SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Boğaz boyun ve kafa - ne yapmalı? Ne boyun ve baş ağrısı neden olur? Boyunda Ağrı kafasını çevirerek

Büyük olasılıkla, her birimiz en az bir kez hayatlarında böyle boyun ve baş ağrısı gibi nahoş durumun yaşadı. Ama acı - bu yardım için bir sinyal vücudumuz, bize verdiği o pek önemsemediği olmasıdır. Bu - Vücudumuzdaki herhangi bir olumsuz ve yıkıcı olayları ve süreçleri vardır bir işareti. Bu nedenle analjezikler ile "reçel" rahatsızlık olmamalı ve daha sonra bu problemin çözümünü ertelemek. Eğer güçlü ve yeterince uzun boğaz varsa boyun kasları ve kafa, tıbbi uzman ve kendi kendine ilaç bakınız!

baş ve boyun ya da risk gruplarında ağrıdan muzdarip olasılığı daha yüksektir kim

Her geçen gün daha fazla kişi ile, genellikle çok genç yaşta, onlar şikayet boyun ve baş ağrılı kas söyledi. Bu her şeyden önce, nedeniyle, fiziksel hareketsizlik - fiziksel aktivite eksikliği, hem de her birimiz omurga pozisyonunun açısından yanlış çoğunlukla olmanın, bilgisayar ve favori arabanın direksiyonuna harcadığı zamanın büyük bir miktar.

hoş olmayan boyun ağrısı hissi ve kafa ile de sorunlar mobil yaşam tarzı ve aktif yönetenlerin oluşabilir. Her şeyden önce, profesyonel sporcular, özellikle halterci, patenciler, jimnastikçiler ve akrobatlar, hem de kontak sporları çeşitli meşgul olanlar tarafından ağrının bu tür. Profesyonel dansçılar ve diskoda aktif hareket severler de kafasına yayılan, boyun bir ağrı yakalayabilirsiniz.

Oldukça sık boğaz boyun kasları ve çeşitli hastalıklardan muzdarip yaşlı insanlar kafa. Genellikle, yaralanma ve kalp-damar sistemi hastalıklarının yanı sıra, yaşlı duyulan ağrılı duyumlar neden olan çeşitli dejeneratif prosesleri vardır.

Boyun ve baş ağrısına neden olabilir nedenleri nelerdir?

Boyun ve baş ağrısı, ardından son dönüş ile zorluklar olduğunda. Ve omurga hissedilen sertlik, bir ya da daha fazla gün gerçekleştirmek için hareketine müdahale keskin ağrı vardır.

Sık sık ve uzun süre boyun ve baş ağrılı kas varsa, o bu hoş olmayan ağrı yatan nedenleri bir nörolog ele alınabilir. Çoğu durumda, bu hisler gibi faktörler tarafından tetiklenen edilebilir:

 1. omurga yaralanmaları ve kas-iskelet sistemi.
 2. Konjenital veya edinilmiş omurga patolojisi.
 3. Uzun süreli fiziksel veya zihinsel stres, kronik yorgunluk ve stres durumu.
 4. Patoloji ve kan hastalıkları ve kan dolaşımı.
 5. kas-iskelet sistemi otoimmün hastalıklar.
 6. Bulaşıcı hastalıklar.

hakkında bir soruya yanıt, bize nedenlerin her biri üzerinde daha fazla ayrıntı edelim niçin boyun ve baş ağrısı.

kas-iskelet sistemi ve omurganın Yaralanmaları

Boyun ve baş ağrısı, neden omurga ve kas-iskelet sisteminin diğer bölgelerinde hem yaralanmaların çeşitli olabilir zaman. yaralı bağlar ve kaslar, aralarında bulunan omur gövdeleri ve diskler, omurlar arası eklemler olabilir.

çeşitli yaralanmalar bir sonucu olarak, boyun ve baş ağrısı ortaya çıkabilir. O kadar uzun zamandır bu sorunu olur ve etkileri, uzun süreli stres, fiziksel veya psiko-duygusal gerginlik olarak herhangi bir olumsuz durum veya eylemler, sonra rahatsız etmeye başlıyor.

Genellikle bu küçük yaralanmalar kendisi hastaneye sonuçlandı, ya da şiddetli ağrı eşlik eder ciddi yaralanmalara dışında hatırlamıyor adam. Hareketin ortalama hızda arabanın bile keskin bir frenleme sözde "kırbaç darbesi" yaralanmalara neden olabilir. Bu durumda, kaslar, bağlar, eklemler ve omurlar arası diskler ve spinal kökleri zarar görmüş ve baş veren, boyun acıyor bir durum olabilir.

Konjenital veya edinilmiş omurga patolojisi

doğumsal ve edinsel ikisi de olabilir omurga, patolojileri, gerçek yol açar ve boynundaki ağrı olduğunu. Bunların en yaygın olanlarından biri olan bir servikal bölümün bir osteochondrosis bir omurga.

