Sanat ve EğlenceLiteratür

Roman Gorki "çocukluk" in büyükannesi imajı. kahraman Özelliği

Onun otobiyografik üçleme yazar ilk bölümünde Maxim Gorky tarafsız olarak onun çocukluk kahramanı Aleshu Peshkova, çevredeki yaşam "kurşuni iğrenç" tasvir. oğlan Akulina Ivanovna ve asla kalp Gypsy kaybetme olarak onunla bu zor zamanda sempatik ve nazik insanlar, olduğu şanslı.

büyükannesi parlak görüntü

Hikayenin Gorki ise "çocukluk" Akulina Ivanovna Kashirina kuşkusuz merkezi bir yer işgal eder. O bir koruyucu melek torunu korur gibi, haset, zulüm ve karşılıklı nefret dolu, bambaşka bir dünyada sıkı sıkıya bağlı bir aileden geliyordu olduğunu. işin Okuma, yanlışlıkla çevre Kashirinyh evde uzun yıllar geçirdi büyükanne, kendileri doğumda ona verildi iyi insan nitelikleri kurtarabilecek nasıl soruyu? Kader kadını şımarık asla ama her zaman o gücü sadece Tanrı'nın kanunlarına göre yaşamayı değil, aynı zamanda onun etrafında insanların zorlukları aydınlatmak için bulundu.

karakter biyografisi

Romanda Gorki içinde büyükanne imgesi "çocukluk" yavaş yavaş ortaya çıkıyor. - O Kashirina için evli ondört yaşından olduğu gibi dokuma dantel o ve dilencilik bir engelli dokuz yıla annesi, o muhteşem sanat öğrendiği nasıl: Biz çoğunlukla Alyosha ile yaptığı görüşmelerden hayatı Akulina Ivanovna hakkında bilgi. Acı onun gelecekteki hayattı. O onsekiz çocuk doğurdu ve bunlardan sadece üç kurtuldu. Ve birbirleriyle birlikte olmadı. Onun iki oğlunun bir miras ölümü yenerek olarak büyükannesi bakmak için acı oldu. Değil eşi ve hatta yaşlılık genellikle dokunulduğunda büyükbabası için üzgün. Ve kahraman bağırarak ve sessizlik içinde dayandı yenerek çok daha yüksek ve ondan daha güçlü olmasına rağmen. Ben bir kişiye olur her şeye inandım, Tanrı'nın yazılır olacaktır. dede bütün mülkiyet satılan ve hiçbir şey onu terk: Önemli zorluk büyükanne ölümünden önce bir parça ekmek kazanmak için en vardı olmasıydı.

Portre Akulina Ivanovna

roman Gorki "Çocukluk" in büyükannesi imajı onu Alyosha algılanması verilir. İlk tanıştığımızda, bu ... gevşek bir çocuk büyük gözler ve burun ile 'yuvarlak, büyük baş, gibiydi. " yüksek büyüme ve kambur rağmen Akulina Ivanovna bir kedi benziyordu daha nazikçe ve yavaşça hareket ettirilir. Bir gençleşme ve güzel: Özellikle bir dans haline getirilmiştir.

Büyükanne o uzun bir süre penye kalın siyah saçları vardı. hepsi görünüşte karanlık görünüyordu Belki de bu yüzden. Ama ona bir dikkatli bakmak duygu, sanki kahraman içinden yanar. Bu neşeli, sıcak, sönmez ışık onu büyük gözlerinden geliyordu.

Ve büyükannem harika bir öykücü oldu ve ilginç hikayeleri ve halk masalları sayısız sayıda biliyordu - bazıları onun hikayesini "Çocukluk" Gorki tanıtır. Akulina Ivanovna sağlanan her yerde, genel olarak, bir mıknatıs insan katıldı gibi.

Diğerleri için bakmakta olarak

Alyosha anneannem hiç şikayet unutmayın vermedi. Aksine, sık sık kendini tamamen açık başkalarının acı kurtulmak bırakabilirim başkasının kusuru ele geçirmeye çalıştılar. Bu yüzden dedesi ilk Alyoşa cezayı tabi tutulduğunda akşam oldu. Michael babasının evine mola vahşice olunca Ve: anneannem oğlunu sakinleştirmeye çalıştı ve o kolunu kırdı. kezzap patlamanın herkesi korumak için, yanan atölye içeri daldığı Ve kesinlikle kendiniz hakkında Akulina Ivanovna sanmıyorum. Hatta heyecanlı yangın atı bir fare gibi korkusuz kadın yanına hareket Dedesi, itaat etmedi. Hayatın zor anlarında rastlantı kahramanlar roman "Çocukluk" Gorki ona edildi olduğunu.

Ve Alexei izlemek ve Tanrı'ya dua etti büyükannesi dinlemek ekledi. Her akşam o evde olanları anlattım. Ve her zaman birileri mantığa, yardımcı olacak birini istedi. kalpten gelen bu namaz, dede konuştu ezberlemiş deyişle aksine, çocuğa yakın ve açıktı.

Doğru, bölüm tarafından bölüm, romanın Gorki içinde anneannem bir resimdir "çocukluk". Bu ahlaki olarak temiz, samimi, iyi yanıt veren, kalın, güçlü bir kadın bir portresi. O yıllar boyunca yaşanan ama bizimki kolay bir hayatın kendisi değil gibi "sadece bakır LTL" değişmeden kalır gelmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.