SağlıkDişçilikte

Dişsiz varsa takma dişler daha iyi, ne koyacaksın?

Modern diş hekimliği harikalar yaratıyor. yaşlılık kadar basit değil Ancak, dişlerini tutmak için. Her durumda, protez için bir ihtiyaç vardır. Şu anda, geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Fakat buna rağmen, birçok protez koymak nasıl daha iyi bilmiyorum. Yorumlar dişçiler, tabii ki, dezavantajları ürünün herhangi bir türünün kendi avantajları vardır düşündürmektedir ve. Bütün bu malzemenin seçimi sürecinde dikkate alınmalıdır.

Protezlerin Çeşitler

protez koymak daha iyi ne olduğu soruya cevap vermek için çeşitli faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu çok önemlidir. Her şeyden önce, kısmen ve tamamen geri yükleme işlevi olmamalıdır inşaat zaten dişlerini kaybolur. Buna ek olarak, protez seçimi, finansal fırsatlardan bağlıdır ve izlenen hedeflerin dayanmalıdır. takma dişler de mevcut anlamaya başlamak için. Ne iyi koymak, diş hekimi belirlenmesine yardımcı olacaktır. İşte protezlerin ana çeşitleri şunlardır:

 1. Metal. Kural olarak, onlar çelik veya altından yapılmıştır.
 2. Sermet.
 3. Kombine. Bu durumda, protez ön yüzü plastik olabilir ve geri - metal.
 4. Seramik.

Protezler farklı malzemelerden sadece yapılmış, aynı zamanda farklı şekillerde gelir ki fazlalaştı. Onlar şeklinde yapılabilir:

 1. Tek bir kaplama.
 2. Köprü.
 3. Yapay yapılar.

o kadar basit değil, en iyi olarak kabul edilir Ne takma dişler belirleyin. Her türün kendine göre avantajları ve özellikleri vardır. Temel fark hazır tasarımlar maliyetine değil, aynı zamanda estetik kalitelerde sadece yatıyor.

Çıkarılabilir ve non-çıkarılabilir: protezler birkaç temel tipi olduğunu unutmayın. Onlar da önemli farklılıklar vardır. Her şeyden önce, olmayan çıkarılabilir yapısı sadece belirli bir süre için dişlere diş hekimi sabit.

Ne çocuk protezi olan koymak için daha iyidir

Her şeyden önce, sen ortopedik sistemin tür ihtiyaç vardır ne olduğunu belirlemek gerekir. Çıkarılabilir yapılar birkaç ana gruba ayrılırlar. Bunlar arasında:

 • geleneksel olarak çıkarılabilir;
 • kısmen çıkarılabilir;
 • Tam çıkarılabilir.

bu tür ürünlerin yelpazesi yeterince büyük ve tasarım seçimi uzmanların görüşleri dinlemeliyiz. protezlerin yukarıdaki türleri kendi özellikleri vardır. Belirli bir protez tasarımı seçilmesi ağız bütün ve sağlıklı dişlere ne kadar kaldığını bağlıdır. Bu durumda, ürün tam olarak işlevleri yerine getirmelidir ve rahatsızlık olmamalıdır.

Tam takma dişler

Eğer ortopedik tasarım yakalamak ise, diş hekimi, sadece toka sistemi yükleyebilirsiniz. Bu sadece estetik görünüm, aynı zamanda iyi kalitedir. dişsiz varsa Ama daha iyi ne protez koymak için? Bu durumda, tam takım elbise çıkarılabilir tasarımı. Bu, her iki ya da çene bir dişsiz için tek bir alternatiftir. Benzer yapılar genellikle naylon ya da akriliktir. Bu yapım protezlerin teknoloji bazı değişiklikler yapılmıştır dikkati çekiyor. Sonuç olarak, ürünler daha dayanıklı ve doğrudur. Geliştirilmiş modelleri artık daha pratik ve böyle ağızda güvensiz bağlanma ve tatmin edici olmayan görünüm olarak sakıncaları yoksun.

Modern teknoloji, aşınma direnci yüksek bir ölçü yapılmış protez. bir zaman yeterince uzun süre hizmet verebilecek hijyen böyle ortopedik tasarımın tüm kuralları ile uygun bakım ve uyum ile. Ürünün bu görünüş, hem de renk ve yoğunluk olarak hemen hemen değişmeden kalır. Tam çıkarılabilir inşaat geçenlerde, tabii ki, ağız boşluğu bireysel özellikleri her müşterinin isteklerine görünümünde üretip başladı dikkati çekiyor.