Böyle bir hastalıktan muzdarip olanlar, "Kafama verir, bir boğaz boyun." olarak tanımlarlar Yani ağrı omurganın etkilenen alanındaki uzağa gider ve oksipital bölgede dağıtılır vardır. Rahatsızlık sabit değildir, özellikle de yandan, ani baş hareketinden sonra genellikle "rulo" ataklar, yan. bir baş ağrısı meydana geldiği sonrasında osteokondrozis kökeni, sürüş bir boyun krizi, yaklaşık diyor Başka bir işaret.

stres ya da güçlü bir fiziksel ve zihinsel yorgunluk uzun süre maruz kalmak

Hayatımızın her mevcuttur çeşitli olumsuz faktörlerin etkisi altında, biz stres durumu batırılır. "Asılı" baş aşağı ve alçalma, negatif omuzlar üzerinde taşınan sanki duyguların, gitmek için bizi zorluyor bu durum neden olmuştur. Stres yükleri olumsuz yönde psiko-duygusal durumuna, aynı zamanda vücut üzerinde sadece etkiler.

Bu gibi durumlarda, omuzlar, boyun ve omurgasında ağrısına neden geri kaslarının tonik gerilim vardır. Bir kişinin stres altında her zaman ise, o zaman sırt kasları spazm vardır neredeyse her zaman. Böyle bir durum ağrı hissi neden olur, ama aynı zamanda osteokondrozis gelişme mekanizmasını çalıştırabilirsiniz ibaret değildir.

bozuklukları ve kan temini ve dolaşım hastalıklarının çeşitli

Her şeyden önce, onlar vertebral arter sendromu sayılabilir. Karotis ve vertebral: İnsanlarda, serebral kan akışı, iki arter vasıtasıyla gerçekleşir. Bu patoloji herhangi biri veya her iki tarafla da omur arterlerin için beyne giden kan arzında bir başarısızlık olduğunda, çoğu durumda, başın hareketleri. Bu durumda, bir boğaz boyun kafasını çevirirken.

bazen olur böyle rahatsızlık ve diğer hastalıklar için bir ön koşuldur. durumunda bir boğaz boyun ve başın arka, böyle genellikle hipertansiyon olarak basitçe denir arteriyel hipertansiyon gibi ciddi bir hastalık olabilir.

lokomotor sistemini etkileyen Otoimmün hastalıklar

Bu tür hastalıklar çoktur. Bu artrit, farklı türde var polimiyaljia romatikalı ve ankilozan spondilit.

bulaşıcı hastalıklar

örneğin dizanteri, Yersiniosis'in, tifo olarak bu bulaşıcı ve enflamatuar bağırsak hastalıklarının, reaktif artrit gelişebilir. Doğrudan tüberküloz, osteomiyelit, bruselloz gibi enfeksiyöz hastalıkların kas-iskelet sistemi etkiler. Ayrıca, boğaz boyun ve baş ve çocuk felci, sıtma, tetanos gibi hastalıklara neden olabilir. Ayrıca, bazen suçluların menenjit çeşitli tipleri, zona bulunmaktadır.

Çok nadiren, boyun ve baş ağrısı, nedenleri servikal ve kafa veya omurganın dejeneratif değişikliklerin hiçbirini bulaşıcı hastalık içinde gizlenmiş olabilecek zaman.

Başınızı çevirdiğinizde Neden, boyun zarar verebilir ki?

bunun başlıca nedeni, boyun hangi ağrı kafasını açarken için - geçerli:

 1. Torasik ve servikal omurganın Etkilenen osteochondrosis.
 2. İkinci servikal vertebra kırıkları.
 3. İkinci servikal vertebra herhangi bir yönde altında yer alan omura travmatik kaydırılmış biçimde ise. Doktorlar "spondilolistezis" benzer hastalık diyoruz.
 4. arasında Büküm vertebral arter atlas, baziler arterin yetmezliğine yol açar - ilk omur çevresindeki.
 5. Sözde gelişimi "Anterior skalen kas sendromu." Bu sendroma neden olabilir çünkü hem kas-iskelet sistemi yaralanması (servikal vertebra ve kas), hareketsiz yaşam tarzı ve bütünlüğü üst bölümünün bir sonucu olarak, aynı zamanda, örneğin donmuş omuz gibi hastalıkların bir dizi olarak eğitim, özellikle aşırı bir sonucu olarak kas hacmindeki artış, bir .
 6. kökeni ve siyatik boyun omuz bölgesi geliştirilmesi.
 7. hipotermi bir sonucu olarak ortaya veya soğuk algınlığı ayak transfer olabilir nevralji,. Buna ek olarak, bu spondyloarthrosis, osteokondrozis ve servikal vertebra etkileyen diğer rahatsızlıkları de eşlik hastalık olabilir.

Ne yapmalı ne zaman ve boynundaki bir ağrı?

Her şeyden önce, boyun ve baş boğaz kasları, nedenini belirlemek için uzman bir nörolog görmek için eğer
hoş olmayan duyum ortaya çıkması. Sadece doktor objektif kas-iskelet sistemine zarar derecesini veya omurganın herhangi alanı göstermek tanısal önlemleri atayabilir.

Hastalığın nedeni oluşturulduktan sonra, uzman ağrıyı azaltacaktır özel bir tedavi programı, seçim mümkün olacak.

Herkes herhangi bir hastalık tamamen tedavi etmek daha önlemek için daha kolay olduğunu bilir. Boyun ve başın kaslarında ağrı olduğunu, fiziksel ve zihinsel yükü ayarlamak için deneyin onların sağlığını izlemek ve düzenli sağlığını kontrol etmek çalışma ve dinlenme rejimine uymak gerekir. Herkes yapabilir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.