SağlıkMüstahzarlar

Hazırlama "Glutamik asit" talimatı

glutamik asit (glutamin) başvurduğu bir kimyasal grup arasında değiştirilebilir aminoasitler. Vücut gıda ile birlikte dışarıdan temin edilir. Ayrıca, glutamin proteini dökümü sonucu sentezlenir. İnsan vücudunda değerli madde sayısı gerekli ve esansiyel olmayan amino asitlerin toplam miktarının yüzde yirmi beş aralığındadır. Çoğu zaman serbest formda, bu kaslarda meydana gelir. Glutamik asit önemli bir bütün organizmayı temin etmeye hizmet etmektedir önemli bir unsurdur. Bu aktif karbonhidrat ve protein metabolizmasında yer alır, oksidasyon işlemleri hipoksi oluşumu riskini azaltmak, vücuttan nötralizasyon ve amonyak çekme aktive normalleştirir.

Aynı zamanda, glutamik asit , potasyum iyonlarının transfer ve adenosin trifosfatın sentezi teşvik eder. Bu nöromüsküler iletim darbeleri gerçekleştiren bir nörotransmiter olan asetilkolinin normal üretim sağlar. Endojen glutamik asit beyin beyaz ve gri maddenin protein yapısındaki büyük miktarlarda ihtiva edilmektedir. yutma da vücut tarafından kolayca emilir ve varsa hücre membranını penetre eder.

ilaç "Glutamik asit", detaylı bir şekilde tarif kılavuzuna olarak, sentetik olarak yapılır. Bu kristalli bir yapıya sahip beyaz bir toz formunda elde edilir. İlacın Ekşi tat. toz çözülmesi sadece sıcak su içinde meydana gelir. Aynı zamanda, tıbbi madde, yüzey, koruyucu kılıf, ve granüller ile kaplıdır tabletler, sunar.

tıbbi uygulamalarda ilaç "Glutamik asit", birincil hedef alanı tanımlar kılavuzuna olarak, merkezi sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde tavsiye edilmektedir:

- epilepsi;

- psikoz;

- yorulmaya bulgularının eşlik ettiği koşullar;

- depresyon.

Pediatristler durumlarda ilacı alarak tavsiye zihinsel gerilik farklı etyoloji yanı sıra Down sendromu, sahip olduğu çocuk, beyin felci , akut veya kurtarma aşamasında ve polio. ilaç "Glutamik asit" aşamalı niteliğini taşıyan miyopati tedavisinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu durumda, kullanımı "pahikarpin" hazırlık ya da "glisin" kullanımı ile kombine edilmelidir.

Atama araçları "glutamik asit" tedavi sırasında oluşması muhtemel nörotoksik etkileri doğası çıkarılması için tavsiye edilmektedir ilaç "izonikotinik asit" ya da "INH", hem de hidrazid grubuna ait diğer ilaçlar.

Tipik olarak, iyi vücut tarafından iyi tolere edilir demektir. Ancak, kullanımı "Glutamik Asit" formülasyon, talimatlar için bunların kullanımı konusunda uyarır ait ihtimali yan etkileri, teneke nedeni kusma, ishal veya uyarılmış durum. Eğer azaltmak için doz değiştirirseniz belirtiler nahoş vardır. İlaç tedavisinin uzun ders hemoglobin ve lökopeni miktarında bir azalmaya neden olabilir.

ilaç "Glutamik asit", patolojilerin uyarır kullanım için talimatlar, varlığının, hastanın alımı için yasaktır karaciğer ve böbrek, sindirim sistemi ve kan hücrelerinin endike değildir anlamına gelir. artan uyarılmayı ve ateş gibi şiddetli psikotik reaksiyonlar eyaletlerinde ilaç kullanımını tavsiye edilmez.

ilaç "Glutamik asit" planlama gebelik multi vitamin kompleksi düzensiz adet döngüsü ve ovülasyon nadir durumunda belirlenir. Olası bir anlayışına altı ay içinde doktor tarafından reçete özel mekanizmanın altında alınan İlaç. Glutamin hücreleri ve kan dolaşım sürecine aktivasyonuna oksijen doygunluğu teşvik eder. İlaç redoks reaksiyonlarını normalleştirir. Hamilelik sırasında ilaç "Glutamik asit" plasentada dolaşım sorunları için ve fetal hipoksi sırasında gösterilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.