SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Toksoplazmozis. Tedavi, belirtileri ve nedenleri

Toxoplasma (hücre içi tek hücreli parazitler) İnsan ile enfeksiyon, özellikle sinir sisteminde, vücudunun büyük değişikliklere yol açar. Dünyada (enfekte hepatit B sayısıyla karşılaştırılabilir fazla beş yüz milyon insanın,) enfekte Toksoplazma çok sayıda vardır. Bu hastalık toksoplazmozis denir. Tedavi serolojik testlerin sonuçlarını aldıktan sonra gerçekleştirilir. Enfeksiyonun kaynağı evcil hayvanlar (çoğunlukla kediler) ve vahşi hayvanlardır. et yemekleri ve yumurta yeterli ısıl işlem olmamıştır eğer: hatalı pişmiş gıdalar kullanıldığında Ayrıca, enfeksiyon riski daha azdır.

Toksoplazma neden olduğu bu hastalık, en kolay akar. Ama bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler için ölüm ihtimali yanı sıra Toxoplasma plasentayı geçebildiğini olarak enfekte hamile bir kadının fetüsün yoktur. Bu durumda, kaçınmak neredeyse imkansız cenin ölümü. hamile bir kadın toksoplazmozis tanısı konuldu eğer Çok ciddi problemler (göz hastalığı, sinir sistemi ve diğer organlar) sağlık doğmamış bebeğini vardır. nedeniyle olası ağır lezyon fetüse (klinik belirtileri, ancak olumlu serolojik testlerin sonuçları bile) I trimester onun kesinti gösterildiği gibi tedavi yürütülen değildir. Bu nedenle, gebelik sırasında kadınlar enfekte hayvanların, özellikle kedilerle temastan kaçınmalıdır.

doğuştan ve edinilen (akut ya da kronik bir şeklini), toksoplazma olarak adlandırılan insan, bir parazitik hastalığın ayırt eder. Tedavi gerçekleştirilir, hepsi değil sadece durumlarda hastalığın belirtileri dile getirildiği. Akut satın toksoplazmoz dalak ve karaciğer büyümesi bu formu için karakteristik yüksek sıcaklık ile ilişkilidir. toksoplazmozis kronik formlarının (ki daha sık meydana gelir) için karakterize edilir hafif ateş, baş ağrısı, karaciğer büyümesi ve lenf düğümleri. Ayrıca performans düşüşü, kalp yenilgisini, gözler, sinir sistemi ve diğer iç organları gözlemledi. Toksoplazmozis çoğu zaman gizli (latent) şeklinde gerçekleşir.

herhangi bir yaşta, bir kişinin hastalığı edinebilirler ve kroniktir. Bebeklerde, hastalık doğuştan olduğunu. Bebeklerde Toksoplazmozis genellikle tüm vücut sistemlerini etkiler. Aynı zamanda bu tür ateş, üşüme ve halsizlik gibi belirtileri vardır. iç organ (karaciğer, dalak) arttırılabilir, bu mümkün sarılık olan. Genellikle çocuğun vücudunu yaralar gibi davranır. : Çocuk için bu tür koşullar ile karakterizedir uyuşukluk, uyku hali, ve kas tonunda azalma. şaşılık ortaya çıkabilir.

Edinilmiş toksoplazma, yorgunluk ile birlikte performans ve halsizlik azaltılır. 38,5oS Bu durum olay titreme ve ateş için karakteristik. Bir baş ağrısı, eklem ve olmuştur kas ağrısı. Lenf düğümleri (enfeksiyon sonrası üçüncü hafta içinde) hasta artar. pnömoni, ensefalit, endokardit (kalp krizi), Göz mukozasının, endokrin sistemi, artan karaciğer ve dalak gelişebilir. Kadınlarda, adet döngüsü bozulur. Toksoplazmozis erkekler iktidarsızlık gerektirir. gastrointestinal sistem (şişkinlik, ağrı, halsiz iştah) ile sorunlar vardır. Bütün bu özellikler toksoplazmoz tanımlanmasına yardımcı olurlar.

hastalığı riskini organizma Toksoplazma sokulduktan katkıda bulunmak ve artıran faktörler, bu unutulmamalıdır. Erken yaşlardan itibaren çocukların iyi sanitasyon ve hijyen kurallarına öğretilmeli. Bunlar basit, ama zorunludur. kedi ve diğer hayvanlar ile temas ettikten sonra, hem de onların dışkı veya kedi kumu temizledikten sonra bu yıkama eller. et pişirme zaman (domuz, koyun, geyik eti) yemekleri ve el özel deterjanlar ile yıkanmalıdır ve kesme tahtası ayrı olmalıdır (her zaman dikkatli bir şekilde işlenir gerçeğine rağmen) çiğ et için, yani, bu kesilmiş meyvelerin olmamalıdır , sebze, ekmek ya da başka herhangi ürünleri. Aksi takdirde kronik veya akut toksoplazma almak için bir riski vardır. Tedavi bireysel olarak ayarlanır. antibiyotik ve kemoterapi tekrarlayın kursları sonuçsuz olduğunu, ancak bu bir bağışıklık dengesizliğe yol açıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.