Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Evde kırmızı balık turşusu

Nadiren bir amatör kırmızı balı eleştirir. Büyük ihtimalle, güzel ihale hafif tuzlu tadına katılmak için onu denemek için daha fazla sevgi olacak. Kırmızı balığın eti o kadar ihale eder ki ağızda erir, hoş bir deniz tazeliği ve hafif tuzluluk tadı bırakır. Kırmızı balığı evde tuzluyor musun? Evet, ilk görüşte göründüğü kadar basit olmasa da.


Fark ettiğiniz gibi özellikle kırmızı balıklara saygı duyuyorsunuz. Rakipsiz lezzetinden ötürü Yükselen Güneş'in ülkesi halkı, pirinç ve baharatlarla hazırlanan mutfak kartvizitlerini hazırladı. Bunlar, tüm dünyada kök salmış her çeşit suşidir.


Evde kırmızı balığı turşusu, suşi pişirmek kadar zaman alıcı değildir, bu nedenle neredeyse herkes alacaktır. Tıklayınca kırmızı balıkların özelliklerini kaybetmemesi iyi bir şey. Vitaminler, mikro elementler, kalsiyum, demir - vücut için gerekli maddelerden son derece zengindir. Özellikle kadın sağlığı için yararlıdır, çünkü üreme kadın sisteminin çalışmasını normalleştiren unsurlar içermektedir.


Evde kırmızı balıkların temizlenmesi, karkas temizliği ile başlamak zorundadır. Temizleyin, durulayın. Tercihen soğukta, hatta buzlu suda. Kafayı, omurgayı, kuyruğu ayırın. Kırmızı balığın başını atmayın, çünkü harika bir kulak üretir, bunun tarifi aşağıda verilecektir.
Eti ayırarak birkaç parçaya kesin. Sonra üç parça tuz ve bir şeker karıştırabilirsiniz. Cömertçe balık serpip en az 8 saat bekletin. Bütün gece daha iyi olur elbette. Daha sonra cildi derinden soyup, yeşilliklerle süsleyip masaya yapıştırabilirsiniz.


Bununla birlikte, evdeki kırmızı balık büyükelçisi farklı olabilir. Özel becerileri gerektirmeyen en basit tarifi verdik. Fakat şeker kullanımı tartışmalı bir seçenektir. Hem şeker hem de olmadan yapmaya çalışın. Şeker tabağa hafifçe bir tat getirecek, ancak aynı zamanda balık kendisini de etkiliyor ve biraz gevşiyor. Bu yüzden her iki seçeneği de deneyin ve sizin için neyin doğru olduğuna karar verin.


Bazıları, balık filetolarını bitkisel yağlarla yağlandırmayı tercih ederler ve tuzlu balık evde bittiğinde, masada, limonun üzerine biraz damlatarak veya ince tabakalara kesilmiş haşlanmış yumurta süsleyerek servis edilir. Üzerine yeşil yapraklı bir kap yerleştirilir.


Şimdi, kırmızı balıkların tuzlandığı nasıl evde oluştuğunu anladığımızda, geride bıraktıklarımızı pişireceğiz. Yani, balığın kafa ve sırtıyla ilgileniyoruz. Kafayı kaynatırız. Şu anda, patatesleri ve soğanları temizliyoruz . Soğan güzel yarım yüzük içine kesilir. Pirinçleri suya atıyoruz. Birkaç dakika sonra soğan ve patates döner. Balık hazır oluncaya kadar pişirin, ancak son birkaç dakika önce zemin maydanozu ve kırmızı biber (burada her şey size kalmış, hepsi baharatlıyı ne kadar çok sevdiğinize bağlıdır) ekleyin. Bir çorba kaşığı sebze ya da zeytinyağı ve tuzu tat haline getirmeniz önerilir. Bu arada, bir dilim tereyağı da atabilirsiniz, çok lezzetli ve besleyici olur. Kulağınıza normal tuz bırakmayın, kulağa pek iyi gitmez. Büyük bir iyodlaştırılmış tuz almak daha iyi - özel olarak çorba için yaratılmış gibi, sana bir balıkçı da teyit edecek. Ve son dokunma. Belki de tahmin etmiştin zaten ne? Bu küçük bir votka yığını. Orta büyüklükte bir tencerede 50 gramlık bir kazık yeterlidir. Votka kokuyu kulağa verir, ancak tabii ki alkol gibi davranmaz. Çok fazla su onu sulandırır. Bu nedenle, bu kulak çocuklar tarafından bile tüketilebilir.


Gördüğünüz gibi, kırmızı balık hazırlamak için bir sürü tarif var - çorbalar, salatalar ya da sıradan ev yapımı turşu içinde iyi. Bu yüzden iyi.
Sağlığınız için kırmızı balık yiyin!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.