ÇirkinlikBahçıvanlık

Üst tohum havuç. çeşitlerin seçimi

Dünyanın birçok halkları binlerce yıldır diyette vazgeçilmez sebze havuç olduğunu. Onlar sebze büyümek Neredeyse herhangi bir site, önde gelen bir köküdür. Herhangi bahçıvan ilkbahara kadar saklanabilir yüksek verim elde etmek için, en çok kullandığınız gerektiğini bilir havuç iyi tohumlarını.

Ne tohumlar seçmek

hazırlanırken havuç ekim, üreticilerin çeşitli güzel isim, cazip bir pakette - oldukça zor, özellikle piyasada mevcut tohumların çok çeşitli arasında, acemi, gezinmek için. Bu zaman içinde test edilmiş ve yerel iklim koşullarına adapte olan bölgeselleşmiş çeşitleri, seçim için en iyisidir. Alan tohum için uygun beklenen sonucu getirmediği Can havuç. En iyi çeşitleri, ambalaj üzerinde tasvir edilmektedir fotoğrafları olan, ucube kadar çekici değildir.

Herhangi üreticinin tohum sadece bir tür güvenmeyin. Bu hesaba farklı çeşitleri olgunluğa değişen gerçeğini almalıdır. masaya taze havuç olması yaz başında olması için, havuç erken çeşitleri dikmek için de kullanılır. Orta olacak sonbaharda daha yakın kırpma. Eğer bütün kış havuç üzerinde stok gerekiyorsa, o zaman geç çeşitlerin tohumlarını satın olmalıdır. Böylece, havuç iyi tohumlar - doğru zamanda olgunlaşır olanlardır.

çeşitleri Erken olgunlaşan

Onlar Haziran ayında olgunlaşır başlar. Büyüyen süresi 65 ila 90 gün arasında.

  • Havuç "Nantes 4". Çok sulu meyveler bir künt uçlu farklı silindirik formu. Bunların uzunluğu küçük - 15 cm.
  • "Kutup kızılcık." Bu en erken gelişmiş çeşitlerin biri olarak kabul edilir. Meyve rengi - pembe ve turuncu. Havuç yüksek şeker içeriğine sahiptir.
  • "Callisto". Uzun meyveler 20 cm ve üzeri ulaşabilir. yüksek verim ile oldukça lezzetli havuç.
  • "Sote Savoy". Parlak turuncu meyve silindir şeklinde ve çok yumuşak, sulu hamuru.

Orta dereceli

genellikle Temmuz ve Ağustos aylarında Meyve. çiftçiler arasında en popüler çeşitleri zaten yıllardır kontrol ettikten edenlerdir.

  • "Kırmızı Dev". Kök uzunluğu 24 cm, sulu ve tatlı eti. vejetatif dönem 90-100 gündür.
  • "Losinoostrovskaya". Bu diyetler çok popüler. sulu çekirdek ve tatlı bir tadı olan meyve.
  • "Vitamin-6" ve "Shantanu-2461" Yüksek bir saklama kaliteli büyük tat kalitesini birleştirir. Taze meyve suları ve çorbalar hazırlanması için iyi.

Geç olgunlaşma çeşitleri

Geç olgunlaşan çeşitleri - Amacıyla dikim için, kış boyunca havuç için en iyi havuç tohumu bayram edebilmek için.

"Sonbahar Kraliçesi" Özellikle bahçıvanlar tarafından ekledi. Bu yüksek verim vardır ve çok iyi tuttu. Kök sebzeler sulu ve etini ile oldukça büyüktür. "Yellowstone" milin anımsatan meyvelerin farklı sarı renklendirme ve oldukça olağan biçimidir. Sınıf "Perfektsiya" konik bir şekle sahip olan, küçük kök bitkileri stabil bir verim sağlar.

O uzak tam değil listesi. talep epeyce farklı çeşidi vardır. Deneyimli bahçıvanlar çok dikkatli havuç tohumu dikim için seçilir. Hangi çeşitleri daha uygun dikim için ve bölgenin özel iklim koşulları ve toprak özelliklerine göre belirlenir.

havuç tohumlarını nasıl alınır

Sonbahar için tohumlar bir kum kutu içinde kış için yığılmış ve nemli bir mahzende saklandığı büyük ve en düz kökleri tarafından seçilir. Geç Mayıs, uç kiraz çiçek, havuç ucu üçte bir kesme ve kesilmiş ağaç kül yerde muamele edilmektedir. Bu kök ekinin çürüyen önlemek için yapılır. Daha sonra kökleri humus ile doldurulmuştur hazırlanan kuyu ekilir. sürgünler büyük şemsiye ile, sadece 3 ya da en güçlü 4. bırakarak görünür sonra, gerisi kaldırılır. merkezi kaçış itibaren iyi havuç tohumu hasat. kışlama için, onlar kurallara göre hazırlanmalıdır.

çiçeklenme sararmaya başlar, çıkartılır ve bir beze sarılı, olgunlaşmış tohumlar için kuru ve gölgeli bir yerde asılır. Olgun tohumlar rengi açık kahverengidir. Onlar, halletmeleri gereken büyük bırakarak ve kağıt torbalara koyun.

pelletlerinde havuç tohumu

Uzun mı nadir pelet haline getirilmiş tohumları değildir. örtülmüş olacak Anında kabuk, kurutma tohum önler ve sonra tohumlama besin içerir. Ayrıca, kaplama bileşimi, büyüme uyarıcı ve bazı hastalıkların fideleri korumak, ilaçları ihtiva etmektedir. granüller içinde Tohumlar daha kolay bir ayçiçeği tohumu kabuğu geçmek için yapmak özellikle iyi sulama gerektirir. İyi toprak nemi gelecekte sağlanmalıdır. Nedeniyle büyük boy drazhinok tesisine onları normalden küçük tohumların çok daha kolaydır.

Hangi havuç tohumlarını ekmek daha iyidir - Geleneksel veya granül ekim zamanlaması bağlıdır. Granül filizlenen, genellikle bir hafta sonra normalden daha. Eğer dikim zamanını cevapsız Yani, basit tohumlarını kullanmak en iyisidir. çimlenmeyi hızlandırmak amacıyla, ekilen çiçek yatak folyo ile kapatın önerilir.

İyi yorumları renkli ve tohumlar vardır. Onlar çünkü bitki kolaydır Parlak boya her tohum ölçüde iniş sürecini hızlandırır ki, çok belirgin olmasını sağlar. Bunlar çok pelet daha hızlı ve çok daha cazip bir fiyat büyür. En iyi havuç tohumu, sizin bölgede yaşayan deneyimli bahçıvanlar danışmak için ne gerekiyorsa öğrenmek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.