Güvenilir sabitleme - bu önemli

Peki daha iyi dizildi bütün dişlerin kaybı halinde protez koymak. Ancak, birçok hastada tam çıkarılabilir yapıların tespit güvenilirliğini şüpheliyim. Güvenli protez tutmak için, bunlar çene önceden implante edilir implantlar, üzerine yerleştirilmelidir. Tabii ki, daha pahalı bir seçenek yoktur. Bu durumda, özel vantuz ile donatılmıştır protezlerini ayarlayın. Ancak, böyle yapılar üst daha fazla hareketlilik farklıdır alt çene, yükleme önerilmez. Protezler doğal dişlerden daha kötü görünmüyor dikkati çekiyor. Bu tür ürünler uyum sağlamak hızlı ve ağrısızdır.

Akrilik veya naylon?

akrilik veya naylon: takma dişler iyi bugün nelerdir edilir? Bu sorunun basit cevabı oldukça zordur. Bunu anlamak için, ve protezleri koymak daha iyi anlamak için, tüm avantaj ve ürünlerin dezavantajları göz önünde bulundurmalıdır.

 1. Elbette Esneklik ve kolay. Bu parametreler, yapısal mukavemet etkiler. Örneğin, çok esnek, yumuşak ve hafif bir malzeme için, naylon sayesinde yapılan protez. Ancak, bu tür tasarımlar kırmak için çok zordur. esneklik ve naylon aşağı akrilik protezlerin gücü açısından. Ama böyle yapılar uzun süre şeklini muhafaza edebiliyoruz. Buna ek olarak, akrilik protez düşük bir ağırlığa sahiptir.
 2. Hijyen. Birçok özellikle önemlidir Bu rakamdır. Naylon ortopedik yapılar toksik olmayan koku, yaymaz ve nemi absorbe yoktur. Akrilik protez son derece gözenekli bir yapıya sahiptir. oral kavite iltihaplarında geliştirme yeteneğine sahip bakterilerin çok sayıda yüzeyi üzerinde biriken olması.
 3. Görünüş. onlar öne kalmamak iyi ne protez koymak? renk ve şekli en uygun naylon yapı. Buna ek olarak, uzun süre estetik görünümünü muhafaza edebiliyoruz. Bu protezlerin dezavantajı eklemlerde diş raying edilir. Akrilik çıkarılabilir yapılar gelince, onlar formda değil, aynı zamanda renkli sadece tercih edebilirsiniz.
 4. Hipoalerjenik. Bu bağlamda, naylon inşaat akrilik protezlerin doğru değildir iyi biyouyumluluk var. Yerel ve genel alerjik reaksiyonlara neden olabilir.
 5. Fiyat. Naylon protez akrilik daha pahalıdır. Sorun yurtdışında yapılmış olmasıdır. biz implantasyon ve hareketli protezlerin kurulum maliyeti karşılaştırırsanız, protez ikincisi maliyeti yöntemi demokratik çağrılabilir.

Çıkarılabilir kısmi sistemi

takma dişler ne onların kaybı kısmında çiğneme dişlerin üzerine koymak daha iyi olduğunu nelerdir? Bu durumda, hareketli bölümlü inşaat kullanın. plastik veya metal çerçeve üzerinde bu protez yapılmıştır. Onlar diş kaybına sonra ortaya boşlukları doldurmak için izin verir. Çoğu zaman onlar yüklenir:

 • komşu dişler bir köprü yüklenmesi için bir destek olarak kullanılamaz, bu durumlarda,;
 • kusurun önemli sayıda. Örneğin, üst üste birkaç diş yokluğunda;
 • daha güvenilir ve yüksek kaliteli tasarım yapılmış kadar geçici bir önlem olarak.

Protezlerin birkaç temel türlerini tespit edin:

 • acil takma dişler;
 • segmental ya da sektörel çıkarılabilir yapısı;
 • Teleskopik kronlarda ürünler;
 • toka sistemi;
 • Plaka plastik protezleri.

