SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Neden Dizlerini zarar

Diz ağrısı zaman zaman çoğumuz yaşıyoruz. Bunda tuhaf bir şey yok. Diz eklemleri yüksek yüklere maruz ve kolayca yaralı vardır. Hasar en sık spor yükler, aktif dinlenme meydana yanı günlük yaşamda fiziksel çalışmayı yaparken.

Neden dizler zarar ve bu yapılabilir mi? Öncelikle patoloji nedenini kuracak bir uzmana, görmeliyim. ağrı diz eklemi bağlar, kıkırdak ve tendonların yaralanması mümkündür. Rahatsızlık diğer patolojiler, hem de periartiküler torbalarda enflamatuar süreçlerin neden olabilir.

Neden Dizlerinizi zarar ve böylece onların hareketlilik sınırlıdır? artrit - Bunun nedeni enflamatuvar hastalıkların gelişimi olabilir. Bu patoloji ağrısı anda, bölgesi diz eklemi ve hiperemi şişmesi eşlik. artrit semptomlarının bir iltihap sürecinde bir sıcaklığı artışıdır.

En sık tepki için soru hakkında neden senin dizlerin ağrısı, is varlığı yaralanması. Bu lezyonlar beklenmedik oluşabilir. kendi oluşumu için koşullar aşağıdakileri olarak hizmet verebilir:

- Diz için güçlü bir darbe;

- doğal olmayan fleksiyon;

- kendi diz için keskin bir düşüş.

Zaten yaralanma sonrası birkaç dakika sonra; orada, acı şişlik ve hematom gelişir ve diğer belirtiler vardır. Yaralanmalar veya hasar kapatma sinir liflerini ve damarları sıkıştırır. Gibi bir sonuç, diz ve alt bacak uyuşmuş süreç, sahip oldukları duygusu soğuk veya karıncalanma. Cilt, yaralı bölgeye yakın bir yerde bulunan, solgun veya mavimsi.

Diz hasarı, eğer ortadan kaldırılması ile başlar ve ağrı sendromları tedavi edin:

- patella alanında ligament ve tendonları yaralandı;

- hasar görmüş menisküsler ;

- bağlar shin rüptüre;

- bir kapalı ya da uyluk kemiğinin tibia ve patellanın açık kırık yoktu;

- diz çıkığı vardı.

Rahatsızlık aşırı yüklenmeye neden olabilir. Tekrarlanan fiziksel etkileri nedeni doku tahrişi ve enflamasyon odak olur. koşu, sonra zarar Dizler bisiklet, yanı sıra çok sayıda atlar. Fiziksel aşırı yük görünümünü provoke:

- bursit (eklem kapsülü mukoza enflamasyonu);

- tendioza (tendon yaralanması);

- fibrinöz filmi sendromu (ağrılı çıkıntılar görünümü ve demetleri kıvrımlar);

- patella-femoral ağrı sendromu;

- enflamasyon lifli dokuda.

ergenlerde boğaz dizlerinin çalıştırdıktan sonra, bu tibia tüberkülünün nekroz nedeniyle olabilir. Tipik olarak, bu patoloji mafsalın ön bölümünde de küçük tümörlerde kendini gösterir.

Neden osteoartrit ile dizlerinizi zarar? Bunun nedeni eklem dokularında yıkıma işlemidir. Rahatsızlık, sertlik lokomotor aktivite, aynı zamanda tümörler, gut, lupus ve romatoid artrit ile ortaya çıkmaktadır.

Ağrılı anormal büyümeler Popliteal bursit görülür. hoş olmayan duyum ve eklem (artrit) bulaşıcı işlemlere eşliğinde. Diz ağrısı diğer alanlarda (arka, uyluk, vs.) hastalıkların neden olabilir. Bunların oluşumu sinir liflerinin kompresyonunu yol açar.

Nadir durumlarda, dizde ağrı hastalığı Koenig neden olabilir. Bu patoloji de kıkırdak parçası kemik ayrılır. Daha sonra, ölür ve eklem boşluğuna hareket ettirilmesi.

Eğer diz ekleminde şiddetli ağrı yaşarsanız bir uzman görmek gerekir. Sadece o mevcut patolojinin nedenlerini temelinde, gerekli tedaviyi reçete edebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.