak yeni yaşamın, hazırlanması.

Karmaşıklık ve gebelik 30 hafta tehlikesi

Hamile kadın için sahneye karmaşıklığı:

- yorgunluk;

- hatta açık havada nefes darlığı, çocuk büyürken diyafram ve diğer organlara basar çünkü;

- yürüme ve duruş değiştirme;

- bel bölgesinde, uzun yürüyüş sonra bacaklarda ağrı;

- hormonal değişikliklerden dolayı baş ağrısı;

- Mide ağrısı, mide ekşimesi.

30 haftalık Tehlikeleri:

- erken doğum;

- 30 haftalık gebelik anormal boşaltma;

- şişme;

- su kıtlığı;

- soğuk algınlığı ve diğer enfeksiyonları.

30 haftalık hamile kadınlara Önerileri

önlemek veya hamileliğin bu aşamasında akışının riskleri ve karmaşıklığı en aza indirmek için, bazı temel kurallara uymak gerekir:

- vücudunuz için aktivite ve dinlenme arasında bir denge (örneğin, yürüyen iki saat ve bir saat dinlenme);

- zeytinyağı veya özel kozmetik karın cildi yağlamak için, çatlakları önlemek için;

- kurtarmak ve midede rahatsızlık önlemek için pek güç ayarlayın;

- uyku ve sırtında yatarken bayılma bile sebep olabilir oyuk Viyana, tarafından transfer ederken, çünkü yan dinlenme;

- Doktorunuza danışın şişme ve daha az tuz ihtiva edecek ve ürünler bundan neden susuzluk olabilir 1.5-2 litre, özel bir diyet, kadar, daha az likit kullanın;

- değişimi tıbbi kayıtları almak;

- çocukla ve midede bir küçük adam zaten duyar ve görür ve sizin ve kırıntıları olumlu duygular getirecek çünkü, onun şarkı söylemek daha konuşma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.