Plaka plastik yapılar: Özellikleri

takma dişler Belki de geçici bir tedbir olarak koymak için daha iyidir vardır? Bazı uzmanlar, bir plastik plaka tasarımı kullanarak öneriyoruz. Onların maliyeti nispeten düşüktür. Ancak, gıda çiğneme sürecinde, bu tür sistemler diş etlerine yükün düzgün dağılımını sağlamaz. Bu tür yapıların olumlu tarafı basit bir dağdır. Eğer gerekirse elle kaldırmak ve sonra protez dişin yeniden yükleyebilirsiniz. Bu yardım almadan kendi hijyenik tedavisi için izin verir.

Tipik olarak levha plastik protezler eksik diş geri şekilde kullanılmaktadır. Aslında, düşük maliyeti en basit ortopedik tasarımlar olduğunu. Onun temeli bu sistemler sakız yüzeyinde dayanan ve metal kanca içinden bir sonraki destek dişlerde tutulur - tokalar.

Ayrıca diş hekimliğinde Acil Protez geçici yapılar kullanılarak.

Toka takma dişler tedavi sistemi-

iyi ne birkaç diş sayısında bir sıkıntısı olan bir tasarım koymak? Tabii ki, toka sistemi. Hatta uzun süreli kullanımdan sonra uygun ve güvenilir olarak kabul edilir. tasarımlarının ana özelliği - dişeti mekanik stres tekdüze dağılım ve kalan dişlerin çiğneme sırasında.

toka sistemlerini Özellikleri

toka sistemi için temel bir metal, tüm bağlantı elemanları ile yay, kilit ve işlevsel elemanlarının oluşan bir çerçevedir. Tasarımın bu bölümü sadece tek tek ve yüksek döküm ile yapılır. Titanyum ve zolotoplatinovyh hromokobaltovyh gibi yüksek mukavemetli alaşımlar bir çerçeve olun.

bu tür protezleri yükleme diş hareketlilik, periodontitis ve terapötik bir cihaz olarak.

Protezlerin Diğer çeşitler

dişlenme sadece bir tarafını düştüğü durumlar vardır. Bu gibi durumlarda, genellikle çıkarılabilir sektörünü yüklü. Özel kancalı ya da ek olarak bağlı bu tek taraflı bir yöntem sağlamaktır.

protez koymak için daha iyidir dişlerin birinin sayısında Değilse? Fotoğraf hastalar kurulumdan sonra şartlı çıkarılabilir yapılar bu sistemler bir gülümseme estetik görünümünü geri mümkün olduğunu onaylayın. Tipik olarak bu gibi ortopedik sistem plastik veya seramik malzemeden yapılmıştır. Bunlar doğal ve çarpıcı değil bak. Referans dişlere özel kilitleri için bu tür sayesinde giderildi ortopedik konstrüksiyonlar. taç gömülü Ek. şartlı hareketli protezlerin büyük dezavantajı bunları kendiniz almak mümkün olmasıdır. bu sadece bir dişçi olabilir olun.

Sabit ortopedik tasarım

ek olarak hareketli protezlerin, sadece belirli bir yere bağlı sistemler vardır. Bunlar tamamen işlevini çiğneme geri ve mükemmel serinin eksik parçalarını değiştirin. Bununla birlikte, bu tasarım tek bir dezavantajı var -, bağımsız bir şekilde çıkarılamaz. özel aletler yardımı ile geçmesi ancak dişçi olun. Bu tür protezler olmayan çıkarılabilir. Birkaç temel tipi vardır:

 • diş kronu ;
 • köprüler;
 • sekme;
 • kaplamalar;
 • implantlar.

Ne iyi protezler: sabit veya çıkarılabilir

Doğru seçimi yapmak için, çeşitli faktörleri dikkate almalıdır:

 1. kayıp dişlerin sayısı. Örneğin, bir ya da iki hayır, eğer, implantasyon için koşullu set diş protezini veya taç başvurmak mümkündür.
 2. Sabit tasarım çok daha iyi işlev çiğneme geri almaktadır. çekici bir gülümseme elde etmek için, koşullu-protez kullanmak veya kaplamalar yükleyin.
 3. Çıkarılabilir yapı periyodik olarak çıkarıldı ve temizlenmiş ve dişeti yüzeyleri ile yakın temas içinde olduğu için, bir fırça yerleştirmek için, bu suretle de kendi işlem yürütmek için gerekmektedir.
 4. Maliyet. protez bir çok yöntem çok pahalıdır. mali durumu izin vermiyorsa, sen ucuz yöntemleri arasından seçim gerekecektir. En bütçe seçeneği - bir metal kron -Cast veya plastikten yapılmış çıkarılabilir sistemleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.