Haber ve ToplumKültür

Sözlük bağımlısı, ya da "Shala" nedir

Günümüzde gençlerin ifadeleri ve sözcükler yorumların ve anlamları binlerce taşıyabilir. Biz modern zamanlarda büyük popülerlik kazanmıştır ve yaygın olarak kullanılan gençlik argo, bahsediyoruz. Kendi ifadeleri ve birçok gençlik dernekleri konuşmada kullanılan kelimeleri icat. şey etrafında yoğunlaştığı genç gruplarına çok sayıda karakterize Sözel neoplazmlar. Bugün "shala" dir ve bu argo kelime kullanmak kimin neyi ele alınacak.

"Narkotik" sözlük

uyuşturucu kullanmak Gençlik grupları, örneğin "Shala" çok iyi bildiklerini. Bu kelime bağımlıları ilâç yapmak için kullanılan primer ham malzeme olarak adlandırılır. Kelime "shala" sıradan esrar anlamına gelir.

Esrar - kendir türetilir zihin, hareket psikoaktif maddelerin bir dizi. Araştırma İngiliz doktorlar shala en zararlı ilaçların listesindeki zararlarına onbirinci sırada yer aldığını göstermiştir. gerçekleştirilen kimyasal analiz kenevir bitki altmış psikotropik olmak üzere dörtten fazla kimyasal elementleri içeren, karmaşık olduğunu göstermiştir. Kelime "Shala" çoğu zaman garip çevrelerinde neden kullanıldığı kullanılabilir ve nispeten ucuzdur çünkü olmasıdır.

Shala veya marihuana

marihuana olarak, "patlama", "kenevir", "Ganj" "sharas", "Shala" ve diğerleri gibi birçok argo isim var. onlar konuşmada kullanılacak, nasıl ve insan vücudu üzerinde etkisinin kuvveti, bunlar şu anda var bağlıdır. Bu nedenle, bhang kuru ezilmiş kenevir sap ve yaprak elde edilir ucuz bir ilaçtır. Saf reçine, yeterince güçlü bir ilaç - Ganj dişi bitkilerin çiçek durumundan elde edilen güçlü Banga ve sharas veya haşhaş olarak iki katıdır.

Çoğu zaman tetrahidrokanabinol az miktarda içeren shaloy düşük kaliteli esrar, ifade (psikotropik maddeler). Bazen ne zaman "shala" bağımlıları olduğu yanıtını sordu o prefabrik olan esrar. Yine de shala kurutuldu ve kenevir parçalanmış herhangi esrar, anlamına gelir.

eylem esrar

esrar Yani, eğer - kurutulmuş ot olduğunu, onu sigara varsaymak mantıklıdır. etkisi sigara derhal gerçekleşir ve en fazla dört saat sürer zaman. ağızdan alınan kendir lifli "süt", kaynatıldığında, etkisi bir saat içinde meydana gelir ve en fazla beş saat sürdü.

buna ne Shala bilir ve alır Bir adam, öfori, gevşeme ve hafif şekerleme hal yaşanıyor. Bu durumda, renk ve seslerin algılanması için artan duyarlılık vardır. Çoğu zaman, insanlar, sahne, resimleri görüntülemek shala şarkıları dinle, varoluşsal literatürü okumaya başlıyor. Dünya farklı algılanmaktadır. artan sosyallik, neşe, bazen talkativeness yoktur. Saldırganlık tamamen o sakin olur, kaybolur.

Bir ilaç aksi sonra alkol etkisi ile birlikte kabul edilmişse. Böylece, bir kişinin duygusu hissetmeye başlar panik, negatif duyguların, güvensizlik, kaygı, oryantasyon bozukluğu. argo dili üzerinde bu gibi geliyor "ihanet otur." Böyle bir durumu durdurmak için sıcak tatlı bir bardak çay olabilir.

Kelimenin Anlamı "shala"

Böylece, "Shala" garip çevrelerinde en sık kullanılır. Yani bu toplulukların üyelerini tüketmek kurutulmuş esrar denir. Şimdi gençlik argo kelime "shala" anlamını biliyorum. Ama aynı zamanda edebi dilinin bulunur. Örneğin, bir belirtmektedir ham Şek. Üstelik, antik Sümer tanrıçasının adı, tarım ve tahıl koruyucusuydu. Ama bugün, bu çok az insan biliyor ve tüm gençlerin biraz daha farklı bir anlam kelime "shala" algılamak için kullanılan, çünkü hatırlamak üzerine ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.